Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukáktól kérdeznék, akik...

Anyukáktól kérdeznék, akik kereszteltették a gyerekeiket? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Megkereszteltetjük a babánkat, és a pap annyit mondott, hogy nagy az adósságuk az adomyányra szükségük van. Gondolom ez lenne a díj. De hogy adjuk oda? Gáz rákérdezni? S mennyit illik adni?
2012. nov. 15. 06:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Amennyit tudtok adni, néhány ezer elég, tedd egy borítékba és úgy add át a keresztelés után.
2012. nov. 15. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
78%
Így van! Miután vége a keresztelőnek, odamentek a paphoz és odaadjátok Neki a borítékot. Mi 5ezer forintot adtunk. Én Istenhívő ember vagyok, de mégis azt mondom, el ne hidd, hogy nagy az adósságuk...Az egyháznak van jelenleg a legtöbb pénze! Sajnos ezt kell, hogy mondjam! Egyszerűen csak megkérik az árát. Ennyi.
2012. nov. 15. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

na most ledöbbentem. hittanár vagyok. a keresztelés ingyenes. a nagy adósság mit takarhat? az előző pap szórta a pénzt és üres a házipénztár, vagy a ti papotok könyvel hamisan? (mert a püspök helyezgeti büntetésből azokat, akik a maguk javára sikkasztanak.) az oké, h kevesen fizetik az eh-i adót, de ez most mindenhol így van. és nem szép dolog fűt-fát lehúzni alkalmanként. mondom ezt 3 gyerekes anyukaként.

a pap kezébe ne adjátok, mert zsebre teheti. vagy misén, vagy szobor alá perselybe tegyétek. akkor az az eh.községé lesz, tehát közös. eszem megáll...

2012. nov. 15. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Kedves harmadik! Mióta ingyenes? Nekünk kerek-perec kijelentette a pap a felkészítésen, hogy a keresztelő után hátul a sekrestyében várja a keresztelésre szánt összeget. :) Na ez milyen dolog? Én is úgy gondoltam, hogy ingyenes, hiszen ez egy szentség kiszolgáltatása és lám mégsem az. Nem fejtem ki a véleményem, de van róla! (Második voltam)
2012. nov. 15. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
az egyház torvényei szerint a keresztelo eskuvo és egyébb szentségek felvétele INGYENES!!!!!!!!!!!!ez sántít!!!!!!
2012. nov. 15. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom. Mert sajnos a mi közösségünknek is van adóssága. Mert van egy közösségi házunk, ami tavaly csőtörés miatt tönkrement, és a felújításra hitelt vett fel a közösség. Nem az egyháznak, hanem az adott közösségnek lehet adóssága. De valószínű, ha járnátok a közösségbe, akkor tudnátok, hogy mire gondolt a pap.

A másik, hogy a szentség kiszolgálása ingyenes, de a miséknek meghatározott tarifájuk van (stóladíj), attól függően, hogy van-e orgona vagy sem stb.

Amúgy nálunk a keresztszülők szoktak ilyenkor adományt felajánlani, nem a szülők.

2012. nov. 15. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
3. vagyok. titeket jól átvágtak! nézzétek meg a stóladíjszabást. miseszándék, temetés esküvő díjas. a többi ingyenes.
2012. nov. 15. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Nekünk azt mondta a pap, hogy várja a tanukat és a keresztszülőket hátul a borítékkal.

Mi egyben tartottuk az esküvőnket és a kislányunk keresztelőjét, és 5-5 ezer Forintot adtunk a papnak.

Ezért a pénzért gyönyörűen fel volt virágozva a templom.:)

Ha mi csináltuk volna, jóval többe került volna, én nem sajnáltam azt a 10 ezer Ft-ot.

2012. nov. 15. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Nálunk nem mondta a pap hogy mennyit kér.

A templom gondnoka mondta, 5000 Ft- öt szoktak adni a papnak, és egy tortát, valamint ilyenkor nekünk kell virággal dîszíteni a templomot.

A gondnoknak egy tortát adtunk.

2012. nov. 15. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Én még nem hallottam ingyenes keresztelőről, ugyanis "illik" adni valamennyit.

Nálunk az a szokás, hogy a keresztszülők állják ezt a költséget. A fiam keresztelője után 10.000.- kapott a pap és vittünk neki sütit.

2012. nov. 15. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!