Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mivel lehet hatékonyan kiirtan...

Mivel lehet hatékonyan kiirtani a fejtetűt, mert miután én lekezeltem,2. nap még találtam élő serkét és élő tetüt?

Figyelt kérdés
2009. okt. 17. 13:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%

Akkor nem kezelted le rendesen.

Gondolom voltál orvosnál vagy gyógyszertárban és adtak rá valamilyen lötyit. Miután bekenegetted a fejbőrt, nagyon sűrű foku fésűvel át kell fésülni a hajat egy fejér lap vagy törülköző fölött, hogy lásd mi és mennyi jött ki belőle. És még ha úgy látod, el is múlt pár napig még célszerű alkalmazni a módszert.

2009. okt. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nittiforral szoktuk, szerintem ez az egyik legjobb. Ha még maradt élő akkor tényleg nem jól kezelted le, mert ezektől meg kell hogy dögöljön az összes.
2009. okt. 17. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Egy kezelés nem elég , nekem azt mondták , hogy 3 naponta ismételjem a kezelést 3-szor . Nálunk ez se hozott maradéktalan eredményt , rendeltem egy serkefésüt (nitcomb-M2) . 2 hétig minden este átfésültem a gyerekek haját azóta hetente 1-szer fésülöm , hogy hátha van benne valami . A fésű jól ki tudta szedni , de a kisebb lányom újra fertőződött , ezért megint fésülgetem őket . Nem tudom meddig megy ez még , de miután minden voltam csak rendes szülő nem mikor tetüt találtam a gyerekem hajában és ezt még szóvá is tettem azóta nem szólok senkinek , hanem itthon elintézem magam .
2009. okt. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Most olvastam az elöttem írókat , a nittifor papírján az van hogy valószínüleg elpusztítja a serkéket is . Na én találkoztam olyan élő tetüvel amit beletettem a nittiforba és vígan úszkált benne ! Több flakonnal elöntzöztem a gyerekek hajára , nincs tökéletes csodaszer . A serkéket egyesével le kell huzogatni a hajról... idegölő munka a gyereknek is , felnőttnek is .
2009. okt. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, de aki azt írta, hog nem kezeltem le rendesen, mert ezektől meg kell, hogy halljanak, az valószínű, hogy nem csinált még ilyet. Körülöttem akinek van tetüje, mármint a gyerekének, ugyanerre panaszkodnak, hogy nem írtja ki őket semmi. Rákenned a csodakencét, ami nem is olcsó, kifésülöd szinte szállanként, és a tetű vígan sétafikál még egy óramúlva is a kencében!!! Rajta marad, rászárad, másnap megmostam, ismét kence, és több nagy tetű!, ami nem akkor kelt ki, vígan sétált! Kezeltem 2x Pedexel, 2X Neemoxannal, és tegnap este Nyttyforral, ami leégette a homlokát, de a serke az túléli! Mindennap átnézem tincsenként, lehúzom a serkét, de valahogy mindig van. Ezért kértem segítséget, mert kilátástallanak tartom már.
2009. okt. 19. 15:58
 6/12 A kérdező kommentje:
A 14.05-től kérdezném, hogy hol rendelted a serke fésüt? Engem is nagyon érdekelne.Köszi.
2009. okt. 19. 16:00
 7/12 anonim ***** válasza:
Nekünk a NIX vált be azt hiszem van benne fésű is, a párnákat paplanokat is vasald át ilyenkor biztos ami biztos.
2009. okt. 19. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
PEDEX-el próbáld meg, nem büdös. Sőt kimondottan puha lesz tőle a haj...
2009. okt. 21. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Az eredeti kérdésre: a rovarirtót tartalmazó szerek (a fent említettek egyébként ugyanazt a szert tartalmazzák, ugyanabban a koncentrációban), csak az élő rovart ölik meg, a serkéket alig. A lerakott peték (serkék)7-8 nap alatt kelnek ki, és 2 hét alatt lesznek ivarérettek. Ezért a következő héten újra kell irtani. A Paranit növényi olajjal megfojtja a serkék egy részét is, és fésű is jár hozzá. Ettől függtlenül szerintem ezzel is kell az utólagos kezelés, de az illata határozottan jobb, és nincs benne rovarirtó.
2010. jan. 26. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Egyetértek az előzővel: PAranit, heti ismétlés, magas hőfokú mosás (ágynemű, sapka stb). Ha kisfiú és nem tűnik problémásnak, akkor még mindig a nullásgép a legjobb.
2010. aug. 22. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!