Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mihhez kezdjek a barátnőmmel?...

Mihhez kezdjek a barátnőmmel? Rengeteget tanul, az egész délutánját rászánja, mert rossz technikája van.

Figyelt kérdés
Én szóltam neki, hogy jöjjön át hozzám, sokkal hatékonyabban tanulok, mint ő, erre kiakadt, hogy miért kell mindenbe beleszólnom, meg különben is az ő dolga. Az igaz, hogy az ő dolga, de előfordul dogák előtt, hogy délután 2-8-ig tanul. :,s Meg egyébként is, nekem is érdekem lenne, meg a barátnőinknek is, ha suli után is együtt tudnánk lenni, de neki mindenképpen tanulnia kell. Ráadásul szegény így is a legtöbb tantárgyból 3-4es. Mégcsak 6-osok vagyunk, nem is tudom, mi lesz vele majd gimiben. Nekem tényleg jobb technikám van, amivel fél óra alatt megtanulom a törit, természetet és a matek szabályokat is. Hogyan tudnék segíteni neki, ha csak lebunkóz és makacskodik?
2011. szept. 13. 21:59
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Lehet, csak éppenséggel megpróbálhatná. :/ Egyébként én is megtanulom délután, aztán amikor még eszembejut, felmondom, mert egyrészt amit többször elmondok, az a hosszútávú memóriámba "kerül", másrészt biztos lehetek abban, hogy tudom az anyagot.
2011. szept. 14. 16:42
 12/14 anonim ***** válasza:
2-3 sorokat tanul 6 óráig? Akkor valami tényleg nem stimmel. De nem a technikával, ha nem memoriter, nem kell szó szerint tudni, akkor szerintem az övé jobb, kiegészítve azzal, hogy a fontos fogalmakat párszor elismételni ill. részenként szünetet tartani és visszamondani. Legalábbis nekem ez nagyon bevált eddig, de mindenki más, nem kényszerítheted rá a sajátod, sok barátnőm meghalna módszeremmel, én meg az övékkel.
2011. szept. 14. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Én sem szóról szóra tanulom meg, nem az a célom, hanem hogy ugyanolyan pontos legyen, mint eredetileg. Nem is akarom rákényszeríteni, csak szeretném, ha nem tanulna akár 7 órát naponta. Ráadásul ő nem csak azt a plusszt tanulja meg, amit a tanár ajánl, hanem mégtöbbet.
2011. szept. 14. 19:34
 14/14 anonim ***** válasza:

Nekem is van ilyen barátnőm. Gimnazista, és szenved. Napi 5-6 órát tanul, miközben külön órákra is jár. Soha nem ér rá, állandóan ideges, volt, hogy már pszichológushoz járt. Régen sokkal többet beszélgettünk, ma már örülök, ha cseten elkapom.

Viszont lassan (12.-re -.-) megtanulta, hogy milyen a jó technika. Bár mostanra meg a pótolni való sok.

2011. szept. 15. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!