Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 13 hós kislányom még nem mond...

13 hós kislányom még nem mond semmit sem, az a 2 szava van hogy mammam-az én vok meg hogy gügü, vagy vmi ilyesmi. Baj lehet?

Figyelt kérdés
Itt szoktam olvasni h 8-10 hósan már ezt mondja - azt mondja...:(Az én lányom egész nap karattyol babanyelven,de nem mondja h baba stb...
2009. okt. 3. 23:06
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Semmivel nincs elkésve. A saját nyelvét használja és ezzel jól elvan. Az én lányom 18 hónapos koráig ennyit sem mondott, akkor viszont elkezdett mondatokban beszélni. Az volt az érzésem, hogy elhatározta: akkor szólal meg, ha már lesz értelme. Légy türelmes vele.
2009. okt. 3. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Enyém 10 hónapos, és egyetlen szót tud mondani, azt se tisztán, de mivel sűrűn mondja, és egy dologra mondja, mi tudjuk, hogy az az a szó! :) Nem hinném, hogy egy éves korára nagyon sokkal többet tudna ennél, pedig egész nap beszélünk hozzá mi is, (a nagyanyjának konkrétan be nem áll a szája egész nap), és nagyon figyelmes, és érdeklődik.


Viszont megmutat dolgokat, hogy hol a szeme, hol a mosógép, hol a kád, stb... De beszélni nem tud.

2009. okt. 3. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Az én kislányom is érti a dolgokat-pl mondom neki h kérem szépen ezt meg azt,akkor odaadja,képről meg persze az utcán is felismeri a kutyát pl.
2009. okt. 4. 00:09
 4/8 anonim ***** válasza:
16 hós fiam semmit sem mond.
2009. okt. 4. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az én lányom 22 hós, kb. 2 hónapja kezdte intenzivebben utánozni a szavakat. Ne aggódj, az egyik gyerek hamar beszél a másik nem. Én is aggódtam, de megtanulnak beszélni ez tuti :D Egyik napról a másikra azt fogod észrevenni hogy ezt is mondja utánad meg azt is. :)
2009. okt. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Semmi baj! Beszélgessetek vele sokat és akkor egyszer csak elkezd beszélni. Addig is ne izgulj!
2009. okt. 4. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az en 16 hos fiam is csak nehany szot mond, abban is felcsereli a maganhangzokat, pl: csacsi helyett csicsa, vagy kuka helyett kaku. :) De en ertem, hogy mit akar mondani es batoritjuk, mert egy ido utan ugyis letisztul neki es szepen fog beszelni. Szerintem te se izgulj.
2009. okt. 4. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az én lányom is ezt csinálja a cica a caci, a hinta az hanti, a csiga a gacsi.... :)
2009. okt. 4. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!