Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy reagálsz ha bántják a...

Hogy reagálsz ha bántják a gyereked?

Figyelt kérdés
Pl:játszóházban egy kisfiú iszonyatosan beleharapott egy másik kisfú kezébe.Voltatok már ilyen helyzetben?
2009. okt. 26. 22:15
 1/8 anonim ***** válasza:
73%
agyonverem a gyereket :D csak vicceltem, szólok az anyjának
2009. okt. 26. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50%
Nekem van egy 2 éves fiam, eddig még nem történt ilyen, de azt hiszem, elkapnám a kölköt, ha ok nélkül neki esne a gyerekemnek, főleg ha durván,és főleg ha anyuka is ott van, és nem csinál semmit. Én mindig figyelek a játszótéren is , hogy a gyerekem nehogy ártson valakinek akár véletlenül is, ezt elvárom mástól is.
2009. okt. 26. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Anyuka a tulaj:-)nem volt ott, de egy fital kis csajszi vigyázott ill.felügyelt a dolgokra .Látszott,hogy neki nincs gyereke mert egy ejnye-bejnyével el volt intézve a dolog.
2009. okt. 26. 22:24
 4/8 anonim ***** válasza:
25%

biztos nem hagytam volna szó nélkül a dolgot...

megkérdezhetem hogy ez melyik játszóház?

nem szeretném oda vinni a gyerekem :s

(de én is ismerek hasonló helyet..sajnos..)

2009. okt. 26. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A gyerekek imadnak harapni. A kisfiam ovijaban is elofordult mar, nem is egyszer.

Az a baj, hogy mint a tobbi gyerekbaleset is, ez is egyetlen pillanat alatt megtortenhet. Hiaba vagy ott mellette, hiaba figyelsz...stb. a baj gyorsan megtortenik.

Bolcsibe, oviba ez nem ujdonsag.

Mit tennek? Ha csak kisebb harapassal megusznank, orulnek neki. Ha oviba tudnam ki harapta meg a gyerkocomet, akkor beszelnek a kisfiuval, hogy ilyet nem szabad! Elmagyaraznam neki, hogy o nem kiskutya hogy ilyet csinaljon.

Az oviban sok minden megtortenik majd, meglatjatok kedves anyukak!

2009. okt. 26. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Na pont vártam már egy ilyen választ egy tapasztaltabb anyukától,:-))de akkor olyan gáz belegondolni, hogy bántják.
2009. okt. 26. 22:46
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekek között ez gyakran előfordul.Lehet,hogy holnap a te gyereked fog harapni vagy verekedni a másikkal.A gyerekkel és az anyukájával kellene beszélned.A gyereknek megmondani,hogy ez csunya dolog.Az anyuka lehet,hogy megsértődik rád.
2009. okt. 26. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

A bölcsőde beszoktatás alatt egy kisfiú többször bántotta az enyémet. Ütött, ha kellett neki egy játék, vagy ha csak útban volt. Nem csak az enyémet, bárkiét. Én nem szóltam, nem is mentem oda hozzá (piszok nehéz volt, majd felrobbantam), mert a gondozó dolga elintézni ezt. Nem foghatják állandóan a kezét, nem lehetnek mindenki mellett egyszerre. Persze ez csak azért volt ilyen egyszerű nekem, mert a gondozó minden agresszív esetet lerendezett. Pár nap alatt láttam, hogy ez a kisfiú alapból ilyen, otthonról hozott dolog. Az ott dolgozók pedig tényleg mindent megtesznek, hogy elkerülhető legyen, s egyik gyermek teste s lelke se sérüljön. Aztán pár hét múlva szóltak, hogy a kisfiam megharapott több társát aznap. Tudtam, hogy elintézték, rászóltak, nevelik ott is, de persze én is elmagyaráztam, hogy nem szabad. Le is szokott hamar róla.

Én a játszótéren sem avatkoznék bele nagyon, nem szólnék rá más gyerekére, csak ha igen komoly a helyzet. Megvigasztalnám a sajátom. A gyerekek ezt sokkal ügyesebben el tudják intézni, még akkor is, ha kicsik. Ők sem barátkoznak, nem játszanak agresszív gyerekkel.

Én mindig arra gondolok, azt tegyél másokkal (más gyerekével), amit te ( a te gyereked) is szeretne tőlük kapni.

2009. okt. 27. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!