Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Én vagyok maradi, hogy nem...

Én vagyok maradi, hogy nem érzem szükségét, hogy 1 éves fiam mesét nézzen a tv-ben?

Figyelt kérdés

Nemrég volt egy kérdés, amin nagyon elgondolkodtam. Szinte minden válaszoló azt sorolta, hogy a 8-10-12 hónapos babáik milyen meséket néznek a tv-ben. Nekem még eszembe sem jutott a fiamat leültetni a tv elé, pedig nem tartom egy ördögtől való dolognak, szerintem a jól használt tv nem káros. Ha ritkán napközben bekapcsolom, akkor sem küldöm ki a fiamat a szobából, néha odanéz, de leginkább nem törődik vele. Szóval egyáltalán nem tiltom, de ahhoz, hogy csak üljön előtte és bámulja, még kicsinek érzem, majd talán 1,5-2 évesen jön el az ideje egy-egy rövid mesének szerintem.

Nem hiszem, hogy lemaradna valamiről, ha még nem nézi.

Én vagyok ezzel csak így?

Bocsánat a kérdésért, nem vitát akarok, csak véleményeket!


2010. aug. 30. 09:41
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
szia! Én sem vagyok tv ellenes, de a fiam kb. 2 éves volt, amikor először leült a tv elé mesét nézni. Persze a tv sokszor ment este, amikor fent volt még, de nem nézte, hanem játszott mással. Nekem speciel az a fura, hogy egy éves kor alatt ennyien néznek már tv-t. A fiam még most sem marad meg sokáig a mese előtt, inkább szalad játszani.
2010. aug. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Nálunk TV sincs, párommal mindketten utáljuk, így a 2 éves lányomnak olykor-olykor beteszem a Micimackót vagy valami régi Disney-t a gépen.

A mostani meséktől kiver a víz, így összegyűjtöttem neki a régieket.

Ne félj, nem fognak lemaradni semmiről, lányomat kb 10 percig köti le egy mese.

2010. aug. 30. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Az en lanyom nemsokara 2 eves es sajnos koveteli a meseket a minimaxot szereti nezni.Reggel ahogy felkel mar emliti is a baba vilagot azt muszaj hogy lassa es mar mondja is hogy a neni a babat eteti stb.Utana mig nem megyunk reggelizni megy a minimax nem mondom hogy fojamatosan nezi de kell menjen neki.De azert szigoruan ki szoktam kapcsolni egy par mese utan es inkabb szolok hogy most dolgom van vagy jatszom vele es akkor ram figyel es nem keri a meset de ha megis azt mondom hogy nincs mert nem adja most a tv.

2010. aug. 30. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Örülök, hogy sokan vagyunk, akik úgy gondolják a tv nem kicsi babáknak való!

2010. aug. 30. 12:36
 15/16 anonim ***** válasza:
a gyerekek szeme 5 éves korukra fejlődik ki teljesen. ezért előtte, nem kell erőltetni a tv/monitor nézést.
2010. aug. 30. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

2 hónapja nincs tv-nk. Azt hittem hiányozni fog, de nem.

A modern meséktől engem is a hideg ráz, de a régiek mind megvannak dvd-n, az újakat is megnézzük, ami jó, azt meg is tartjuk.

14 hónapos a lányom egyébként, és nagy ívben tojik a tv-re (monitorra), ma próbáltam, ment a pompom, kíváncsi voltam mit szól, hát nem bírta fél percig sem lekötni. Sokkal jobban élvezte, hogy a forgó székben ülhet. Viszont a youtube-on ment az Oroszlánkirály egyik betétdala, na arra nagyot énekeltünk, táncoltunk, azt élvezte. De nem nézte.


Kicsit off, csak eszembe jutott, bocs:

Szerintem a tv

- időrabló (rajta lógtam, amíg volt),

- stresszforrás (hírek, "vedd meg mert lemaradsz" reklámok),

- és felesleges, mert a neten a hírek fent vannak, a sorozatokat is megtalálom, meg a filmeket is. Akkor minek a tv? Viszont drága.

2010. aug. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!