Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 napos a kislányom. Honnan...

10 napos a kislányom. Honnan tudom hogy mennyit kellene szopiznia? Hány g-ot? Van valami ilyesmi linketek ahol nyomon lehet követni?

Figyelt kérdés
Van mérlegünk.3470-el született, most 3550 körül van
2009. okt. 12. 17:56
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Testsúlykilogrammonként 120-150 g- ot kellene ennie, de ez nincs kőbe vésve. (tehát kb 420-520 g között naponta, az 8 etetésre lebontva 50-65g etetésenként) De mint írtam, ez babánként változhat, ha kiegyensúlyozott, van napi 5-6 pisis, 1-2 kakis pelus (ilyen piciknél akár több is) nagy valószínűséggel eleget eszik.

2009. okt. 12. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

1. vagyok

Még annyi, hogy teljesen jól gyarapszik, kb. 1 hetesen érik el újra a születési súlyukat. Tehát ne aggódj. Jó babázást!

2009. okt. 12. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Felesleges annyit méregetni, csak belebolondulsz. Mérd meg minden eset fürdés után, és ltáni fogod, hogy szépen gyarszik.

Az első 2 hónapban általában 1-1 kgot híznak, utána fél -fél kilót és egyre kevesebbet.

2009. okt. 12. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mint már írták 120-150-nel kell szorozni a testsúlyt és osztani a napi evések számával. Nem kell aggódni akkor sem, ha nem éri el a minimumot, vagy túlszárnyalja a maximumot. A kisbaba mindig annyit eszik, amennyi neki kell. Hetente 150-220 grammokat kell majd híznia.
2009. okt. 13. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom, h testsúlykg-onként 150 ml/nap. Az én kisfiam 3650 g-mal született és 60-80 ml evett az elején mindig. Most 2 és fél hósan 150-170 ml. De ha szopi után 2-3 órát nyugodt, akkor valószínűleg van elég tejed. ha sűrűbben kérné, akkor lehet pótlás szükséges, mert a ciciből nem lakott teljesen jól. Nálunk ez utóbbi lett a helyzet, hiába raktam mellre 1-2 óránként, nem indult be a tejtermelés.
2009. okt. 13. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!