Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van jól bevát tippetek, hogy...

Van jól bevát tippetek, hogy szabaduljunk meg a pelenkától? Pelenka leszoktatási tippekre lenne sürgősen szükségem!

Figyelt kérdés
Már szinte mindent kipróbáltunk, de nem és nem hajlandó bilibe vagy wc-be kakálni a három éves lányom.Nektek hogyan sikerült rávenni a gyereketeket? Mi segített? Már másfél éve "csak" kakálásra szolgál a pelus. A doki annyit mondott csak, ki kell várni.
2013. ápr. 29. 06:36
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is így volt, nem adtam rá pelenkát!!!

Kakált a bugyiba!!!

Aztán egyszer csak elővette a bilit, elbújt egy sarokba, s onnéttól kezdve bilibe kakil!!!

2013. ápr. 29. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Tavasz volt, amikor a 2 és fél éves fiamról levettem a pelenkát, felhajtottam a lakásban a szőnyegeket, és mondtam neki, hogy mától nincs pelus. Az első 1-2 nap voltak balesetek, de 1 hét alatt teljesen szobatiszta lett éjszakára is! És onnantól fogva nem volt baleset! Szerintem ez a legjobb megoldás, kicsit macerás neked, mert takarítanod kell utána, de megéri!!!
2013. ápr. 29. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Levettem róla a pelust és pont.

Nem volt más választási lehetősége.

Egy-két baleset volt, aztán megértette, hogy "ja, sokkal jobb bilibe". 2 éves sem volt ekkor a lányom.


Én a helyedben eltüntetném a pelust, elvitte a cica és kész. Biztos, hogy rájönne a lányod, hogy akkor más megoldást kellene választania, és 3 évesen már elég értelmesnek kell ahhoz lenni, hogy ha dumálsz és dumálsz neki (érvelsz és meggyőzöd), hogy felfogja.


Biztos van gyerek, akinél ki kell várni, hogy leszokjon, de azt hiszem a szülői -kedves és gondoskodó- ösztönzés nélkülözhetetlen.

2013. ápr. 29. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem sem szabad erőltetni.

Bár állítólag férjem és sógorom is akkor hagyta abba a bugyiba kakálást, mikor megtudták, hogy így nem mehetnek oviba. Állítólag egyik napról a másikra leszoktak róla...

Lányaimmal nem volt ilyen gond.

2013. ápr. 29. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én nem erőltetem, de következetesen próbálom a bilire ültetni, ha látom, hogy kakilnia kell. Ha 10* pattan föl róla, akkor annyiszor. Már egész jó arányban hajlandó a bilibe kakilni, a legelején kifejezetten visszatartotta, szorulásos is lett. Úgyhogy csak annyit tudok mondani, hogy kitartás és ne hagyd rá a dolgot, de ne is erőltesd (pl. ne nyomd le a bilire, de ugyanakkor próbáld odavinni ráültetni)
2013. ápr. 29. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Sikerült, méghozzá balesetek nélkül!
2013. jún. 22. 17:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!