Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért nem hajlandó főtt...

Miért nem hajlandó főtt ételeket enni a kislányom?

Figyelt kérdés

Ebédkor alig bírom "beletömni" az ebéd felét a 4 éves lányomba,szinte alig eszik főtt ételt.Nem eszik sokat,de amiket eszik,azok is kinder csokik,milka csokik,gumicukrok,chipsek,ropik,popcorn...

Nem túlsúlyos,teljesen normál alkatú.Az oviban sem hajlandó enni,csak akkor,ha én viszek be reggel valamit,amit szeret.

Engem ez aggaszt,mert alig eszik normális ételt.Ezzel mit csináljak?Ki fogja nőni?


2011. márc. 11. 17:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Először is: én a helyedben gyorsan eltüntetném ezeket a vackokat a lakásból és nem is vennék többet. Persze, hogy nem eszik, ha kap helyette édességet! Egy éhes gyerek eszik, ha van mit... Készíts neki ízlésesen tálalt ételeket! Lehet, hogy eleinte nem fogja megenni, de ne hagyd magad! Ne adj helyette mást, főként ne ilyen ételhelyettesítő, értéktelen dolgokat! Meglátod, rá fog jönni, hogy nincs más, tehát megeszi, ami van... Nem hülye a gyerek, tudja, hogy anya fél, nehogy éhezzen, így ha nem eszi a normális kaját, úgyis kap helyette vackokat... Te vagy az anyja, neked kell nevelni, a te felelősséged, hogy kialakítsd az étkezését... Amit kicsi korában megszokik, úgy fog étkezni felnpőtt korában is... Lehet, hogy most nem túlsúlyos... de mi lesz 10 vagy 20 év múlva? És a vitaminok? Vagy azt inkább tablettában kapja? Ez így nem normális!
2011. márc. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Már ne is haragudj nem a gyerekkel kell csinálnod valamit, hanem magaddal!Mi a francért adsz neki ilyeneket??? Aztán meg csodálkozol hogy nem eszik főtt ételt., és a gyerek a hibás. Pedig NEM!!!!!!!!!!

Egyszerűen nem adsz neki ilyen sz@rokat és kész. 2 nap múlva szépen megeszi a főtt ételt, éhenhalni nem fog. Az meg ha sír ezekért a finomságokért mert mondjuk azt mondja hogy éhes, hát viseld, mert a te hibád! Most le is lehet pontozni, de ha belegondolsz mélyebben, rájössz h nem írok hülyeséget!

2011. márc. 11. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nem én főzök,max csak hétvégén néha,egy étteremből hozunk mindig ebédet/vacsorát,ott pedig csak simán beleteszik abba a papír tányérszerűségbe.Mindig a kedvenc ételeit hozzuk,de márt azokat sem eszi meg,csak a felét,de azt is úgy,ha legalább egy fél óráig könyörgök neki...

Már megpróbáltam azt,hogy addig nem kaphatott csokit,amíg meg nem eszi az ebédet,de akkor közölte,hogy nem fog enni és este 6-ig nem is evett semmit!

2011. márc. 11. 18:25
 4/6 anonim ***** válasza:
És????Nem evett, nagy cucc. Vicc...az orrotoknál fogva vezet a gyerek. Hát van ilyen, ha hagyod...
2011. márc. 11. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
és ha nem evett este 6-ig? Történt szerinted valmi baja? Épp ezért írtam, hogy nem hülye... tudja ő, hogy hogyan tud téged zsarolni.. Had, hogy annyit egyen, amennyi jól esik neki! ne félj, amíg van mit enni, nem fog éhen halni! Ne a kajálásról szóljon az életetek! Ezzel csak azt erősíted bnne, hogy számodra mennyire fontos dolog az eváés, ezzel azt szűri le, hogy ez által tud téged magfogni... Ha hazaviszed a kaját, tedd át rendes tányérra (nem tart sokból), sokkal gusztusosabb, mint a papírtányér!
2011. márc. 11. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ne nassoljon, csak ha megette a főételt. 1-2 étkezés kimarad, biztosan éhes lesz. Ha nem akar főtt ételt enni, egyen szendvicset, amit szeret, de nem édességet meg rágcsát. Viszont nagyon kitartóak tudnak lenni a gyerekek, lehet, kibír egy napot is kaja nélkül, ne ijedj meg. Esetleg hívjál meg egy másik gyereket, lássa, hogy ő milyen jóízűen eszik, hátha a jó példa ragadós.
2011. márc. 12. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!