Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Masodik baba: mi lesz, ha apa...

Masodik baba: mi lesz, ha apa nem tud bent lenni a szulesnel?

Figyelt kérdés
Van egy 2 eves pici lanyunk, es 35 hetes vagyok a masodik babankkal. Eddig ugy tunt, megint csaszarmetszes lesz, de legutobb az orvosom azt mondta, megprobalhatjuk a termeszetes szulest. Igy viszont nem programozzuk. Nagyszulok es csalad nagyon messze laknak. Ha Ti voltatok hasonlo helyzetben, hogy oldottatok meg, hogy apa bent legyen a szulesnel? Kire biztatok a gyerkocot? Vagy Apa csak kesobb ment latogatoba?
2012. febr. 14. 12:03
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem kötelező bent lennie szülésnél, csak ha ragaszkodtok hozzá. 2 lehetőség van. Vagy megkéritek az egyik nagyit, hogy legyen nálatok egy darabig, így ő tud segíteni is, meg ha beindul a szülés a nagyobbra vigyázni is. Vagy, mikor beindul riasztod az egyik barátnődet, hogy vigyázzon a nagyobbra.
2012. febr. 14. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én ragaszkodnék a férjemhez és alaposan megszervezném, hogy ott tudjon lenni. Barátnő, szomszéd néni van, aki riasztható a csemetéhez, akár éjjel is? Ha nincs, még nincs késő egy bébiszittert keríteni. Vagy, amit az első is javasolt: költözzön hozzátok egy nagymama/egyéb rokon.
2012. febr. 14. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Mi is ebben a helyzetben vagyunk, en is 35 hetes vagyok. Kulfoldon elunk, semmi segitseg. Ugy volt, ha anyukam csak szules utan jon ki, de vegul ugy dontottunk, h hamarabb. Vasarnap jon. : ) Nekunk aztan tenyleg nem volt konnyu megoldani, de ha az ember akarja, meglehet. Egyik nagyi sem tud hozzatok koltozni mar szules elott?
2012. febr. 14. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Sógornőm is külföldön szült, és oda utazott az anyósa a kiírt nap előtt néhány nappal. (7 órás kocsikázás tavaly februárban).
2012. febr. 14. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Most en is ugy erzem, nagyon nagy szuksegem lesz a ferjemre a szulesnel. Mi is kulfoldon elunk, es a jelenlegi baby sitterunk csak akkor tud jonni mondjuk ejszaka, ha hetvegere esik, mert hetkozben dolgozik :( Jo otlet, hogy jojjon valamelyik nagyi, de mikor? Szuleim 1300 km-re laknak, ha nincs programozott szules, mikortol legyen velunk a nagyi?
2012. febr. 14. 12:32
 6/10 anonim ***** válasza:
En vagyok a kulfoldi valaszolo. Mi is ezen rengeteget tanakodtunk, h mikor jojjon. Mivel nehez terhessegem van es az elso babam 35 hetre szuletett, emiatt dontottunk ugy, h inkabb jojjon elobb. Na meg amugy is jol jon mar a segitseg igy a vegen. Nem tud kimenni mar a 37. het korul?
2012. febr. 14. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nálunk lekéste a második szülést a férjem, és tudod mit, sokkal jobb volt, hogy ő nem volt halálán mellettem.

Itthon aludt a nagy mellett. Másnap meg bejött látogatni.

2012. febr. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Sajnos a nagyszulok meg nem nyugdijasok, ezert nagyon elore sem tudnak jonni tervezes nelkul...

Lanfear: es nem volt rossz, hogy 'egyedul' szultel? Volt fogadott szulesznod? Mert itt nem lehet sajnos, max meg a dulan gondolkozom, mert szeretnem, ha valakinek azert 'osszetorhetnem' az ujjait a fajasok kozben :)

2012. febr. 14. 13:34
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem volt rossz. Nem volt fogadott szülésznőm, sem dokim. Illetékes khba becsattogtam, hogy szülnék.

Oké a csajszit egy hét túlhordással, 2óra alatt letudtam, így nem volt vészes a dolog.


Az én férjem jobban szenvedett volna. Ő szimultán produkálja a bajaimat. Lásd taknyos vagyok, akkor Ő is veszettül fújja az orrát, mert "taknyos", köhintek szintén.. Gondolhatod, első szülésnél mennyire bírtam, hogy szenved, mert fájunk:D Mást meg a gyerek apján kívül nem viselnék el, így egyedül inkább. Szülésnél 2szer megviszgáltak volt egy ctg, ami mutatta, hogy a kicsi jól van, ellenben nem fájok, úgyhogy hanyagoltuk, nem volt infúzió, azt csináltam amit akartam, annyi, hogy a szülészetet nem hagyhattam el a kv automata is tabu volt, de jöhettem mehettem, úgy kínlódhattam ahogy nekem kényelmes.

2012. febr. 14. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Érdekes ez az apás szülés, élharcosa voltam a dolognak. Ha egyszer a jóisten úgy dönt, hogy lesz még babánk, egyedül szeretnék szülni. Az első terhességemnél indított szülés volt, apásan. Aztán én rosszul lettem, a babának is esett a szívhangja, császár lett - szintén apával. Sajnos úgy hozta az élet, hogy a második babánkat a 23. héten veszítettük el, akit koránál fogva már meg kellett szülnöm. Elvileg bejöhetett volna a párom, de én nem akartam... Most is volt egy pont, amikor azt éreztem, toljanak már a műtőbe és legyen vége... Aztán összedtem magam és csak befelé koncentráltam. Szerintem az egyedüllétnek köszönhettem, hogy tudtam fordítani. Nekem jobb volt, hogy mindenki békén hagy... Korábban nem hittem, de tényleg el lehet lazulni annyira, hogy két fájás között szinte elalszik az ember. Viszont egy jó szülésznő rengeteget tud segíteni.
2012. febr. 14. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!