Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi baja van? 3 éves és tönkret...

Mi baja van? 3 éves és tönkreteszi a családot.

Figyelt kérdés
Semmi nem használ: a szép szó, felemelem a hangom, fenékre csapás is volt sőt vízlocsololás arcra...Minden nap nyafogva kel ha szólunk hozzá meg se hallja. Mindenkit csapkod mindenre azt mondja nem folyton ellenkezik. Mindent eldob amit megun ha kint vagyunk akkor be akar menni és fordítva. Tiszta ideg tőle mindenki a nagy családunkban mert egész nap ellenségeskedik. Ötlet?
2013. aug. 8. 16:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
54%
szia! hát foghatnánk a melegre meghogy unja magát! napirend van? lehet hogy az ovi segitene nekí! majd kinövi mindenndjdk megvan aý oka lehet látja hogy zavar titeket azért csincĺa!
2013. aug. 8. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
31%
az én lányom is ezt csinálta, sőt, visszaütött, ha a kezére csaptam, harapott, rúgdosott, én meg egy csomót sirtam miatta. aztán rájöttem, hogy én vagyok az erősebb, és igenis az van, amit én akarok, úgyhogy ha ellenkezett, szimplán bezártam a szobájába, majd bementem egy fél óra múlva, és elmondtam, hogy miért csináltam. az elején még rosszabb volt, még többet hisztizett, én meg még többet hagytam a szobájában, 1-2hónap alatt belátta, hogy kompromisszumot kell kötnie velem, és úgy mindenkinek jobb. lehet, hogy ez nem a legjobb megoldás, de muszáj volt megpróbálnom valamit, és bevált...
2013. aug. 8. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
40%

Valószínűleg kiskorától el lett kapatva. Nehogy azt higgyétek, hogy nem tudja az a gyerek már pár hetes korától, hogy mi is folyik körülötte. Nagyon jól érzi, hogyha ő a kiskirály, meg is szokja, sőt igazából frusztrálja, hiszen a gyerek alapból nem családfőnek születik és ez a kezdetben ráerőltetett szerep összezavarja. Ilyesmi lesz a végeredmény.


Következetes nevelés a gyógymód. Te vagy a szülő, ergo Te vagy a főnök. A következetesség nem jelenti azt, hogy nem szeretem a gyerekem, sőt...


Képzeld mi lett volna egy ilyen gyerekkel 1000 évvel ezelőtt. Már rég megette volna az oroszlán. A gyerek igenis tud és akar is alkalmazkodni, de ha nincs mihez, akkor megzavarodik.

2013. aug. 8. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Nem kényeztettük el én mindig szigorúbb voltam az apja engedékenyebb...mindkettőnket csapkodja és folyton visszabeszél. Napirend van születéstől fogva evés alvás zökkenőmentes de azon kívűl semmi se jó neki :(
2013. aug. 8. 17:39
 5/17 anonim ***** válasza:
Ebben a melegben mindenki ingerlékenyebb, a gyerekek is. Holnaptól állítólag jön a hidegfront, kitartás!
2013. aug. 8. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
56%
foglalkozni kéne vele, leülni vele játszani, hagyni hogy futkosson minél többet
2013. aug. 8. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
35%

Off!

2-es: "...az elején még rosszabb volt, még többet hisztizett, én meg még többet hagytam a szobájában, 1-2hónap alatt belátta, hogy kompromisszumot kell kötnie velem, és úgy mindenkinek jobb"


szerintem nem belátta hogy kompromisszumot kell kötnie, hanem elvesztette a bizalmát feléd, tudja hogy úgysem mész be :(((

soha nem lennék ilyenre képes, ezt még olvasni is rossz, (5 percig nem bírtam sírni hagyni) ez a saját gyereked lelki szadizása :((

2013. aug. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
6-os honnan gondolod hogy nem játszom foglalkozom vele? Amúgy túlsarkasan fogalmazol ami a 2. válaszolót illeti. De valószínű te vagy a mintaanya mintagyerekkel...
2013. aug. 8. 21:10
 9/17 anonim ***** válasza:
83%

6,7-es vagyok

leírtad mit csinál a gyerek, és annyit írtál Ötlet? na nekem ez volt az ötletem, ugyanis nem tudhattam hogy foglalkozol e vele eleget, mivel erről nem tettél említést

nem vagyok mintaanya, nagyon nem sajnos, de ez totál kiveri a biztosítékot, én személy szerint ezt nem tudom elképzelni, otthagyni a síró gyereket fél órára, majd növelni ezt az időt és mindezt hónapokig! ha szerinted ez helyénvaló, legyen, de akkor ne csodálkozz hogy nem bírsz a gyerekkel!

2013. aug. 8. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
74%

legközelebb írd ki hogy milyen ötleteket vársz

valószínűleg azért pontoztál le, mert fáj az igazság

2013. aug. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!