Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kiolvastassam vele a könyvet...

Kiolvastassam vele a könyvet akár éjfélig is, vagy menjen úgy el az iskolába, hogy nem fejezte be, és kapjon rossz jegyet?

Figyelt kérdés
11 éves a fiam, és már 3 hete tudja, hogy be kell holnapra fejeznie a könyvet, de még is volt más "elfoglaltsága". még 60 oldal van hátra, és még más házi is van holnapra. mit tegyek?
2010. febr. 4. 15:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
69%
60 oldal nem olyan sok, simán el lehet olvasni holnapra. Gondolom nem szokott olyan sok házit kapni, szóval szerintem azt most rögtön csinálja meg, vagy segíts rajta, és csináld meg "helyette". Persze emlékeztesd rá, hogy több ilyen nem fordulhat elő. Esetleg egy idősebb testvér is besegíthetne neki.
2010. febr. 4. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
86%

Akkor elég fáradt lesz holnap.

De ha egyszer a saját hibájából kellene tanulnia?

2010. febr. 4. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
81%
Én nem olvastatnám ki vele éjfélig. Inkább aludjon, mert ha nem alussza ki magát, még rosszabbul fog teljesíteni a suliban. Ha eddig nem olvastattad ki vele, most már késő. De utólag azért olvastasd el.
2010. febr. 4. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem csinálja meg minnél hamarabb a házikat holnapra. Ha az kész, akkor üljetek le kettesben, és beszélgessetek arról, hogy mit olvasott addig. Úgy értem, hogy kérd meg, hogy foglalja neked össze a könyvben olvasottakat. Besazélgessetek róla, kérdezd meg, hogy mit gondol, mi lesz a történet vége! Ezt fontos, mert az is lényeges, hogy érti-e egyáltalán a történetet.

Aztán (kivételes alkalomként) mondd el neki, hogy hogyan fejeződik be a "sztori" (hiszen nyilván pont a vége, a csattanó maradt hátra).

Győződj meg róla, hogy megértette-e. Igyekezz részletes lenni.

Ehhez persze neked is alaposan ismerni kell a könyv tartalmát. Ha ez nincs így, akkor gyorsan keress rá a neten (de a fiadnak el ne mondd :) ).


Ha a szokásos napi programja (játék, számítógépezés, tv-zés...) helyett a kötelező olcasmányról kell beszélni, az elég "bünti" lesz neki, ami majd arra ösztönzi, hogy legközelebb tessék időben elkezdni az olvasást :)


Egyébként ez jó alkalom az együttlétre is, meg persze megtudod, hogy tényleg érti-e, amit olvasott.

Most elolvastatni azt a 60 oldalt semmi értelme, mert úgysem emlékszik majd semmire holnap.

2010. febr. 4. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

ami nem tetszik az egészben, az az, hogy ő már tudta 3 hete, hogy holnap dolgozat lesz belőle. én nem. pedig a nyakán vagyok. az utóbbi időben nem annyira, mert aztmondta, hogy egy szabad perce sincs. sajnos a könyv elolvasásában nem tudok segiteni, mert németül van.(két tannyelvű iskolába jár). amúgy idáig biztos megértette, hogy miről van szó, mert leforditotta a tartalmát.

haragszom rá, magamra is, hogy későn tudtam meg, de ő jól tudta, hogy holnapra kell befejeznie:(

2010. febr. 4. 16:20
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

megkérdezhetem, hogy mit kell elolvasnia? Én is német két tannyelvűben végeztem, hátha olvastam, és akkor tudok Neked segíteni!

Amúgy én sem olvastatnám el vele most, de azért ha lehet, a 60 oldalból valamennyit még azért olvasson el... és valahogy meg kellene értetni vele, hogy ez így máskor nem fog működni, főleg, ha úgy kell még németül olvasnia, hogy közben szótáraz és fordít. Ez elég megterhelő így. De persze abban is van valami igazság, hogy majd így megtanulja.

A kérdés az, hogy megéri e neked, hogy a gyerek esetleg hulla fáradt lesz másnap a suliban, és nagy eséllyel tényleg semmire nem fog emlékezni. Nevelési célzattal jó ötlet mindenképp, de talán nem hétköznap...

Ha megmondod, mit olvas, talán tudok segíteni!

2010. febr. 4. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
11%

Nem...légy következetess,hagd,hogy a saját hibájából tanuljon.Olvastasd el vele a könyvet,de nézz be hozzá,nehog elaludjon.Holnap ki lesz ütve, de így tanul a saját hibájából.


Ha az én lányom annyi lesz mint a fiad és ezt csinálja(ami valószínű mert én is mindent az uccsó pillanatra hagyok),én is ezt fogom vele csinálni,amit javasoltam ^^

2010. febr. 4. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem olvastasd el vele. Igaz hogy másnap fáradt lesz de legalább tanul belőle hogy amit megcsinálhat hamarabb is azt ne hagyja utolsó pill.-re. L/13
2010. febr. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Szerintem is hagyd az egészet, majd furdalja a lelkiismeret, ha rossz jegyet kap, így legalább megtanulja a saját kárán. hiába papolsz neki.
2010. febr. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Szia!Én amellett voksolok hogy olvastasd el vele,még ha éjfélig,vagy tovább tart is!Valahogy túl éli a holnapot,biztos nem kap jó jegyet hiszen fáradtan senkinek nem fog az agya,de egy életre megtanulja hogy ne halogassa a teendőit,mert ő húzza a rövidebbet.
2010. febr. 4. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!