Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák! Akiknél még nem...

Anyukák! Akiknél még nem beszél a "nagyobbacska" gyerkőc, hogy bírjátok?

Figyelt kérdés

Az enyém 21 hónapos lassan, de nem beszél. Ill. keveset, és azok sem a szó szoros értelmében vett szavak. Van: Anya (naponta 1000x, különböző hangsúllyal, attól függően mit szeretne; ezt mondja 10-11 hónapos kora óta), ezenkívül állathangokat utánoz (nem mindet, és nem tökéletesen), van még: go (dugó, csavar, szeg, lyuk, telefontöltő, pendrive, konnektor), bamm (minden ami járással, eséssel, csukással kapcsolatos + labda, lufi). ÉS ami naponta több százszor elhangzik: ezs??? azs??? ho??? (hol?) hoa??? (hova?) hova??? (hol van?) i (itt) o (ott). Ja, két napja van CICA is. :)

Folyton gyerekszájat olvasok, és egyre nehezebben viselem, hogy az én porontyom nem óhajt kommunikálni. Ti, hogy viselitek ezt???



2013. júl. 23. 13:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Enyém 23 hós lány, nem beszél, csak a saját nyelvén , de úgy egyfolytában.Tud már kimondani 30-40 szót, de azt is csak ritkán magától, inkább én kérdezem.Azok az ismerős gyerekek, akik nem sokat gagyogtak eddig már többet beszélnek sokkal.Úgyhogy én is kezdek aggódni.
2013. júl. 23. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az enyém 2 éves koráig csak mutogatott és azt mondta "eeee". Hát elég idegesítő volt :) pláne, hogy az összes ismerős gyereke már 1-másfél évesen legalább elkezdett valamit próbálkozni. Aztán bölcsis lett és 3 hónap múlva már összetett mondatokban beszélt.
2013. júl. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
El tudom kepzelni, hogy idegesito, de teljesen normalis a fejlodese, es az nagyon jo hogy mar van nehany szava, ha beindul a beszedfejlodese meglatod milyen gyorsan fog haladni. A baratnom fia 4 eves es o meg mindig nem beszel, na o mar teljesen ki van, orvosok szerint meg varni kell hogy megszolaljon, apja is ilyen volt, allitolag csak genetikai gond
2013. júl. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Pont a genetika a "problémám". :) Állítólag Apa is, én is nagyon korán (egy éves korunk körül) beszéltünk. Erre nesze neked! Azt hozzáteszem: profi módon mutogat. :O Igazából a saját kis nyelvén egész nap karattyol, én nagyrészt értem mit "mond", csak már úúúúúúgy szeretném, ha tényleg beszélne. Nem is igazán aggodalom amit érzek, hanem vágyakozás. :)

Mondjuk emellett a 20 hónapjával szobatiszta (de még nem ágytiszta), pisi után gyönyörűen használja a WC-papírt, kanállal, villával egyedül eszik, tudja az összes testrészét...

2013. júl. 24. 10:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!