Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy reagálsz ha bántják a...

Hogy reagálsz ha bántják a gyereked?

Figyelt kérdés

Amikor egy másik gyerek fellöki vagy kitép/kiüt a kézéből egy játékot, és ő nem védi meg magát, mert nem olyan, és természetesen nem is csinál hasonló durvaságot.

Velünk már többször megtörtént, hogy a durva gyerek anyja végignézte a történteket és nem szólt rá a gyerekére (nem is tudom melyiket pofoztam volna fel inkább). Mit lehet ilyenkor tenni?

De az is érdekel, ha nincs ott a gonoszkodó szülője a közelben, mondjuk játszótéren, akkor hogyan regálják.


2010. nov. 23. 16:26
 1/10 anonim ***** válasza:
79%

Semmiképpen nem bántom más gyerekét, sőt nem is üvöltök vele. Viszont nyugodt hangon elmagyarázom a másik gyereknek, hogy ilyet nem szabad csinálni, ez fájt a kisfiamnak. Illetve felhívom a figyelmét, hogy elképzelhető, hogy legközelebb visszaüt a másik gyerek és akkor neki is fájni fog. Meg szokták érteni.

Ezzel együtt elmagyaráztam a fiamnak, hogy ne hagyja magát. Sajnos a következő alkalommal amikor megláttuk a kisgyereket, a fiam kevert le neki egy maflást indulásképpen. Ne félj, az ő anyukája sem szólt egy szót sem. Azóta viszont összebarátkoztak és senki nem bánt senkit.

2010. nov. 23. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
68%
Én sem bántanám egyiket sem és nem is kiabálnék velük! Nálunk is vannak ilyenek és sőőt az unokatesója ilyen a kisfiammmal ő idősebb 2 évvel!! Kisfiam 1,5 éves az és még most is vannak olyan esetek,hogy kikapkodja a kisfiam kezéből a játékokat! De nem szólok neki mert a kisfiam már megunta ezt és simán megvédi magát és megpofozza az unokatesót! Ameddig nem fajul el a dolog nem szólok közbe de viszont kell hogy megvédje magát a kisfiad is!
2010. nov. 23. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
79%
Ez nekem is érzékeny pontom. Fiam 11 hónapos, nemrég kezdtünk Zenebölcsibe, baba-mama klubba járni. Olyan szemlélődő, aprólékos, matatós típus, gyakran szenvedő alanya hasonló helyzeteknek. Majdnem bármit meg lehet csinálni vele, ő meg csak néz, aztán vagy elsírja magát, vagy csak odajön hozzám (mászik). Én nagyon sokat beszélek neki arról, hogy legyen bátor, de ne vakmerő, és legyen határozott, de ne erőszakos (nem tudom, mit ért meg belőle, de remélem, ha eleget mondom neki, majdcsak használ.) Remélem, ha rendszeresen fogunk járni, és kicsit nagyobb lesz, javul a helyzet.
2010. nov. 23. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
41%

A hasonló korú kicsikre nem haragszok, eszembe se jutna felpofozni,nem is értem, hogy neked, hogy jut eszedbe. Viszont azért elvárom,hogy szóljon a gyerekére.

Amúgy is változnak.Egyik héten az enyémet érik ilyen támadások, a másik héten meg ő csinál ilyet egyik percről a másikra.Kicsik még, el kell nekik mindig magyarázni, hogy miért nem szabad bántani a másikat. Viszont én kicsit megkönnyebültem, hogy az enyém sem olyan mimóza már.Meg kell magát tanulni védenie is.

2010. nov. 23. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Az én fiam egy az egyben olyan, mint a harmadik hozzászólóé, és nálunk is a zenebölcsi jelenti a fő gondot, meg jó időben a homokozó. Nagyon jó fogalmakat írtál (bátor-vakmerő, határozott-erőszakos) nagyon igaz!!, de még nem hiszem, hogy értik a különbségeket :-)


Kedves többi válaszoló! Könnyű azt mondani,hogy védje meg magát, ha neki nincsenek harcias génjei, és pici még (15 hónapos) hogy megtaulja (a segítségemmel) megvédeni magát. Más kisgyerek sokkal fiatalabb és talpraesettebb, de ettől nem kevesebb az én fiam. Könnyű úgy ítélkezni,ha a ti fiatok/lányotok nem olyan, mint az enyém. Természetesen nem ütnék meg senkit (hogy is vehetted ezt komolyan), de eléggé bepöccenek ilyen jelenetek láttán, pláne hogy a fiam az elszenvedője, nagyon fáj az igazságérzetemnek, ÉPP EZÉRT kérek itt segítséget, mert tanácstalan vagyok, új szituációk ezek nekem és nem tudom a helyzetet kezelni.

Azt gondolom többnyire a szülőn múlik a gyerek viselkedése, és szomorú, hogy egyre több agresszív gyerek van (ezt nem csak én állítom).

2010. nov. 23. 21:08
 6/10 anonim ***** válasza:

Kedves Kerdezo!

Teljesen megertelek,mert en is hasonlo helyzetbe vagyok.

A jatszoteret ahova jarunk a 16 honapos fiammal csak nagyobb gyerekek 3 evesnel idosebb gyerekek latogatjak. A fiam az egyeduli kicsi. Foleg van harom 5 ev korul kislany akiket valamiert zavar,hogy mi is odajarunk. A multkor is odajott az egyik es lekohogte a fiamat,ma gilisztat akart ra dobni es mindezt azert mert egyszer meg a nyaron rajuk szoltam mikor a fiam epp jarni tanult azok meg elloktek es koppant a fiam fejecskeje a betonon. Akkor oszinten szinte orditottam,hogy mit zavarja oket egy pici gyerek. Pedig az en fiam csak jatszani akart veluk,mutatta a kis jatekait.

Itt a mi panelunk mellett van a jatszoter ahova jarnak pedig Ok nem is itt laknak es ez a mi panelunk kulon bejaratu jatszotere. De van messzebb egy nagyobb jatszoter oda is jarunk de ezek oda is oda talalnak mindig pont mikor mi ott vagyunk. Csak delelott azert viszem a mi jatszoterunkre mert a masik mellett iskola van es szunetekbe megrohamozzak es akarva-akaratlanul ellokik a fiamat mert tul sokan vannak es rohannak mint a birkak.

Kicsit ossze-vissza irtam de remelem erted mi a helyzet.

Szoval erre a 3 kislanyra mar siman raszolok es aztan nezem az anyukakat (2 testver 1 egyedul van anyukak meg puszi pajtasok) akik nem is mernek szolni ha lattak,hogy mi tortent. Ha ok nem szolnak ra a sajat gyerekukre akkor en majd megteszem a fiam vedelmebe!!! Mert az en fiamat senki sem fogja bantani meg kikozositeni. Es velem is pofatlanok a gyerekek,nyujtogatjak a nyelvuket meg csufolodnak. Az biztos,hogy ha tortenni fog valami komolyabb fogok szolni a hazmesternek es megfogom mondani,hogy mi a helyzet de ezt meg egy szitu es kozlom a kedves anyukakkal is. Amugy is egy igenytelen fajzat: a kutyajukat a jatszoterre hozzak szarni a kuka pedig 5 meterenkent van de ok elszorjak a foldon. Es igen az en kisfiam nem olyan fajta aki bant masokat. Mindig mondjak,hogy milyen baratsagos es kedves kisfiu,csupa mosoly es mindig vidam. Szerencsere van egy masik csalad is akik kijarnak a jatszoterre meg egy baratnom akivel egyidosek a fiaink es veluk jokat tud jatszani a fiam pedig az elobbi csaladnal is 6 eves a lany es 3 eves a fiu. Na ebbol latszik a neveltetes az anyjuk egy angyal.

Amugy meg en igazi anyatigris vagyok es ha nem lennek emberbol aki tudja kontrolalni az erzeseit es a cselekedeteit akkor felpofoznam azt aki bantja a gyerekemet! Lehet erte lepontozni!

Ne haragudj kerdezo,hogy igy kifakadtam de mar nagyon elegem van nekem is.

2010. nov. 24. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én írtam a kommented előtt.Az én fiam is 16 hónapos. Hónapokig rettegtem vendégségbe járni, mert feszt vagy a haját húzták, vagy megütötték, de még a hangosabb hangoktól, sikongatásoktólis sírva menekült hozzám, így ültük végig az egészet. De erőltettem, mert fájt, hogy a fiam ilyen érzékeny, a többi meg talpraesett, sajnáltam, hogy nem tud feloldódni, hogy ez így senkinek nem jó. De mostanában megváltozott, és nem azért mert agresszíven viselkedünk itthon, talán mert tanult a többiektől, továbbra is erőltettem a gyerektársaságot, hogy szokja a többit.Mert ők sem bántani akarják, csak még nem tudják hol a határ.Én nem hiszem hogy ilyen szavakat mint vakmerő határozott értenék, vagy a különbséget felfognák. Csak annit mondok, hogy nem akart bántani, a másik baba, csak így sikerült. Ne féljen tőle, ezt kell benne erősíteni, nem azt hogy a másik baba rossz.Ha az enyém csinál ilyet másikkal, akkor megkérem, hogy simogassa meg a babát,hogy szereti.Nálunk ez be szokott válni. ÉS szerintem a tied is változni fog, nem kell rögtön elítélni a másik gyereket, és a szüleit. Elhiheted, hogy nekem is fáj, ha durvább ok nélkül, de fogalmam sincs miért fordul elő, mikor előtte pont az ellenkezője volt.Hidd el ez se jó érzés nekem, mint szülőnek.De én ezért sose itélek el se szülőt se gyereket.
2010. nov. 24. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Még annyi jutott eszembe, hogy a fiam,és a kisbarátja is azután lett félős,hogy megműtötték őket, tehát valami trauma érte.Most gondolhatnánk azt is hogy azok a babák ilyenek akiknél valami nincs renben otthon.De ezt nem lehet kijelenteni,mert gondolom ez rosszul esne neked is. Szerintem nem szabad általánosítani a viselkedésből az otthoni háttére.

Én mindakét oldalon voltam, vagyok,tudom milyen rossz, ha a babánkat sérelem éri,de én sose tudtam haragudni a másik gyerekre.Majd ha nagyobbak lesznek és látom, hgy szándékosan teszi, hogy bántsa az enyémet biztos másképp érzek,viszont az elvárható, hogy a bántalmazó gyerek anyukája, rászóljon a gyerekére, és elmagyarázza, miért nem szabad ilyet csinálni.

2010. nov. 24. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Tegnapi 0:30-as valaszolo vagyok.

Az en 16 honapos kisfiam pl. nem is sir es nem ilyed meg. Ha a jatekait probalja valaki elvenni vagy a cumijat azokat nem hagyja,visszaveszi mindenaron barmibe is kerul mert azok az O szemelyes kis dolgai. Tehat ilyen szempontbol megvedi magat nagyon is. De ha valaki ellokik es elesik akkor nem kezd el sirni csak nez egy ideig mintha nem ertene miert tortenik ez vele. De ilyenkor odamegyek hozza,elmagyarazom neki mosolyogva,hogy nem tortent semmi baj es megy is tovabb,2 perc mulva el is felejti. De en ilyenkor is szolok,hogy ovatosabban legyenek mert kisgyerek is van. Ezt mosolyogva kedvesen teszem de hatarozottan.

Szoval attol,hogy egy 16 honapos "nem vedi meg magat" "nem lok vissza" az nem azt jelenti,hogy extra erzekeny vagy tutyimutyi esetleg anyamasszony katonaja mert mint emlitettem mas dolgokba igenis megvedi magat.

2010. nov. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én nem is szeretem a 'tutyimutyi' meg 'anyámasszonykatonája' kifejezéseket!

Ez elsősorban habitus kérdése, a neveléssel csak finomítani lehet rajta. Az, hogy egy fiúnak mindig 'tökösnek' meg 'vagánynak' kell lenni kb. olyan, mint hogy a férfiaknak nem szabad sírni, mert hogy néz az ki?!?!

tegnapi 18:26-os vagyok

2010. nov. 24. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!