Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljak? Kislányom nem...

Mit csináljak? Kislányom nem hajlandó alkut kötni.

Figyelt kérdés
Most 14 hónapos, kb 2 hónappal ezelött nagyon anyás lett, a szobábol sem léphettem ki, mert már sirt,torkaszakadtábol. Ez ment kb. 2 hétig, majd rátalált az egyik játékára, egy kisnyuszira, amit azelőtt éeszre sem vett. Azota le sem teszi, mindenhova magával viszi. Nekem jo volt, mert nem bömbölt egész nap utánam. Igen ám, de mivel mindenhova hurcolja szegény nyuszit, szegénykém már nagyon koszos. Multkor ki akartam mosni, elmagyaráztam neki, hogy nyuszika megfürdik, de amint kivettem a kezéböl, égtelen hisztit csapott le. Végülis kimostam, de amig meg nem száradt sirt utána, nem is aludt. Probáltam másik állatkát, másik nyuszit neki adni, de nem kellett. A végén már hajszáritoval száritottam a nyuszikát, ugy sirt. Most megint ott tartunk, hogy az eredetileg fehér nyuszi fekete. Már olyan kinos igy vinni magunkkal mindenhova. De a kislányom nem adja, féltve örzi. Komolyan mondom, sosem enedi el, legfeljebb 1-2 percre. Már kideritettük, hogy Auchan áruházbol valo, egy ilyen rugdalozoval, kissapival összecsomagolt diszdobozba kaptuk. Elmentünk, hátha van még, gondoltunk veszünk még egyet, ugyanolyat, ugy könnyebb lesz az életünk. De nem volt az áruházba, és azt sem tudták megmondani lesz e. Most mit tegyek? Már néztem minden használtjáték oldalt, merrt megvenném ugy is, de sehol nem találtam.
2009. okt. 11. 13:22
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a bölcsivel egyidőben jött a kedvenc babusgatása. Szerencsére nálunk a nagy méret és ihepuha szőrű a nagy ász, tehát ha egyik nincs van a másik. De én kategorikusan mindig kijelentem hogy búcsúzon el az állatkától mert ki kell mosni megy a szennyesbe. Viszont tudja magát pótolni a másikkal. De ha ki van mosva és centrifugálva félig vizesen odaadom neki.


Ha nagyon piszkos én az ágyába nem engedem betenni, mert ágyba tisztán megyünk. Tehát próbáld ki azt, hogy elalszik kiveszed és kézzel kimosod. Talán reggelre megszárad. Most télen radiátoron biztos.

2009. okt. 11. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Mikor fürdik a lányod, fogj egy lavórt és a lány szeme láttára mosdasd meg a nyuszit is. Aztán max hajszárító

Vagy mikor alszik vedd el mellőle és mosd ki.

2009. okt. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Éppen az elöbb aludt el. Elvettem a nyuszit, simán eltudtam, mert nem fogta. Adtam helyette egy hasonlot. 2 perc és üvöltött. Most visszaadtam, alszik. Lehet, hogy már tulságosan ragszkodik a nyuszihoz.. :( :(
2009. okt. 11. 14:43
 4/8 anonim ***** válasza:
42%
Talán többet kellene foglalkoznod vele összebújni,a túlzott ragaszkodással valamit pótólni akar.Azt hiszem TÉGED.
2009. okt. 11. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Már ne haragudj kedves utolso, de egész nap vele vagyok, még velem is alszik! Akkor van csak távol tölem, ha wc-re megyek, mert még fürödni is együtt fürdünk.
2009. okt. 11. 18:43
 6/8 anonim ***** válasza:
35%

ha túl sokat vegye szerintem annál ragaszkodóbb, ahogy te is írtad, egész nap veled van és igazad van ennél többet nem tudsz már foglalkozni vele.

Az hogy ragaszkodik egy tárgyhoz, szerintem abszolút nem azért van mint ahogy írták, mert pótolni akar téged. Van egy bizonyos kor az életükben amitől kezdve bizonyos gyerekek elkezdenek tárgyakhoz ragaszkodni.

A miértjét sajnos én sem tudom.

Ha meg napközben egyszer elveszed tőle hogy kimosd, hát nem mondom hogy meg kell értenie, de neked sem muszáj mindig haptákban állnod.

Egy kicsit sír, semmi baja nem lesz az én fiam is nagyon hisztis de sokszor ha tudom hogy butaság miatt hisztizik elmagyarázom neki hogy mi van és utána ott hagyom.

Fél óra és aztán mintha mi sem történt volna.

2009. okt. 11. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
35%

Bocsi az előző vagyok és azt akartam írni hogy:


"..ha túl sokat vagy vele...."

2009. okt. 11. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
73%

Kedves kérdező!


Látatlanban nehéz eldönteni hogy mi a gond.De jobb lett volna ha a nyuszi helyett inkább hozzád ragaszkodik,ugye?

Nem tudom miért kell egyből megsértődni.Egyébként pedig te magad írtad :Nekem jo volt, mert nem bömbölt egész nap utánam.

3 gyermekem van soha nem volt nálunk olyan kedvenc amit állandóan magával hurcibált a gyerek.Nekem ez a dolog új.

2009. okt. 11. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!