Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért ítélik el sokan az...

Miért ítélik el sokan az együtt alvást?

Figyelt kérdés

Én 20 hónapos gyermekemmel még mindig együtt alszom és én sem tartom helyesnek, hogy 9 hónap pocak lét után átpasszolom egy távoli szobába a gyermeket, de próbálok nem ítélkezni és pláne nem olyanokat írni, hogy "remélem aki együtt alszik a gyermekével, annak nincs nete"

Ezt itt olvastam egy lentebbi válaszban.

Sokan átvándorolnak szoptatni a gyerek szobájába és elaszanak (rengeteg ilyen van), az is együtt alszik, csak a férje egyedül van hagyva.

Nincs annál gyönyörűbb érzés, mikor együtt kel a család.

Kislányom okos, kiegyensúlyozott és szopizott 6 hónapig kizárólagosan és igény szerint és utána is...

Nagyrészben azért is, mert kiraktam éjjel a cicimet és kiszolgálta magát. Amennyiben ki be rohangáltam volna és állandóan visszaaltatással kellett volna vesződni, már rég feladtam volna, mint sokan.



[link]


2009. szept. 27. 09:57
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
85%
Bár én még csak kismama vagyok, úgy tervezem, hogy kb 4-5 hónaposan "kipasszolom" a saját szobájába. Addig is mindenképp külön ágyikóba fog aludni, csak mellettünk. És ha éjszaka át kell mennem hozzá szoptatni, akkor nem fogok ott aludni a gyerekkel, hanem visszamegyek a férjem mellé, mert nekem ott a helyem, hogy ne "kerüljön hátrányba". Amúgy akik sokáig együtt alszanak, azok hogy szeretkeznek a férjükkel? Én elég furcsán érezném magam.... Meg különben is, az a mi kis "szentéjünk".:)
2009. szept. 27. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ!

Próbálok mindenre reagálni.

"Próbálok nem minősíteni" ez azt jelenti, hogy sajnos még nem megy, hisz egy babának semmi másra nincs szüksége, mint az anyja közelségére.

Mikor még nem volt gyermekem, én is megfogadtam sok mindent, de hidd el, el fogsz aludni, mert a szoptatástól el lehet:)

A férjemnek jobb a családjával, mint egyedül, ez nem kérdés..

Utolsóként a házasélet...3 szobánk van, egy fürdőnk, konyhánk...:)

2009. szept. 27. 20:00
 13/22 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem meg mindenkinek legyen saját ágya, főleg egy 20 hónaposank már jó lenne. És én sem szeretem, hogy ti veritek a melleteket, hogy milyen jó anyák vagytok és igény szerint szoptattok. Most biztos azt hiszed, hogy én tápszereztem a gyerekem azért mondom. Hát nem én is 6 hónapos koráig szoptattam és utána is még 1 éves koráig, de mégis mindig a saját ágyába aludt le. És ez a legjobb neki is és nekem is. Én úgy nem tudod aludni, hogy a gyerekem dobálja magát jobbra ballra, mert az enyém így alszik, meg zserintem a legtöbb gyerek. De ha neked jó, akkor legyen, csak nem kell hangoztatni, hogy így meg úgy... Remélem érted!
2009. szept. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
48%

Előzővel teljesen egyetértek.

Egyébként ez az együtt alvás arra is jó, hogy ne kelljen nőnek lenni otthon, ne kelljen apukával összebújni, remélem érthető. Baromi könnyű a szoptatás, együttalvás mögé bebújva hárítani azt az egyébként nagyon nehéz dolgot, hogy bizony egy idő után már feleségnek és nőnek is kel lenni.

Az összes alacsony libidójú ismerősöm együtt alszik a gyerekével, talán nem véletlen :)

2009. szept. 27. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
54%

Mi hárman együtt alszunk és nagyon jó érzés így elaludni és ébredni.Nálunk 2 szoba+nappali van és az imént egy nagyon durva jót szeretkeztünk a férjemmel.Természetesen egy másik szobában.Ennyit az alacsony libidóról.

Mindenki maga dönti el,hogy hogy él és mit jelent a család fogalma.Nekünk így természetes.Szép babázást!

2009. szept. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
61%

Mi is együtt alszunk hárman (a kisfiunk, a férjem és én). Csodálatos érzés együtt aludni és együtt ébredni. De ennél még fontosabb az, hogy látjuk a gyerekünkön, milyen biztonságérzetet és boldogságot ad ez neki. Bármerre járunk, rohanunk egész nap, estére mindig összebújik a kis család.

Ha visszagondolok rá, gyerekkorom legszebb emlékei közt az az egyik, amikor még együtt aludtunk, ugyanígy!

2009. szept. 27. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
72%

Mi ugyan nem nagyon választhattunk a módszerek között, mert 1 szobánk van összvissz, de véleményem és kialakult szokásunk természetesen van :)

Nálunk a kiságy a mi ágyunk mellé tolva, az én térfelemnél van, így könnyű éjjel átnyúlni a fiamhoz, hallottam 3 hónaposan is, hogy lélegzik, nem voltam hullafáradt attól, hogy szopiidő, babát kivesz, leül, szoptat, visszatesz, elaltat, visszafekszik...egy darabig így csináltam, de hamar kikészültem :) Régóta átalussza az éjszakát, de ez nálam azt jelenti, hogy lehet felébred pár pillanatra, nyüszög egyet, de visszaalszik rögtön, ha átnyúlok és ráteszem a kezem, de legtöbbször mire felébrednék, magától visszaalszik. Ha nem, mert beteg, fáj a fog(helye), rosszat álmodott, ilyesmi, odaveszem magunk közé, és azonnal kumm. :)

Mindkét szélsőség reagálása és érvei érthetők. Tudom, milyen idegesítő, ha valaki kérkedését kell hallgatni, hogy bezzeg én így meg úgy, ilyen meg olyan jó anya vagyok, stb, mert akármilyen jószándékú a tanács, egy idő után zavaró, mindenki a saját módszerében biztos, illetve szeretne biztos lenni. Persze hogy irritál engem is, ha egy sablont akarnak rám erőltetni, pláne, ha esteleg nem vagyok magabiztos, mert kezdő anyuka vagyok, huszan huszonegyfélét tanácsolnak.

Ha állást kell foglalnom, én azt mondom, ha lenne saját szobája, akkor is mellettünk aludna az ágyában pár hónapig, sőt lehet 1 éves koráig, és igen, ha akar, és indokolt, beveszem az ágyunkba. Szexelni akkor szexelek, ha alszik :) ennyi. Miután (gőzöm sincs, hogyan) átköltöztettem a szobájába, ami szerintem baromi nehéz, ha magányos, nem érzi ott jól mgát, felsír éjjel, nem erőltetném, aludjon inkább megint mellettünk.

Mikor köztünk alszik, nem forgolódik a fiam. Egyedül alvás közben többet, de úgy se vészes. De mint írtátok, sok baba nagyon dobálja magát, hát akkor nem tudom, hogy állnék a kérdéshez. Úgy értem, könnyen vannak elveim, amíg nem vagyok pont abban a helyzetben, amiről elítélően nyilatkoztam.

Általánosságban ítélkezni nem az én stílusom, azt gondolom, más se szólhat bele abba, én a saját életemet hogy élem, hogy neveljük a gyerekünket, hogy teremtünk családot otthont, én se ugatok be másnak, se azért, mert szoptat, nem szoptat, együtt, külön alszik, vesz bébikompot, nem vesz, cumizik a gyerek, nem cumizik.

Hosszúra sikerült, bocs mindenkitől :)

Azért írtam az utolsó gondolatokat le, mert szerintem szemtől szembe a legtöbb ember itt az oldalonn is, ilyen. Mármint nem szól le senkit, mert úgy él, ahogy. De a neten, névtelenül...ez nehéz dió, valahogy így nem szégyellünk olyat is megmondani, amit személyesen nem tennénk. Én ezen dolgozom, magamban, hogy ne tegyek így, próbálkozom, már egyre többször sikerül :) Tehát próbálok nem veszekedni :)

Na ezért az offért pedig külön bocs :)

Szép napot, boldog babázást kívánok mindenkinek!

2009. szept. 28. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom 9 hónapos koráig csodálatosan elaludt egyedül a kiságyban, ami a mi szobánkban volt. Egyszer kelt fel szopni, és már aludt is tovább.

Aztán egyik napról a másikra orditott a kiságyban, és csak magam mellett tudtam elaltatni, és hiába raktam a kiságyba, ha elaludt, a szeme kipattant, és orditott és orditott. Ezért, hogy ne sírásból álljon az esténk, szépen magam mellé vettem. És azóta nincs baj.

Ha pedig szexre vágyunk, átmegyünk a másik szobába.

Nekünk igy jó. Pár hónap mulva átviszem a gyerekszobába, és ott próbálom elaltatni majd. De addig, amig nem alussza át az éjszakát, nem fogok rohangálni ájszaka mint egy hóltkóros. Mert az sem nekem nem jó, sem pedig a gyereknek.

2009. szept. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
74%

Nálunk külön ágy egy szoba variációval kezdtünk. Aztán szétköltöztünk. Az enyim fél tápis fél cicis volt. Éjjel is rohangáltam ki csinálni a tápszert de olyan kómába voltam, hogy etetés közben bealudtam.

Most külön szoba, de nyitott ajtó mellett vagyunk. Átlát a kiságyból a mienkre. A saját ágyába fektetem. MAjd felriad másfél-két óra múlva. Ha én ébren vagyok megyek a kiságy mellé egy székre, de a karjaimba alszik el. Ha Éjjel től bármikor felébred, addig én már totál kómás vagyok és beteszem az ágyunkba. Ha szerencséje van az apjának akkor csak 5-6 kor teszem a mi ágyunkba. Együtt szoktunk ébredni mindig. Ettől az egésztől csak az apja nem tud aludni mert a alányom is keresztbe fekszik az ágyon. Így aztán apuci megy az ágy szélére. Ő félti összenyomni. Minek következtében a mi drágajó ágyunk, egyik ilyen szélérehúzástól, és apa súlyától az ágynemútartó része felcsapódott. Apa lent a földön, a lányom szerenycsére nem eset be az ágynemútartóba. Azóta kiékelve az ágy, ha gerek jön a mienkbe apa megyy a földre. Mivel nemegész éjjel van nálunk csak areggel a reggeli táp után, így ő a saját ágyába is alszik és a mienkbe is. Mostanába a bölcsi miatt a mi ágyunkba alszik el de betéve a helyére nem ébred fel.

Nálunk minden megvan különágy köztöságy. :)

2009. szept. 28. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam most 1,5-éves és igen velünk alszik kb.2-hónapja.Nem akartam közénk szoktatni,de így sikerült.Felsírt minden éjszaka amíg a járókában aludt a kiságyat lecseréltük mert állandóan keresztbe fordul a nagy ágyban is és a járókában meg nagyobb a hely.

Én egyébként is úgy altatom,h oda fekszem mellé és énekelek neki amíg el nem alszik.Van úgy hogy én is elalszok mellette és ott marad,de nyugodtan átalussza az éjszakát.Most akarunk neki egy normális ágyat venni mert szeretném ha ott szokná meg.Természetesen a mi szobánkban maradna az ő ágya is mert nyugodtabb vagyok ha ott van a közelemben és bármikor rá tudok nézni.

De le a kalappal azok az anyukák előtt akik külön szobában és altatás nélkül le tudják rakni a gyerekeiket.

Mi így csináljuk,nekünk ez a jó!!

2009. szept. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!