Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Immunerősítőt kellene adnom a...

Immunerősítőt kellene adnom a lányomnak?

Figyelt kérdés

Két hete lett 2 éves és bő másfél hónapja bölcsis. Az első 2 héten semmi gond nem volt, de utána megjelent az orrfolyás. Megjegyzem az összes gyerek szutykos orral szaladgál a csoportjában, ez már az első napon feltünt. Vannak 1-2-3 napos szünetek mikor nem folyik az orra, főleg hétvégén, de utána visszatér, és már kezdem "unni". Ez ugye nem természetes, hogy hetekig folyik egy gyerek orra? Szerintem folyamatosan elkapja valamelyik gyerektől a sok közül. Amúgy egyéb betegsége egyáltalán nincs mióta jár, csak ez az állandó orrfolyás.

Minden nap eszik zöldséget és gyümölcsöt a gyerekem, szerintem jut elegendő vitaminhoz. De mégis milyen immunerősítő vagy vitamin segítene ezen a problémán? Vagy nem szükséges adni neki semmit? Köszönöm a véleményeket, tapasztalatokat.


2011. nov. 22. 15:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 20 hónapos,nem jár bölcsibe.De én most a téli időszakra adok neki Vitacolant.
2011. nov. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
72%
Épp tegnap beszélgettem anyukákkal csoportosan és kipróbáltunk : marslakócskát, béta-glükánt, béres cseppet, vitacolánt, actival kidet és még rengeteg mindent. Egyre inkább hajlunk afelé, h fejünk tetejére állhatunk nincs túl nagy értelme a dolognak. Rettentő sok pénz és az eredmény ugyanaz. 4 nap bölcsi, 6 nap itthon... most is épp itt nyög mindkét gyerekem.
2011. nov. 24. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az én lányom Cebion C vitamint szed, lekopogom még egyszer sem volt beteg.


11 hónapos kislány anyukája

2011. nov. 24. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát az az igazság, hogy eléggé természetes sajnos, hogy ha közösségbe kerül a gyerek (nem összekeverendő a játszótérrel!), akkor sokat betegeskedik egy ideig. Az az immunrendszerétől függ, hogy mennyi ideig. Az én lányom alig járt múlt évben bölcsibe, folyamatosan beteg volt, orrfolyás, hetekig tartó orrdugulás, fülgyulladások. Kb. 7 antibiotikumot kapott a tavalyi idényben. Aztán nyáron kivették az orrmanduláját. Szeptembertől ovis, nem mondom, hogy nem beteg (most is itthon van), de sokkal könnyebben átvészeli a betegségeket, mint tavaly. Mi multivitamint (multi tabs immuno kid) adunk neki, valamint kúraszerűen broncho vaxom port (ez immunerősítő orvos írja fel). Szerintem egy picit késésben vagytok most az immunerősítővel, általában nyáron már el szokták kezdeni adni, hogy kialakuljon egy védettség. Bár a dokival beszéld meg,hogy ajánlja-e, végülis ő a szakember, nem én.

Harmadik válaszolónak: 11 hónaposan amíg nem jár közösségbe egy gyerek, általában alig vagy szinte semmit nem beteg, a betegségek a közösséggel jönnek általában. Tehát majd ha Te is beadod bölcsibe vagy oviba, akkor. Ha szerencséd lesz, akkor nagyjából megússzátok, de a legtöbb gyerek akkor lesz igazán beteges.

2011. nov. 24. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
sajnos én is azt tapasztalatam nálunk is és a környezetemben is, hogy az első 1-2 év ilyen, közösségbe kerülés után. Úgyhogy kitartás.
2011. nov. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!