Fejlesszem tovább? Ha igen, mégis hogyan?
Kedves Anyukák!
Nyilván mindenki úgy gondolkodik, ahogy én, és okosnak, ügyesnek tartja saját csemetéjét.
Kisfiam most 25 hónapos. 22 hónaposan már el tudott számolni tízig, most pedig már meg is tudja számolni a dolgokat. Gondolok itt például arra, hogy nézünk egy könyvet, és én megkérdezem hány labdát lát rajta, megszámolja hibátlanul.
Ilyen téren jártas, tapasztalt anyukáktól kérdezem, hogy fejleszthetném még tovább itthon? Érdemes egyáltalán? Nem kicsi ő még ehhez? Úgy értem...nem szeretném elvenni a gyermekkorát. (Ugye értitek :) )
Kislányom 20 hónapos kora óta elszámol 10-ig, még a kis ujjaival is szeretné mutatni, na de az nem megy neki még. Most 22 hónapos és ő is megszámolja a könyvben az ábrákat. Nem tanítottam neki egyáltalán, hanem már csecsemőkora óta esténként a fürdetés után a pizsamáján a patentokat számoltam gombolás közben.
Egy gyerek amíg magától nem akarja, addig úgysem tudod szándékosan fejleszteni, ha még sírva könyörögsz neki, akkor sem.
leülni és tanítani nem szabad, nem érettek rá ebben a korban, többet árt mint használ.
viszont játék közben lehet fejleszteni és kell is tanítgatni nekik, hisz olyanok mint a szivacs :)
szerintem elkezdhetitek a színeket tanulni, nézegetitek a könyvet és minden tárgy elé odateszed a színét is mikor mondod neki, hogy mi micsoda. ennyi bőven elég :)
amit viszont fontosnak tartok még az elején megtanítani nekik, az a teljes név, lakcím és életkor.
annyi baj történhet, ezeket tudja csak a gyerek mikor már tud beszélni :)
van az anya taníts engem, ott sok ötlet van, miket játszatok ami fejleszti is őket, megéri elolvasni, na nem azt mondom, hogy napirendi szinten haladni a könyvvel ahogy írja, csak ötletgyűjtésként használni :)
Játékosan. Én pl süthető gyurmából sütöttem csigákat, 13 különböző színem volt itthon. A kislányom imádta/imádja, és játszva megtanulta a színeket, amiket még nem ismert, olyat is, hogy sötét lila, világos lila, sötétkék, világoskék.
Aztán csináltam egy olyat is, mint ez a játék:
Kartonból kivágtam a dinókat, megfestettem őket, hogy különböző formák legyenek rajtuk, úgy, ahogy a képen látszik. Dekorgumiból kivágtam a formákat. Csináltam annyit, hogy ha akarjuk, akkor ugyanolyan színnel rakjuk ki, mint a dinó színe, vagy színesre, ahogy tetszik. Ezt is nagyon szereti, pikk-pakk megtanulta a formákat vele (háromszög, félkör, négyzet, téglalap, stb).
Igazából csak a fantáziád szab határt, és a lényeg, hogy mindketten jól érezzétek magatokat játék közben. Az a jó, ha sokféle dolgot megmutatsz neki, és meglátod, hogy mihez van affinitása.
És ehhez nem kell drága játék, az például tökéletes, ha veszel egy csomag ping-pong labdát, és megpróbáljátok odébb fújni. Vagy babzsákot varrsz (veszel), és azzal játszotok. Fejedre teszed, és mondod: "Jó napot, jó napot, vegye le a kalapot... előre/hátra/oldalra". Az is jó, ha kiszórsz pálcikákat (elvagdosott szívószálat a földre), és felcsipegeti a kezével. Attól is nagyon jól fejlődik a kézügyessége.
Ajánlom a Logico Primo és a Bambino Lük feladatait. Nézz utána neten. Pár tízezer, ha mindkettőbe beruházol, de bővíthető. sokáig használja majd.
Óvodáskorúaknak való, de kisfiam is 21 hónapos kora óta használja. Persze nem mindet, de ki lehet válogatni a nekik valót.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!