Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisfiús Anyukáktól kérdeznék?

Kisfiús Anyukáktól kérdeznék?

Figyelt kérdés

3,5 éves kisfiamnak a fütykösén még nem teljesen jön hátra a bőr, a makk peremétől kb. még 3 mm-res körben le van tapadva. Szóval, nem lehet teljesen még lehúzni. Van rá esély, hogy ha "tornáztatom" neki fürdésnél, és utána Ftorocorttal kenem, teljesen lejön majd? Ha pl. áll a fütyije, gyakran mondja, hogy fáj. (mivel gondolom feszül ott, ahol le van nőve)

Köszi előre is!!!


2013. máj. 4. 15:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha a makk kilátszik és tudod "tornáztatni" akkor igen van esély, hogy rendbe jön. Fog majd visítani az elején, de sajnos ez ilyen, ha nem látsz nagyobb javulást 2 hét múlva sem akkor viszont már nem jön helyre. Orvos mit mond? (Az én fiamnak a "tornáztatás" után 1 hétben már majdnem szépen működött. )
2013. máj. 4. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi! Nagyon remélem, le tudom "tornáztatni". Kb. a negyede van letapadva, a makk majdnem egészen kilátszik. Szóval fürdés után bekenem Ftorocorttal és előtte esetleg kicsit erőltessem?
2013. máj. 4. 22:11
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekünk volt krémünk amivel fürdés után be kellett kenni , de a nevére nem emlékszem, valami vazelines és bőr nyugtató krém volt. A doki mondta/ írta fel , fehér doboza volt, talán G betűvel kezdődött és egy darab vöröses csík volt a dobozon. Azzal kellett előtte bekenni egy icipicit és utána könnyebben és fájdalom mentesebben lehetett "tornáztatni". Elején szerintem elég fájdalmas (én úgy láttam), de 3-4 nap után már szépen javulgatott. Szerintem minden képen érdemes valamivel előtte bekenni, hogy könnyebben mozogjon.
2013. máj. 5. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
3 és fél évesen én már orvoshoz vinném, az az igazság. 3 éves koráig kell legkésőbb teljesen hátrahúzhatónak lennie. Mi 2 évesen kezdtünk el otthon próbálkozni, de nem foglalkoztunk vele túl sokat. És csak addig és annyira húztuk vissza, amennyire engedte a bőr maga. Nagyon kell vigyázni, ne legyen belőle baleset. Kb. 3 hónap elteltével már nagyon aggódtam és vettem egy doboz körömvirág krémet, és elkezdtük rendszeresen húzgálni, de akkor is csak nagyon óvatosan és csak ameddig lehetett, nem feszítettük túl. Pár héten belül megoldódott minden problémánk. Úgyhogy én ezt ajánlanám nektek első körben, a körömvirágot. Az a kenőcs, amit említesz, szteroidos krém, elég durva. Elvékonyítja a bőrt. De persze leginkább orvostól kéne tanácsot kérned, mert 3 és fél évesen szerintem már az nagyon időszerű. Persze, ha sebészeti beavatkozást ajánlanak, akkor nem kell feltétlenül elfogadnod, a döntés s te kezedben van.
2013. máj. 5. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!