Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Csak én félek a játszótéren?

Csak én félek a játszótéren?

Figyelt kérdés
Van egy 16 hónapos kislányom,aki igencsak eleven:)Sajnos én nagyon parázok,akárhányszor játszótérre kell menni,mivel imád csúzdázni.A gond az,hogy a csúzdának az egyik oldala teljesen nyitott,így bármikor leeshet.Elég,ha egy pillanatra nem nézek oda és puff.Általában úgy csiálom,hogy felkísérem,leültetem,gyorsan leszaladok a csúzda mellé és csak úgy csúszhat.Az alatt a kis idő alatt ő felállhat és simán hátraléphet két lépést és leesik.Van egy másik játszótér,de ott van a csúzdánál egy kis házikó,aminek viszont a végénél két oldala nyitott.nem tudom jobban leírni.Szóval félek.Nagyon.Más gyerekeit elnézve nem kellene félnem,mindegyik egyedül közlekedik fel-le,én meg kísérgetem.Amúgy meg ritkán hallok komolyabb játszótéri balesetről.El fog ez múlni?Mit csináljak?Tiltani nem akarom a csúzdázást.
2009. szept. 28. 13:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy elmúlik! Ahogy egyre nő és még jobban ügyesedik a kislányod, annál magabiztosabban fogod magára hagyni, hogy játsszon. Később már elég lesz, hogy figyeled messzebbről. De ennek idő kell!

Nekem is egy nagyon gyors mozgásfejlődésű, rettenetesen ügyes és eleven, pár nap múlva másfél éves kisfiam van. Én is mindig mellette szaladok, vagy állok, mert annyira hevesen ugrik bele a játékokba (pl. a csúszda), hogy rögtön megtörténhetne a baleset.

Szóval ne foglalkozz azzal, mások hogyan viselkednek, sokan felelőtlenül hagyják magában játszani a gyereküket. A múltkor egy apuka például a fiammal egyidős kislányát hagyta egyedül felmászni a játékvár toronyba (kb. 3-4 méter magas), és annyira rá sem figyelt (kb. 5-6 méterrel arrébb nézelődött mindenfelé), hogy én szóltam neki, hogy a gyereke kifelé mászik a falon. Majd szívbajt kaptam, mert az én fiam is felmászott a toronyba, csak én ott voltam mellette és bármikor utána tudtam volna mászni, nyúlni, ha ki akar mászni.

Szóval ne érezd magad emiatt kellemetlenül, most még vigyázni kell rájuk. Majd ha már 4-5 évesen csüngenek a kapaszkodókon, akkor nyilván nem állsz mellette :-)

Szóval

2009. szept. 28. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod!Már nagyon várom,hogy elmúljon ez a fránya gyomorideg és remegés.Ja és remélem azt is,hogy megússzuk nagyobb balesetek nélkül.Neked is kívánok "balesetmentes játszóterezést"!:)))
2009. szept. 28. 13:37
 3/7 anonim ***** válasza:
Ne aggódj az elején én még le is csúsztam vele. 9 hónaposan úgy csúszkáltunk együtt. Most 13 hónapos és a sok beszédnek meg lett az eredménye és amikor mondom, hogy a végén csücs akkor már leül. De ettől függetlenül én is féltem. Szerintem ez az érzés soha nem szünik meg, csak jobban tudjuk majd kezelni.
2009. szept. 28. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hú,tök aranyosak lehettetek,ahogy együtt csúsztatok.:)))Engem biztos kinevetnének,ha ezt tenném (sajnos).Itt minden anyuka dumcsizik,leül stb.Lehet,hogy ők nem első babás anyukák.Én még mindentől félek,féltem Őt.
2009. szept. 28. 19:20
 5/7 anonim válasza:
Az én kislányom két és fél éves,és a szemem folyamatosan rajta,mert állandóan rohan,és a többi gyerek is.Figyelni kell,szerintem ez természetes,amit érzel.
2009. szept. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

szerintem is termeszetes erzes, de ha ilyen megterhelo neked akkor miert nem halasztod odebb a csuzdazast? mondjuk par honap mulva mar ugyesebb lesz es jobban szot fogad majd.

akkor meg nem fogsz parazni annyit.

talaaan, csak 1 otlet

az en babam meg csak 10 honapos

2009. szept. 29. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem megterhelő,csak félek,hogy leesik.Nem halaszthatom el,mert minden gyerek csúzdázik,ő is akar.Én ott vagyok,vigyázok rá,de féltem.Amúgy egyáltalán nem biztonságosak az eu-s játszóterek,csak jól néznek ki.Lehet,hogy Te is megtudod majd,ha odaértek :).
2009. szept. 29. 19:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!