Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves 2 hónapos kisfiam...

2 éves 2 hónapos kisfiam nagyon rosszul eszik. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Már lassan kezdem aggódni,csak a tej,a kakaó,a tejpép,(ebbe belekeverem a gyümölcsöt),meg a krémleves,ezt is turmixolom mert másképp nem megy a zöldség.Nincs gond a rágással,mert megrágja a kenyeret a sültkrumplit a virslit a mc donalds-ot de csak azt amit szeret!Amiket mi eszünk,bármi az asztalra teszek elé feldarabolva,vagy ledobálja vagy ha a szájába próbálom tenni kiköpi! Inni,csak tejet,kakaót,ice teát és vizet iszik.Szerintem nagyon rosszul eszik,lassan kezdi az ovit és ott nem fogják duggatni a pépekkel.Valaki más akinek voltak ilyen gondjai picikéjével,hogy szoktattátok rá hogy megegye az apróra vágott ételt?
2011. márc. 3. 21:35
 1/6 anonim ***** válasza:

Ilyen idős korukban már együtt ettek velünk az asztalnál,és nem daraboltam fel nekik,csak a nagyobb húst. A többit szépen megették. Pépeset pedig már 7-8 hónapos korukban abbahagytuk.

Ha nem eszi meg,amit kap,akkor tedd el az asztaltól,és ne kapjon a következő evésig semmit. Ha éhes lesz,akkor rendesen fog mindent enni.

Lehet,hogy kell hozzá néhány nap,de megéri.

2011. márc. 3. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mire kezdi az ovit, az még majdnem 1 év, emiatt ne aggódj.

Enyém is alig eszik, de én már megszoktam. Gyümölcsöt semmit, csak ha lének adom neki (emiatt vettem gyümölcscentrifugát). Zöldséget csak főzeléknek, de kb 3 kanállal. Kenyér semmi, néha pogi, a párizsit, virslit szereti. Kekszet és pudingot azt bezzeg enné egész nap, ha hagynám. Nem eszik joghurtot, se túrót, se krémtúrót, semm ilyesmit, csak a pudingot.

Reggel-este megissza a kakaóját, ez fix, a többi egy vicc, néha elvan egész nap két szem keksszel.

Vettem neki Béres cseppet, hátha megnő az étvágya, hát nem nőtt meg.

Mondjuk nem sovány, nem látszik rajta, de tényleg "fényevő".

Én már megszoktam, hogy ilyen, nem aggódok miatta.

2éves3hós.

2011. márc. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az étkezéseknek legyen jól meghatározott ideje, szépen megterített asztalnál. Étkezések között semmi nasi, cukros folyadék. 2-3 nap múlva elkezd enni, 2 hét múlva az a fajta étkezés lesz természetes neki, amire rászoktatod.

Legyél mindig következetes, ne legyenek kivételek. 2 hónap múlva a te fiad lesz a példaevő.


Ha nem esik az eső, mindennap vidd ki levegőzni, motorozni, szaladgálni másfél- két órát. Meg fog éhezni.

2011. márc. 3. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Enyém is két éves, három hónapos. Lány. Én sem értem, mitől 14 kg, (és 93 cm), de tény, hogy amit és ahogy eszik pár hete, az a vicc kategória nálunk is. 3 fix dolog van, reggel délben és este 2 dl tej. Ma mondjuk hőemelkedése volt, de evett 4 db győri kekszet, 3 karika almát, és este 1, azaz egy kanál vacsorát!! És ezt napok óta csinálja már... :(((


Ja, és közben kijött felül két foga még, a 17-18. Én azt hiszem, ez is közrejátszhatott. Húst nem eszi meg, főzeléket egy kanállal, levest 3 kanállal.


Amiből sokat eszik az a lecsó, (de ma az sem kellett neki) és a rántott hal (azt sem ette meg, de ezt most a betegség számlájára írtam).

2011. márc. 3. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek,látom nem vagyok egyedül.:-( üdv.
2011. márc. 3. 22:50
 6/6 anonim ***** válasza:
persze hogy nem vagy egyedül,fiam novembertől janiár végéig,szinte semmit nem evett.Írtam is miket eszik,az kb fél babánán,2 katona kenyér,fél l tej volt.egész nap.voltam vele orvosnál mert fogyott is,nem nagyon de akkor is.semmit nem mondott,csak hogy van ilyen korszakuk a gyerekeknek.a védőnő tanácsára,nem kapott semmilyen cukros italt,kitettem a reggelit ebédet és a vacsorát,ha nem kért,nincs más,és nincs később se.Tehát ebéd után legalább 2 óráig ne kínáljam semmivel,mert ha rá jön,hogy nem eszik de késöbb ugyis kap joghurtot,vagy valami mást akkor nem fog enni.elkezdtük a béres cseppet,és vidámmá tettem az étkezéseket.kis pálcikákből süniket csináltam katonákból,vagy kis ketchup pöttyöket tettem a tányérra és igy tovább.ez 2 hónapig tartott de szépen lassan elkezdett megint enni,de csakis a fő étkezéseket,tehát közte semmi,se keksz se csoki se gyümölcs,igy evett vacsorát is,aztán később már ő maga kérte az uzsit és a tízórait is.Most is vannak napok amikor nem kér enni,de nem is erőltetem.
2011. márc. 4. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!