Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy adjam be 2 éves lányomnak...

Hogy adjam be 2 éves lányomnak az antibiotikumot?

Figyelt kérdés
Szuszpenziót kapott, ma reggel kezdtük, megpróbáltam tejbe keverve, de kiköpte, aztán fogtam és beadtam kanállal a szájába, aminek persze nagy üvöltés volt a vége. Két hétig kell szednie naponta kétszer és így elég kemény lesz. Van valakinek bevált módszere a rossz ízű gyógyszer beadására? Köszi előre is
2010. dec. 29. 13:52
 1/9 anonim ***** válasza:

Az én 2 évesem is most kapott antibiotikumot, de ez elég édes volt, szívesen megette.

Mondjuk én ilyen kimérős fecskendővel (ami a nurofenhez van) nyomtam a szájába, esetleg azt próbáld ki, hátha azzal elfogadja.

2010. dec. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én is fecskendővel adtam be nekik,a kicsi lányom 1,5 , a nagy 3 éves és minden gond nélkül megették így.A miénkhez volt is külön a dobozban fecskendő,de Nurofenes is jó.Szerintem ne keverd bele neki semmibe,mert igaz hogy nem kellemes az íze,de ha még hígítod,sokkal nagyobb mennyiséget kellene meginnia...
2010. dec. 29. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
nekünk is a nurofenes fecskendő vált be!
2010. dec. 29. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Kapjon utána valami finomságot, hátha úgy nagyobb kedve lesz hozzá. Ha nem akarsz édességet adni, akkor pl vitamin rágótablettát, az még jól is jön így betegség idején.
2010. dec. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia, próbáld meg a kedvenc meséje előtt fecskendővel.

Én mindig elmondom a kisfiamnak, hogy ezt most muszáj bevenni, mert ettől gyógyul meg stb stb, ha akarja, ha nem. Ha nem akarja, akkor lefogom és úgy kapja meg. Ha sír, akkor is beadom, de az rosszabb lesz mindkettőnknek. Ezt mind közlöm vele, simán megérti, ő is 2 éves. persze közben nézheti a mesét. Akár fekve is.

Lehet, hogy drasztikus, de a gyógyszert be kell venni.

Majd írj, hogy hogy sikerült! :)

2010. dec. 29. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Húúú, mintha én írtam volna...hétfő óta szedjük, de kínszenvedés, a fiam üvölt, kiköpi, fulladozik, már 1 órával a gyogyi beszedése előtt gyomorgörcsöm van..mi is a keserű fajtát kaptuk, én bevallom megkóstoltam, hogy mi a baja vele és iszonyat keserű, még 20 perccel utána a számban volt az íze. Én most citromot és cukrot rakok hozzá, így se jobb, próbáltam szörpben, az se jó, de amit előttem írtak, a fecskendővel jóval egyszerűbb, mint kanállal, csak így is 2 részlet, mert a 4 ml túl sok a szájában...remélem hamar túl leszünk rajta...:(
2010. dec. 29. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szia! A kis fecskendővel szoktuk mi is. A gyermekorvos azt mondta hogy utána kapjon valami finomságot. Általában ezek finomak elsőre, de utána jön egy keserű utóíz. Amit nemrég szedtünk, annak a betegtájékoztatójában az volt, hogy utána igyon egy kis teát vagy gyümölcslevet.
2010. dec. 29. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nurofenes adagolóval adom neki, üvölt mint a sakál, de megeszi. Nagyon sajnálom szegényt, de muszáj bevenni. Este kapott után kis ice teát. De mikor ma reggel meglátta a nurofenes adagolót sírva rohant az apja mögé :(
2010. dec. 30. 11:27
 9/9 A kérdező kommentje:
Ja és köszönöm a válaszokat :)
2010. dec. 30. 11:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!