Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » S. O. s! hogy adjam be neki...

S. O. s! hogy adjam be neki az antibiotikumot?

Figyelt kérdés

2éves

fiamba nem tudom belediktalni a gyogyszert.egész éjjel nem aludtunk

mert köhögött de nem veszi be,kiköpi ha beleeröltetetem! tuti tipp?


2013. máj. 14. 20:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
hátra fekteted, és belenyomod mélyre, és megvárod, amíg nyel. utána felkelhet. addig fogd a fejét ne tudja oldalra fordítani.
2013. máj. 14. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
de teljesen fektessem le? a nagy hisztibe nem nyeli félre?
2013. máj. 14. 20:28
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
darabold el kis darabokra a gyógyszert és dugdosd bele a kedvenc ételébe
2013. máj. 14. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
szirup! na most meg bealudt itt az ölembe esetleg ha almaba ovatosan a szajaba fecskendezem?fulladas veszélye fenn all?
2013. máj. 14. 20:33
 5/12 anonim ***** válasza:

alvás közben semmiképp

akkor az adagolóval nyomasd a szájába, és tartsd hátra a fejét amíg le nem nyeli

2013. máj. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Hát ez a módszer,amit az első válaszoló írt,zerintem nem egy jó dolog.Pedig a kórházba is így tuszkolták bele szegény kicsikéimbe,mikor kicsik voltak.Egyszer én is így akartam beadni lánykámnak kb 2 éves volt ő is,szegénykém félrenyelte,majd megfult,nem kapott levegőt...egy örökkévalóságnak tűnt az a kb 20 másodperc,azt hittem megfullad.Azóta soha nem próbálkozom így,hanem nekünk ami bevált az az,hogy a kezedbe fogol egy kis csokit,amit szeret,és azt mondod neki,hogy ha beveszi a gyógyszert,akkor azt megkapja.Lányaim így még a legrosszabb ízű gyógyszert is beveszik.
2013. máj. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nálunk is a csokis, nasis megoldás vált be.

Dokinénink szerint a szirupoknak borzalmas ízük, és főleg utóízük van, és ezért nem akarják lenyelni. De amint lenyeli és kap egy kocka csokit, vagy ami nálunk a legjobban bevált a rágóvitamin, az elveszi az utóízt.

Én az antibiotikumokat és a lányom asztmagyógyszerét is így adom be. Megkapja a kezébe amit éppen kér, és már nyitja is a száját a gyógyszerért.

2013. máj. 14. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

nálunk a szörpi, és a rábeszélés jött be, no meg Bogyó, és Babóca fülgyulladás része.

Látod kincsem, Bogyó is sírt, de meg kellett vizsgálni, na csinálj úgy mint Bgyó, és utána sutty már mehet is a szörpi..

amúgy én a Nurofenes fecskendőbe tustam neki beadni, bakker 2 hétig kellett kapja, napi 3x, hát már azt hittem kihullik a hajam...

Semmiképp ne erőszakold, mert egy életre elszúrod...2 évesen már okos, értelmesek, mondd neki, hogy tudod, hogy rossz, és fúúúj, te is utálod, de ha beveszi gyorsan meggyógyul, és nagyon ügyes kissrác, stb, stb, sok sikert, és jobbulást!

2013. máj. 14. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Csoki a kézbe és ugy belehet adni a rossz izü orvoságot ,bár a lányom most az augmentint minden hiszti és csoki nélkül beveszi ,de volt olyan antibiotikum amit csak csokival tudtam bevetetni .
2013. máj. 15. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Az én fiam már 6 éves, de a mai napig imád mindenféle szirupot. Talán 1 volt, amit nem akart meginni, de tudva, hogy attól fog meggyógyulni, erőt vett magán. Jó, ő sokkal nagyobb, tudom. :)


A csokis megoldás jónak tűnik, esetleg kérdezd meg az orvost, hogy keverheted-e valamivel. Pl jól megízesített teába teszed bele, és akkor egy kis pohár teát kell meginnia.

2013. máj. 15. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!