Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves lányom még nem nagyon...

2 éves lányom még nem nagyon beszél. Hogyan lehet fejleszteni?

Figyelt kérdés
papa,mama, tátá, ilyeneket mond főleg babanyelv,
2013. febr. 15. 16:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Sokat beszélj hozzá, még olyanokat is, amit esetleg nem érthet (időjárásról, akár az adóbevallásról, napi dolgokról) és mondókázzz neki sokat.
2013. febr. 15. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
52%
Hát a keresztlányom is ennyi idős volt! Úgy oldottuk meg,hogy 2 napig nem értettük meg amit ő szeretett volna hiába magyarázta! Elkezdett folyamatosan beszélni,hogy értsük mit akar! :)
2013. febr. 15. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az én 2 éves lányom sem beszél még. :) Nálunk sok alapszó van, de nem mindegyik tiszta. Ha kérjük, utánunk mondja, de magától a legtöbb szó "tyetye". Aztán mondom neki, hogy "ez nem tyetye, hanem tücsók/körte/stb.", akkor ő utána mondja rendesen. De ismét rákérdezvény megint "tyetye".

Én nem vagyok egy beszédes alkat. De beszélek hozzá szépen és sokat olvasok neki és sokat "tanulunk". Fent említett példával és tárgyak újramondatásával és mondatalkotással.

És mi is csináljuk azt, hogy "nem értjük, mit szeretnél".

De sokszor sajnos mégis megértjük, mert nehéz ellenálni ennek a tüneményes szemeknek. :)

Még úgy lehet szerintem fejleszteni, hogy mondókázni vele tükör előtt. Meg körbesétálni a lakásban és végigvenni a tárgyakat.

Ez az asztal. Mond, hogy asztal "asztal". (persze nem tisztán). Ott a labda. Mond, hogy labda "labda". A labda az asztal alatt van. Mond, hogy az asztal alatt ":SSS"

Na, a mondatalkotás még nehézkés.


De nem kell aggódnunk, nálunk a mozgásfejlődés indult be nagyon korábban. A beszéd meg majd jön. De ha nem indul be hamarosan, akkor elviszem TSMT tornára.

2013. febr. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nálunk két évesen még ennyit sem mondott. Aztán rá két hónapra már mondókákkal állt elő. Nem túlzok tényleg. Most 2,5 évesen már néha az is jó lenne, ha kicsit csendben lenne. :) Nem tudom miért alakult így, de a mondókák, amiket közben meséltem mind bent voltak a kis fejében, az sokat számított, hogy meséltem, énekeltem neki. De ezt csak onnan gondolom, hogy nem szavakkal kezdett beszélni, hanem inkább dalokkal, versekkel. Állítólag a lebénult embereket is ritmusos versekkel tanítják újra beszélni. Hát szerintem verssel, dallal fejleszthető, lényeg, hogy élvezze. :)
2013. febr. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Remélem ezek a videók segítenek:

[link]

A Fővárosi Beszédjavító Intézet vezetője, Mosányi Emőke beszél a beszédfejlődésről, a 3. és 4. videóban.

Szerintem nagyon hasznosak lehetnek.

2013. febr. 16. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Jó könyvek:


Dr. Gósy Mária – Gráf Rózsa: Beszélgessünk a kisbabával! – Javaslatok, ötletek szülőknek a csecsemők és kisgyermekek beszéd-előkészítéséhez, beszédindításához és beszédfejlesztéséhez (újszülött kortól kétéves korig)

· Dr. Gósy Mária: A beszédészlelés és a beszédmegértés fejlesztése – Óvodásoknak – Szülők számára

2013. febr. 16. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!