Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ahol kis korkülönbséggel...

Ahol kis korkülönbséggel született meg a kistestvér, hogyan oldottátok meg a főzést szülés után?

Figyelt kérdés
Amikor a kislányom született egy éve, pár hónapig rendeltem az ebédet, de most muszáj lesz főznöm, mert nem adhatok neki rendelt kaját, ha megszületik a testvére. :S Hogyan oldottátok ezt meg, ha nem volt segítségetek?
2013. márc. 26. 20:22
 1/10 anonim ***** válasza:
62%
Miért nem? Én pár hétig egy bio cégtől rendeltem, amíg magamhoz tértem. Óriási segítség volt.
2013. márc. 26. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne rendelhetnél? Legkésőbb az oviban menzakaját fog kapni, itt legalább te rendeled meg. Nem lesz semmi baja.
2013. márc. 26. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
75%
Nekünk hatalmas segítség, hogy vannak nagyszülők ők főznek. Apa is tud főzni, és gyakran fagyasztok is le ételt amit csak ki kell vennem és megmelegítenem. Nálunk olyan is van, hogy szomszéd befizet hozzánk (egy jelképes összegért neki is adok egy doboz ételt) Mi minden nap főzünk.
2013. márc. 26. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Előre teleraktam a fagyasztót félkész és kész kajákkal, sajna rendelni nem tudtam volna az anyagiak miatt, de már ez is nagy segítség volt nekem.

Amikor főznöm kellett frisset, akkor meg a lehető leggyorsabb és legegyszerűbb ételeket csináltam, hogy időt takarítsak meg, és mindig nagy adagot, vagy eleve fagyaszottam a felesleget, vagy ha pl csináltam paprikás krumplit és maradt még egy kevés de annyi nem, hogy mindhárman jóllakjunk belőle, akkor a maradékból csináltam krumplis tésztát, vagy pl ugyanezen szisztéma alapján a pörköltmaradékot ledaráltam és rakott ételbe felhasználtam stb...


Így aztán minden nap volt főtt étel, de nem minden nap főztem és volt hogy olyan is, hogy két napig azt ugyanazt ettük.

2013. márc. 26. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

22 hónap van a gyermekeim között.

Mikor a kicsi újszülött volt, akkor este(éjjel) előkészítettem a másnapi ebédet. Mindent megpucoltam,megmostam,felkockáztam, stb és betettem a hűtőbe (nekünk semmi félkész, fagyasztott étel nincs itthon, mert sok mindent magunk termelünk vagy nagyszülőktől kapjuk, így minden zöldséget magam tisztítok, aprítok)

Most hogy már nagyobbak (másfél és 3,5 évesek) reggel korábban kelek mint ők (6-fél 7 között) és mire a fiúk felkelnek, addigra felteszem az ebédet főzni, és begyújtok.

2013. márc. 26. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát, igen, vannak a mázlisták, ahol segítség van, és vannak a szuperanyák, mint az utolsó. A többieknek, mint én, marad a rendelés.
2013. márc. 27. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Köszi 6os,igazan kedves vagy!

1.nem érzem magam szuperanyanak,de a gyerekeknek ebéd es meleg kell,ezért van annyi akaraterőm h ezt így csináljam!

2.hidd el h nagyon nagyon sok problémánk van (muszáj is hamarabb felkelnem főzni mert nem egy nyugodt gyerekek,es ha nem kelek fel előttük akkor az ebéd kb 2kor lenne csak kész es meleg meg ki tudja mikor lenne) Éppen ez a dolog nálunk így működőképes,de hidd el h pl a tisztaság szorul ezmiatt háttérbe,ami meg lehet nálad működik tökéletesen! Nekem ez fontos es így jó!

A zöldségekről meg amit írtam az azért van így mert nincs pénzünk felkész dolgokat venni,es ugyanez a fűtés! Azért fával futunk mert olcsóbb mint a gáz! Szóval amíg valakinek semmit sem kell azért tenni h meleg legyen bent,addig nekem az szervezés kérdése h pl tudjak rakni a tűzre,mert a házból nem lehet lemenni a kazánhoz,nem olyan kényelmes dolog ám,nehogy azt hidd!

Es végezetül még annyit h ha pl a kérdező azt kérdezte volna h hogyan működik nálunk a takarítás, vagy hogyan boldogulok a másfel es a három es fel éves fiainkkal,azt is leírtam volna őszintén! Ki lehet próbálni!

2013. márc. 27. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
ja,és még annyit h tavaly tavasszal,3hónapon keresztül mi is rendeltük az ebédet,mert nagyon nem boldogultam...
2013. márc. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
1-es vagyok. Nem értem miért lettem lepontozva :-(
2013. márc. 27. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Szegény 1-es! Na most én felpontozlak :). Mi is rendeltük egy darabig, mikor a kisfiam megszületett, de aztán az anyagiak miatt nem ment a dolog, sajna segítség 0, csak a férjem, mikor itthon van, de néha morog is mellé rendesen. Azért megcsinálja, csak nagyon nehéz így. Terhességeim elején pár hónapig veszélyeztetett voltam. Most fog megszületni a második babánk nyáron, ha lesz rá lehetőség, rendelünk, ha nem, akkor vagy férjem főz vagy eszünk, ami van. Gyerekről mindenképp gondoskodni fogunk, mint ahogy eddig is, hogy neki legyen normális kajája, ez eddig is így volt, de hogy mi mit eszünk, az majd kiderül. Nekem az első szülés után sokáig tartott a felépülés, és mivel még enni se nagyon volt mit, így a tejem is elment, többek között ezért, meg sokat idegeskedtem, plusz volt egy műtétem, szóval.... Én a rendelés pártján vagyok. Egy 1-2 éves kisgyerek is tud rendeltet enni, ha úgy van, ugyanaz, mint egy menzás kaja majd az oviban, sőt még jobb.
2013. márc. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!