Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A kisfiam iszonyú rosszul...

A kisfiam iszonyú rosszul eszik! Van valami ötletetek ezzel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Akinek szintén rosszul eszik a gyereke mivel lehet ilyenkor hatni rá?Nem erőltetem neki, nem nasizik, kínálom reggel,10kor,ebéd,uzsonna és vacsora.

Na ebből kb,2szer eszik, változó mikor.

De akkor is minimálisat. Egy ideig ette a joghurtokat, krémtúrót stb.most már ezeket sem.

2 és fél éves, már mindent eszik régóta. Inni viszont rengeteget, szörpöt nagyrészt. Már ezt is visszább vettem nehogy eltömje.

Várnám a tapasztalatokat....


2011. febr. 20. 19:50
 1/7 anonim ***** válasza:
A szörp az biztos hogy elveszi az étvágyát, mert cukros. Ha szomjas, próbáld inkább vízzel itatni, vagy 100%-os almalével, mert étvágygerjesztő hatású. Tízóraira-uzsonnára is inkább almát adj neki. Én étvágytalanságra még Béres Cseppet adok az én kisfiamnak (most lesz áprilisban két éves), és úgy vettem észre, hogy jobban eszik tőle, még akkor is, amikor beteg.
2011. febr. 20. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A szörpöt én is hanyagolnám teljes mértékben, mert ha még cukormentes is, akkor is édes és elveszi az étvágyát.

Súlyra mekkora egyébként?

Én Multikid-et attam a fiamnak, amikor nem akart ő sem enni, nekünk segített.

2011. febr. 21. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nagyon kevés szörpöt rakok bele, sajnos elkezdtük a cukrot már régen:( mert szorulása volt és a védőnőm mondta, hogy tegyek a teájába cukrot, mert az enyhén hashajtó.

Persze a vizet nem issza már meg magában:(

Béres cseppet szedünk kb.2hónapja de nem igen használ.

102cm és 14 kg. A dokinőm szerint nem sovány, de engem aggaszt ez a nem evése.

2011. febr. 21. 12:01
 4/7 anonim ***** válasza:
Vedd el a szörpöt, adj helyette vizet. Ne kínálgasd, várd meg amíg magától szól. Ha nem eszik egész nap semmit, attól sem lesz semmi baja. Másrészt ne csinálj ebből ekkora ügyet, ahol étel van ott még gyerek nem halt éhen:)
2011. febr. 21. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A Béres-csepphez ugye szedtek C-vitamint is? Mert a kettő együtt működik.
2011. febr. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Béres cseppnek, ennek-annak nem vagyok hive, de persze ti tudjátok.


Az én fiam is rosszul evett, és sokszor bizony a hajamat tudtam volna tépni miatta. De aztán úgy gondoltam, hogy majd eszik, ha éhes lesz. Megkapta az ételt, ha evett, evett, ha nem nem. A gyerek is megnyugodott, és én is. Nem halt éhen. Viszont rá pár hónapra beköltözött egy "kisegér" a hűtőbe. Eltüntek dolgok (szalámik, párizsi, ez-az, amit a gyerek könnyen fel tudott bontani). Nem szólt, és én sem tettem szóvá. De annyival azért segitettem őt, hogy az olyat, amire szemet vethet, és nehezebb lett volna neki kibontani, kinyitottam, és úgy tettem be a hűtőbe, mindig volt 1-1 kész szendvics, aminek lába kélt, meg ilyenek. Élvezte, hogy ő már önállóan kiszolgálja magát, és akkor elkezdett enni. De ő mindig is önállóan akart mindent csinálni. Lehet, hogy a te gyermeked is hasonló tipus.

2011. febr. 21. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Igen kap C vitamint is mellé:)!

Ez jó ötletnek tűnik a hűtős dolog:)köszi!!!

Köszi mindenkinek!

2011. febr. 21. 19:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!