Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi van az hogy ha valakinek...

Mi van az hogy ha valakinek csak fiai vannak (több, kis korkülönbséggel) akkor neveletlennek hiszik őket?

Figyelt kérdés

Már több helyen belefutottam ebbe a kritikába, még azelőtt, hogy gyerekeim lettek. Három fiam van, a nagy 5,5 éves, a kicsik 4 évesek. Nem mondom, hogy mindig angyalok, de szerintem normálisan vannak nevelve. Már többször mondták, hogy pozitívan csalódtak bennük. Nemrég vendégségben voltunk egy régen látott rokonnál, ő is azt mondta, hogy félt a három fiútól látatlanba, hogy szétszedik a lakást. Nem értem miért van ez:) Ti is tapasztaljátok.

Tényleg nem állítom, hogy hibátlan gyerekeim vannak, vagy hogy tökéletes nevelést kapnak, de szerintem teljesen mindegy a gyerekek száma, kora, neme ha a szülők veszik a fáradtságot arra hogy következetesen neveljenek, akkor tudnak viselkedni (általában :))


2013. jún. 25. 13:17
 1/7 anonim ***** válasza:
Én is ezt tapasztalom, 2 fiam van 2 év korkülönbséggel. A családban fiú-lány tesók vannak nagyobb korkülönbséggel és sokkal többet veszekszenek, rombolnak.
2013. jún. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Jó persze szoktak néha "bunyózni" itthon, de azért ha elmegyünk valahova akkor viselkednek. Szerintem ez tényleg nem nemkérdése
2013. jún. 25. 13:22
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem azért gondolják, mert az az általános vélekedés, hogy a fiúk elevenebbek. Mondjuk akiket én ismerek ilyen családokat (több kisfiú), tényleg nagyon nehéz velük. Itt a szomszédban is van egy ilyen család, a nagy most megy iskolába, a két kicsi még otthon van, de az anyjuk egész nap ordít, hogy ezt ne csináld, azt nem szabad.
2013. jún. 25. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Igen, így tapasztalom. Fiam van és bizony kitesz pár kislányt. De van az ismeretségi körben példa arra is, hogy a lány a durvább, de azért ez elenyészőbb. Anyukám azt hitte fel nevelt két lányt, és az valami, aztán megszületett a fiam és bizony csak les amikor nála van. Pedig nem rossz, csak fiú:)

Jól csináltad, három van kis korkülönbséggel, szépen össze is nőttek.

Ha vállalnál egy negyediket lehetne egy ördögfióka, van bizony ilyen ismerősünk. Addig ő is azt hitte következetesen nevel...:D

De igen vannak neveletlen és elhanyagolt gyerekek, de nem hinném hogy ezen alapulna az előítélet minden fiús anyával szemben:)

2013. jún. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az alapján ítélnek, amit a környezetükben látnak. Családban, ismerősöknél, utcán, oviban, iskolában. Az én személyes tapasztalatom is az, hogy ahol egynél több fiú van, ott legtöbb esetben képtelenek a gyerekek 'normálisan' eljátszani. Durvulnak, hangoskodnak, idétlenkednek, szivatják egymást, rohangálnak, mindenre felmásznak, amire nem lehet, arra is. Sokszor a kisebb diliket rájuk is hagyják, mert, hogy a fiúk ilyenek. Abszolút ezt látom szinte mindenhol. Persze van kivétel, de nem sok.
2013. jún. 25. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát a 2 fiam sem angyal az biztos hiába mondjok el rendszeresen a szabályokat ,nem biztos hogy fél -1 ora után nem esnek egymásnak nyilt utcán ,vendégségben tudnak viselkedni .
2013. jún. 25. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A barátnőmnek 3 fia van. Az tény, hogy szépen, következetesen neveli őket, de sokkal nehezebb dolga van, mint nekem a három lányommal. Elevenebbek, és könnyebben felpörögnek, mint a lányok.
2013. jún. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!