Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért eszik ilyen rosszul?

Miért eszik ilyen rosszul?

Figyelt kérdés
Eddig semmilyen gond nem volt 16 hós lányommal, mostanában káosz az etetés!!!Nem marad az etetőszékben, nem akar megkóstolni semmit, van hogy egyáltalán nem vacsizik vagy ebédel inkább nasikat enne, pl: muffin, palacsinta. Annyira belefáradtam, nem segít a szép szó, mindenfélét kínáltam már neki, egyszerűen nincs kedvence! Leveseket, szaftos tésztát van hogy egyik nap kell másnap meg sem kóstolja, ja és ha valami új van vadul tiltakozik! Már próbáltam azt is hogy délelőtt 10 után ebédig semmit nem adtam csak vizet és délután 3 után szintén, de hiába, valahogy nem éhezik meg! Ja és fogytunk is 20 dekát. Segítsetek kérlek, nagyon idegesítő és aggódom is!
2009. okt. 4. 21:39
 1/3 anonim válasza:
Mi ugyanezen megyünk át (csak 17 hónaposan), nem szabad nasit adni neki... én is azt hittem legalább az jó, de nem! Meglátod megjön az eredménye... mi még étvágygerjesztő cseppeket is kaptunk. Szóval kitartás, és néha nyugodtan állj az evéshez, mert én is tiszta ideg voltam, és úgy nem megy....
2009. okt. 4. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
valószínűleg fontos dolgokról mondana le, ha nyugton ülne. az én lányom is rossz evő volt. megszüntettük a nasikat( nem volt falat sajt sem és édesség is lapátra került), semmilyen jellegű cukrozott innivalót nem kapott. megpróbáltunk figyelemfelkeltéssel: érdekes minták kivágása húsból, kicsi zöldségfalatok (bár azt nem tudom mennyi fajta ételt esztek). lehet a fogzás is az oka, ekkor visszatértünk a tejcsihez, kakaóhoz. és bizony volt olyan, hogy rá kellett jönni, azért nem eszik, mert fáj a hasa. AZ ÉHSÉGTŐL. ezután igyekeztem megelőzni az éhséget. de én rendszeresen adtam vitamint is ( multi kid 2× nevű) most, hogy már oviba ment, egyre jobb az étvágya. lehet hogy a többiek hozták meg a kedvét? ha jelentősebb fogyása nem lesz már és más tünet sem jelentkezik, akkor lehet, h vitaminnal és idővel elmúlik. de saját megnyugtatásodra kérhetsz vérvételt, akkor többet tud mondani a doki is.
2009. okt. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Ne adj neki semmi nasit!

Az én kislányom 2 és fél éves,a mai napig ha délelőtt valami édességet vagy ropit,kekszet eszik,nem ebédel olyan kiadósan.Amíg kicsi volt,ez még kiélezettebben jelentkezett.A másik,és teljesen normális dolog,az evésen kívül most annyi minden érdekli,de ahogy tellik az idő,meg fog változni.Minden gyereknek van ilyen időszaka,és ha ezen kívül semmilyen más tünetet nem tapasztalsz,nem kell aggódnod!

2009. okt. 4. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!