Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen játékok/gyakorlatok...

Milyen játékok/gyakorlatok vannak amivel úgy is lehet fejleszteni a kicsit hogy kevés időt vagy vele?

Figyelt kérdés

Nem az én gyerekemről van szó,a mostohabátyám kislányát szeretném fejleszteni,de hetente csak 5-6órát van velem a kicsi.

2és fél éves,a szülők nagy buzgalommal beíratták német nyelvű óvodába hogy azzal majd jót tesznek a kicsinek mert hamar kezdi tanulni a nyelveket,de otthon nem igazán fejlesztik.

Csak velem szokott rajzolni,próbálok figyelni rá és "tanítani" neki dolgokat,azaz segíteni hogy mi milyen színű,a formákat felismerni,de otthon nem törődnek az ilyenekkel és azzal hogy az óvoda nem helyettesíti az otthoni fejlődést és törődést és ezt próbálom pótolni,de fejleszteni is szeretném a kicsit,nekik meg jön a második baba úgyhogy még kevesebb idejük lesz rá.

Nem vagyok szülő úgyhogy nem igazán tudom hogy mivel segíthetném a kicsit,ha tudok akkor légyszíves írjatok tanácsot.

19L



2013. máj. 22. 20:38
 1/6 anonim ***** válasza:

Deák B AKtalin: Anya taníts engem

Mozdul a szó... (nem tudom ki írta)

Mondókázás és arra mozgás: Mozdulj rá! Szabó Borbála

Amúgy minden fejlesztő hatású amit csinálsz a gyerekkel. Gyurmázás, beszélgetés, mesekönyv nézegetés, éneklés, babaázás, rajzolás, csukott szemmel tárgy felismerés, különböző tapintású dolgok nézegetése, testét különböző tárgyakkal lehet simogatni, (fogkefe, labda, plüss maci, kövek, ecset stb.), rizsben keressen apró játékokat, hintázás, négykézláb járás, csúszás, forgás, pörgés, gyertya fújás lassan gyorsan, sétálás, színek meg beszélése, állathangok hallgatása. Teljesen mindegy mit csináltok csak csináljátok, és minél hétköznapibb legyen és beszélj hozzá sokat, magyarázd el miért van az úgy, enged hogy ő is csinálja, mutasd meg ha nem úgy csinálnátok akkor mi történne (kiborulna, ragadna, csomós lenne, beszorulna, leesne stb.)

2013. máj. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

olvasni szoktam neki,rajzolunk,beszélgetünk és mutatom neki hogy mi milyen színű,de nem tudom hogy mennyit ér ha a otthon ezt nem teszik meg

ja,ér nagyon sokat labdázunk,imád kint lenni az udvaron

2013. máj. 22. 21:53
 3/6 anonim ***** válasza:
Nézd ez az ő gyerekük az ő felelősségük ha ők így látják jónak te többet nem tehetsz. Nyilván szülőből vannak tehát a legjobbat akarják a gyereknek. Majd ha neked lesz gyermeked te is eldöntöd szerinted mi a helyes és, hogyan kell gyermeket nevelni. Sokat nem tudsz tenni, csak annyit, hogy amikor veled van akkor megmutatod neki a szerinted helyes dolgokat.
2013. máj. 23. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A fejlesztés sokkal többet árt, mint használ, 7 éves kor alatt, kivéve, ha minimum középsúlyos fogyatékkal élő gyermekről van szó, de olyankor is kizárólag a fogyaték vonatkozásában!


Óvodapedagógus vagyok. Vekerdy Tamás több évtizedes szakmai tapasztalatai kutatásai önmagában is beszédes, beleértve az 1980-as évektől végigvitt óvodai reformjait, melyeknek csodájára járnak azóta is Nyugat-Európából. Azóta a magyar óvodás legalább 75%-a ilyen elvek mentén dolgozik, tehát SZIGORÚAN TILOS A DIREKT FEJLESZTÉSE a 7 év alatti átlagos gyermekeknek!! Sajnos ennek ellenére a magyar (és sok külföldi) szülők tudatában a hibás nyugati elvek élnek, ami utóbbit a fogyasztói társadalom, a kereskedelem (mindenféle neurotizáló fejelsztők eladása stb) hívta életre, sajnos, és nem a kisgyermekek fejlődési érdekei.


Nem megyek bele részletekbe a transzfer hatásba, hogy az érzelmi kielégülés az értelmi fejlődésre is nagyban hat és főleg ez hat -EQ fejLŐDÉS kisgyerekeknél SOKKAL fontosabb, mint az IQ fejlesztése/fejlődése!!!-, és egyebekbe...


Nem kötelező hinned se nekem, se más, gyerekközpontú, gondolkodó és tapasztalt szakember meglátásaiba, ha nem akarsz. De tájékoztatlak, hátha nyitott vagy felülbírálni gondolkodásmódod.


A szándékod jó, a hozzáállásodat viszont alapjaiban hibásnak tartom. Akikre utalsz, nekik meg a szándékuk hiányzik, és valóban, a közöny se megoldás a gyermek fejlődésére nézve.


Az okok részletezését megtudhatod, és HATALMASAT fejlődsz kisgyermeknevelés terén, ha mind többet tanulsz, olvasol tőle. A kisgyermek fejlődik magától, amennyiben

ingergazdag környezet veszi körül, beleértve a vele JÁTSZÓ(!!!NEM FEJELSZTŐ!!!) felnőtteket,

valamint ingerszegény játékszerek (hiszen ez működteti a fantáziáját, ami pedig alapja az ösztönös önterápiás és élményfeldolgozó pszichés mechanizmusénak).


Te döntöd el, hogy tapasztalt szakemberek ismeretein elgondolkodsz-e, vagy nem.


Többek között egy kiváló előadás a méltán elismert gyermekpszichológustól, ez az 1/5, a többi 4 rész szitnén a youtube-n:


http://www.youtube.com/watch?v=NiMO7n1kKRk

2013. máj. 24. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

______JAVÍTOM elírásaimat:


[fejelsztő=fejlesztő]


[a magyar óvodáK legalább 75%-a]


Azt viszont javaslom szem előtt tartani, és nem elírás:

a játékSZER legyen ingerSZEGÉNY (míg a környezet ingergazdag!).

2013. máj. 24. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"ha mind többet tanulsz, olvasol tőle."

ÉRTSD: Vekerdy Tamás gyermekpszichológustól, kutatótól. Ranschburg Jenő (isten nyugosztalja) mellett a másik kivételes tehetség, etalon.

2013. máj. 24. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!