Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mihhez kezdjek a barátnőmmel?...

Mihhez kezdjek a barátnőmmel? Rengeteget tanul, az egész délutánját rászánja, mert rossz technikája van.

Figyelt kérdés
Én szóltam neki, hogy jöjjön át hozzám, sokkal hatékonyabban tanulok, mint ő, erre kiakadt, hogy miért kell mindenbe beleszólnom, meg különben is az ő dolga. Az igaz, hogy az ő dolga, de előfordul dogák előtt, hogy délután 2-8-ig tanul. :,s Meg egyébként is, nekem is érdekem lenne, meg a barátnőinknek is, ha suli után is együtt tudnánk lenni, de neki mindenképpen tanulnia kell. Ráadásul szegény így is a legtöbb tantárgyból 3-4es. Mégcsak 6-osok vagyunk, nem is tudom, mi lesz vele majd gimiben. Nekem tényleg jobb technikám van, amivel fél óra alatt megtanulom a törit, természetet és a matek szabályokat is. Hogyan tudnék segíteni neki, ha csak lebunkóz és makacskodik?
2011. szept. 13. 21:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Meséld el neki a technikád!!!!!!!!

De nem biztos hogy neki is beválik az a technika...senkinek sem működik ugyanúgy az agya...

2011. szept. 13. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Jajj félreírtam valamit *Mihez

Én elmesélném neki, de nem hagyja... Valóban nem működik mindenkinek ugyanúgy az agya, de 4-en vagyunk nagyon jó barátnők, és a másik 2 barátnőm is megkérdezte, és nekik bevállt.

2011. szept. 14. 06:58
 3/14 anonim ***** válasza:
elmondod nekem is légyszi ?:DD
2011. szept. 14. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Mi is megtudhatjuk a technikáját ?
2011. szept. 14. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
A kérdésre nem lehet válaszolni? :,s
2011. szept. 14. 13:00
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg a barátnődnek, hogy tanulni nem úgy kell, hogy közben internetezik és tv-t néz, hanem egy szép tiszta rendezett íróasztal előtt, úgy hogy KONCENTRÁL. Ha pedig nem akar, akkor nem kell erőltetni. Buta marad és kész... Lesznek még más barátnők az életben... Vagy az is lehet, hogy egyszerűen nem olyan barátkozós, társasági lény, és a tanulásra próbálja fogni azt, hogy szeret egyedül lenni.
2011. szept. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Biztos vagyok abban, hogy ilyenekről szó sincs. Nem szokott gépezni, tvzni is csak néha, mert számára a tanulás az első. Nem foglalja le magát közben, csak nem fog annyira az agya. Szerintem belefárad 2-3 óra után és csak szenved, ezért nem megy neki. Egyébként tényleg nagyon jó barátnő, csak ha valamit kitalál, akkor az nem lehet máshogy, pl. ma angolon elkezdett velem vitatkozni, hogy nem kell egy főnévhez a többes szám s, mert ott van előtte a szám. Végül nem hagyta, hogy megkérdezzem a tanárt, mondván "majd úgyis kiderül leckeellenőrzés közben".
2011. szept. 14. 14:32
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem hagyjad,tényleg. Ne győzködj,ha ilyen makacs,majd rá fog jönni,hogy béna. Jobbat nem tudok mondani. Nekem is volt egy ilyen barátnőm,hát meg is bánta,nem tudsz mit csinálni 1-2 hónapig hagyjad aztán megint kérdezd meg tőle,hátha ráfog jönni.

Amúgy tényleg leírhatnád a módszeredet,jó lenne,léccives!!:)

2011. szept. 14. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Jajj elfelejtettem, hogy köszönöm mindenkinek a választ. =) Nem nagy kunszt a technikám, bár szerintem felsőbb éveseknek, akik jóval többet tanulnak, mint mi, nem igazán válik be. Úgy szoktam törit és természetet tanulni, hogy csak azt jegyzetelem le, amit tudni kell, vagy jól jön plusszba feleléseknél, elolvasom 1-2x, aztán elolvasok egy mondatot, felmondom fejből párszor, aztán a következő mondatot, majd hozzámondom az elsőt is, etc. De ez tényleg csak akkor válik be, ha keveset kell tanulni, nekünk ez nem több egy A4-es lap 2-3 soránál. A barátnőm pedig azt csinálja, hogy addig olvassa és mondja fel az egészet, amíg meg nem marad benne, ami azért nem jó, mert sokat nehezebb megtanulni egyszerre, mint keveset szaggatva. Többi tantárgyhoz nincs semmi, mert pl. angolon olyan keveset tanulunk, hogy 1 évet jártam külön tanárhoz 3-os koromban, akkor kezdtük a suliban is, és még az idei anyagban sincs nekem semmi új. Nyelvtanra és matekra nem nagyon kell tanulni, verseket és a dalokat is ugyanúgy tanulom, a többi meg már töltelék tárgy.
2011. szept. 14. 16:17
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Lehet hogy ha bármilyen más technikát választana akkor sem menne neki.


Nekem is kb. ilyen a technikám kiegészítve azzal hogy én mondjuk a törit, természetet stb. átolvasom és felmondom 4-kor és este 7-kor is. Így jobban megmarad (nekem). Másik barátnőm (6 vagyunk egy társaság) mindig mondja hogy ő nemtanult semmit ... Néha megkapja érte a rosszabb jegyet, de sokszor szerintem tanul, csak nemmeri elmondani mert elég lezser-laza lány és neméppen úgy ismerjük mint a te barátnődet aki folyton tanul.


12/L (6.o.)

2011. szept. 14. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!