Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor menjen iskolába a fiam?...

Mikor menjen iskolába a fiam? 6,5 vagy 7,5 évesen?

Figyelt kérdés
Eleven, érdeklődő, viszonylag jól rajzol, a legtöbb betűt ismeri, kicsit lusta. A csoportjukból a nagy többség fiatalabb, ezért még nem mennek, az ilyen korúaknál 9-ből eddig 4-en biztos mennek, inkább lányok. Milyen korban kezdenek mostanság iskolát a gyerekek? Szvsz fiúnak nem jó, ha túl fiatal egy közösségben - vagy csak nálunk van így. Anyukák, apukák mi a véleményetek/tapasztalatotok?
2009. okt. 6. 17:09
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ezelőtt 20 évvel, amikor én még kislány voltam... az óvónénik állapították meg, hogy mennyire "iskolaérett" egy gyerek. Jól rajzol meg eleven , érdeklődő. Igen, mint majdnem minden /és fél éves kisgyerek. Az óvónéni meg esetleg a gyermekpszichológus véleményét érdemes ilyenkor kikérni, hogy ők mit javasolnak?

2009. okt. 6. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az én lányom májusban volt 7 éves, és most kezdte az elsőt. Tavaly még csak 6 lett volna, így inkább vártunk, ami jót tett neki. De persze minden gyerek más.

Melyik hónapban született a kisfiad?

2009. okt. 6. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én kisfiam áprilisban töltötte be a 7-t és már másodikos. Unta az óvodát, nem érezte jól magát, folyton sírt, hogy nem akar oviba menni. Nem bántuk meg, hogy 6,5 évesen iskolába adtuk. 131 cm és 27 kg volt akkor, sok, nála egy évvel idősebb kisfiúnál magasabb, valószínűneg ez is segítette a magabiztosságát. Okos, talpraesett, vagány kissrác, szókincse, logikai készsége, mozgása koránál sokkal érettebb, kézügyessége (írás, rajzolás,vágás, festés, stb.) jóval éretlenebb volt. Kicsit nehézkes volt az első év a viselkedés és figyelem terén, kicsit döcögősek voltak még a betűk vonalai, de még így is az osztály jobbik felébe tartozott, imádott iskolába járni, tanulni, leckét írni, az I. évfolyamon szavalóversenyen II.lett, tele volt sikerélménnyel.

Idén sokkal érettebb, az éveleji szintfelmérő dolgozatokat max.2 hibával írta meg, virul és nagyon büszke rá, hogy már másodikos.


Ha úgy látod, hogy a gyerkőcöd már tud figyelni, jó a memóriája, érdeklődő, mindenképpen ajánlom, hogy menjen iskolába. Lehet, hogy a magaviseletével nektek is lesznek eleinte gondok (ficereg, csipog óra alatt, játszik, stb), de ez hamar elmúlik és maradnak az előnyök.

2009. okt. 6. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
19:26-osnak: áprilisi a fiam, és őszintén szólva én is inkább hajlanék affelé, hogy 7,5 évesen menjen. Most az a véleménye, hogy nem szeretne suliba menni, mert ott nem lehet játszani. :)
2009. okt. 7. 08:44
 5/9 A kérdező kommentje:
22:30-asnak: köszi, az én dilemmám is abból ered, hogy hogyan fog viselkedni, hogyan fog az órán figyelni, amikor állandóan mozog. úgy érzem az értelmi képességeivel nem lesz gond. 2 óvodába járt (sajnos), és az jött be nála, ha az idősebbek között volt a csoportban, mert elég irányító típus. De az óvónénink szerint mehetne.... hát nem könnyű döntés.
2009. okt. 7. 08:49
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia, 22:30 vagyok. Mintha a saját fiamat jellemezted volna. Mi egy oviba jártunk 3 évig, de vegyes csoportba és ő mindig a nagyokhoz húzott, a kicsikkel hamar nem tudott mit kezdeni. Ezért volt, hogy az utolsó évben, amikor csak 2 nála idősebb (még egy évet maradó) társa volt, halálra unta magát az óvodában.

A suliban is az osztálytársai közül az idősebbekhez húz, az udvaron is gyűjti a 2-3 évvel nagyobb haverokat. Édesek együtt! Mi azt tapasztaltuk, hogy nagyon jót tett az iskola, komoly gondok sosem voltak a viseledésével, de tény, hogy elsőben nemigen bírta a 45 percet ficergés nélkül. Hidd el, a tanító(néni)k tapasztaltak és nem is csak a 6 évesekkel van ilyen gond elsőben, hanem a legtöbb gyereknek problémája van a hosszas figyelemmel. A mi tanítónénink, ha látta, hogy fáradnak a gyerekek, felállította őket a padból és az adott órának megfelelő játékkal tornáztak egy kicsit. Nagyon élvezték!

Hallgass az óvónénikre, de ha bizonytalan vagy, kikérheted a nevelési tanácsadó (ingyenes!) véleményét is.

2009. okt. 7. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam februári, ő 6 és fél évesen ment volna iskolába, de logopédushoz járt, és én szeptemberben szültem, igy megbeszéltük, hogy 7 és fél évesen fogja kezdeni az ovit.

Előny: a logopédián szépen tanult, sokat játszott az oviban, délben hazahordtam, viszont az jó volt, mert kicsit "féltékeny " lett a gyerek.

Hátrány: nem igazán volt kedve menni az oviba, unatkozott.

Mire elkezdte a sulit most szepteberben, már folyékonyan olvasott, és szépen számol is, igy megint unatkozik szegénykém.

Fel kell mérni, milyen szinten van a ti gyerkőcötök.

Az sem baj, ha megy, vagy ha marad még oviban.

2009. okt. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
bocsi, sulit :)
2009. okt. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Enyém 7,5 évesen ment.

Most harmadikos, jó tanuló.

2009. okt. 7. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!