Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem hajlandó enni az oviba a...

Nem hajlandó enni az oviba a kislányom. Mit tudok tenni ilyenkor?

Figyelt kérdés
Most 1 hónapja kezdtük az ovit és azóta nem hajlandó enni bent a kislányom. Itthon semmi gond nincs az étvágyával, bent viszont nem eszik semmit. Pénteken egész nap szó szerint semmit nem evett amíg bent volt. Ma is csak az uzsonnát ette meg 3-kor. Egészen addig majdnem 20 órán keresztül (az előző napi vacsora óta) üres volt a pocakja. Nagyon-nagyon aggódom, hogy valami gond lesz a gyomrával. Már próbáltam mindent: rábeszélni, motiválni mesekönyvvel, szidással... de semmi nem használ. Teljesen ki vagyok készülve már. Egész nap azon agyalok, hogy vajon eszik-e bent... Most is csak itt bőgök tehetetlenségembe... Járt már így valaki? Mit tanácsoltok! Annyira dühös vagyok rá és egyben megőrjít a kétségbeesés, hogy valami baja lesz... :-(((( Légyszi segítsetek!!!! Valakinek esetleg valami étvágygerjesztő bevált? Vagy mit tudnék tenni?????
2011. okt. 3. 16:42
 1/8 anonim ***** válasza:

Amúgy jól érzi magát az oviban? Mert vannak gyerekek akik így sztrájkolnak ellene.. és elmúlik.

Az én kisfiam is ilyen, csak még a bölcsiben. Ott mondták a nevelőnénik, hogy idővel megnyugszanak és esznek rendesen.


De lehet nálatok nem ez van...

2011. okt. 3. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%
reggel reggeliztesd meg otthon, akkor legalább nem 20 órán keresztül lesz üres a pocija. Sztrájkol az ovi ellen, ki így ki úgy, de a gyerekek nagy része sztrájkol az elején, ha pedig azt látja, hogy ez Téged aggaszt, akkor rátesz még egy lapáttal. Próbálj előtte higgadt maradni, előbb-utóbb enni fog bent is.
2011. okt. 3. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nálunk azt javasolták, hogy beszoktatáskor, de lehetőleg már 1-2 héttel előtte is az oviból vigyük az ebédet, hogy szokja a gyerek. /december 3-tól mehet majd oviba/.

Ha valóban csak az étel ízével van gond, akkor át kell szoktatni.

2011. okt. 3. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

reggel, indulás előtt mindenképpen adj neki enni, még akkor is, ha amúgy tízóraizik az oviban, hisz az fél 10-10 körül van. Üres gyomorral elindulni egészségtelen és nálatok legalább nem lenne egész nap éhen.

Igaza van az egyik előttem szólónak:sztrájkol az ovi ellen.Rájött, hogy téged ez nagyon bánt, így ezzel próbál, a maga eszközeivel manipulálni. Persze ez nem tudatos náluk, de csinálják sokan.Próbáld lazábban venni az egészet, ne állandóan ez legyen a téma otthon és az óvodában se! Egyébként meg csomagolnék neki otthonról tízórait, hátha azt megeszi. Ha nem, hát nem... Ahogy beszokik az oviba és rájön, az éhségsztrájk nem vezetett eredményre, enni fog. Különben muszáj, hogy egésznapos legyen?

2011. okt. 3. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ne erőltesd sőt szóba se hozd az evést hidd el nem lesz baja és elöbb utobb enni fog.
2011. okt. 3. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Igen, valószínűleg az ovi ellen tiltakozik így. Pedig jól érzi bent magát, bár nagyon lassan szokik be. Csak nagyon-nagyon aggódok érte... egy hónapja ez megy már és tegnap "összeomlottam"... Most a gyerekorvos étvágygerjesztőt ír fel neki és reméljük ez meghozza a hatását. Én is próbálom itthon kerülni a témát... Reméljük a legjobbakat :-)))
2011. okt. 4. 14:42
 7/8 anonim ***** válasza:

Felejtsd el az étvágygerjesztőt!

Adjál reggel a leányzónak -éhgyomorra- 2-3 szem háztartási-kekszet mézzel megkenve. Vagy 30 éve nekem is ez vált be, az akkori körzeti orvosom ajánlotta, és nem kell fölöslegesen gyógyszerezni.

2011. okt. 4. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi, a mézet sajnos nem eszi meg... :-(((

Viszont tegnap csoda történt és nagyon szépen evett az oviban. Megette a levest plusz a tökfőzeléket fasírttal (pedig azt nem is szereti!) :-))) Nem tudom minek köszönhető, de most nagyon-nagyon örülök. Remélem ma is ilyen jó hírek fogadnak amikor megyek érte :-)))

2011. okt. 5. 09:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!