Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért ítélik el sokan az...

Miért ítélik el sokan az együtt alvást?

Figyelt kérdés

Én 20 hónapos gyermekemmel még mindig együtt alszom és én sem tartom helyesnek, hogy 9 hónap pocak lét után átpasszolom egy távoli szobába a gyermeket, de próbálok nem ítélkezni és pláne nem olyanokat írni, hogy "remélem aki együtt alszik a gyermekével, annak nincs nete"

Ezt itt olvastam egy lentebbi válaszban.

Sokan átvándorolnak szoptatni a gyerek szobájába és elaszanak (rengeteg ilyen van), az is együtt alszik, csak a férje egyedül van hagyva.

Nincs annál gyönyörűbb érzés, mikor együtt kel a család.

Kislányom okos, kiegyensúlyozott és szopizott 6 hónapig kizárólagosan és igény szerint és utána is...

Nagyrészben azért is, mert kiraktam éjjel a cicimet és kiszolgálta magát. Amennyiben ki be rohangáltam volna és állandóan visszaaltatással kellett volna vesződni, már rég feladtam volna, mint sokan.



[link]


2009. szept. 27. 09:57
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
67%
én is pont így gondolom, mint te, de megértem azokat is, akik inkább külön teszik a babát. mi ilyenek vagyunk, de ne felejtsd el, hogy nem mindenki egy vérmérsékletű, én sosem hagyom a babámat egyedül sírni, 14 hónapig szopott, most a másodikat várom és azt tervezem ugyanígy fogom nevelni, de ez nagyon fárasztó. van aki azt mondja pár nap "kínzás" inkább, de legyen egy olyan rendszer, ami a szülőnek kevésbé fárasztó. ezt is meg lehet érteni. a lényeg, hogy nem szabad ítélkezni mások módszerén. én is a kicsi majomszeretét részesítem előnybe, de sokféleképpen lehet jól nevelni, és ha valaki külön szobába teszi a babát az sem biztos, hogy árt vele
2009. szept. 27. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
66%
Én is sokáig együtt aludtam a fiammal, és szinte szégyenkeznem kellett miatta, sokszor inkább letagadtam a dolgot, mert tényleg elítélik az embert emiatt. Mostanában is reggel felé áthozom az ágyunkba, 8 hónapos, de már nagyrészt a saját kis ágyikójában alszik, mert annyit mocorog éjszaka, hogy nem tudtam aludni tőle. Amúgy is rossz alvó vagyok. De én is nagyon szerettem magam mellett tudni éjszaka. :)
2009. szept. 27. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
67%

Én szeretném külön tenni,de sohasem jön össze.

Valahogy nem tudom àttenni màsik szobàba.Igy velem alszik,most 6 honapos.Aki külön altatja,nem itélem el,söt nagyon irigylem,hogy sikerült külön altatnia.Szerintem az enm 2 éves koràig tuti velem marad,valahogy szeretem haott van velem,hallom szuszogni,érzem az ilatàt.És reggel ugy kelünk hogy egymàsra mosolygunk:)

2009. szept. 27. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Igen, az igény szerinti szoptatás és a nem hagyom soha sírni dolog, nagyon nagyon fárasztó...:)
2009. szept. 27. 10:07
 5/22 anonim ***** válasza:
72%

én gyerek vagyok de emlékszem hogy csak úgy tudtam aludni amikor ott voltam anyuékkal:) a kiságyban folyton üvöltöttem:S de a bátyáimmal is együtt aludt. és mindegyikünk épeszű:)


13 lány

2009. szept. 27. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
90%
Én nem itélem el az eggyütt alvást,csak én nem tudok vele aludni,próbáltam már többször,de nem megy.Ha mellettem van akkor én nem tudok aludni,félek,hogy ráfekszem.A mútkor pl.elszunnyadtam kb.1órára és úgy elzsibbadt mindenem,mert nem mertem megmozdulni.
2009. szept. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem nem az együttalvást ítélik el az emberek, az idegesítő, mikor egy nő veri a mellét, hogy ilyen meg olyan jó az együttalvás a babával, aztán meg nem tudja átrakni a saját ágyába a gyereket. Írd be a keresőbe, millió meg egy olyan kérdés van, h "hogyan szoktathatnám át X hónapos gyerekem..." Ilyenkor szerintem a nemegyüttalvós anyukák azért írják, hogy már az elején külön kellett volna altatni, mert egyék meg, amit főztek.

Egyébként meg miért jobb a férjnek, hogy néhány évig harmadmagával alszik a hitvesi ágyban annál, hogy pár hónapig a neje bealszik a gyerekszobában szoptatás közben?

2009. szept. 27. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
65%

Én nem értek veled egyet, de ez nem azt jelenti, hogy elítélem ezt a "módszert". Csak arra vagyok kíváncsi, hogy hogy és mikor tervezed a különalvást?

Az én lányom mindig külön ágyban és 4 hónapos korától külön szobában aludt. Eddig egyszer aludt a mi ágyunkban, nyaraláskor. Úgy összebújva tényleg jó lett volna aludni, de ő keresztbe fordult és a férjem fején volt a lába, a feje meg a karomon.

2009. szept. 27. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
42%

"átpasszolom egy távoli szobába a gyermeket, de próbálok nem ítélkezni "

Máris ítélkeztél. Az én gyerekem mellettem alszik a kiságyban és nem passzoltam sehová. Mint ahogy te is magad mellett altatod a gyereket és odab.sztad magad mellé az ágyba, kedves nem ítélkező csodaanya.

2009. szept. 27. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
83%

Nekünk még nincs meg a pici, de igazság szerint, én az arany középutat fogom választani.A baba a hálóban lesz velünk, de a saját ágyában.igy nem kell messzire menni, de viszont, nem is 3an alszunk.És ne gondoljátok, hogy ez gáz, ha nektek és a babának igy a jo akkor csináljátok igy.De mondok egy durva példát.Öcsém most 9 éves és anyámmal alszik, még mindig, ketten, apám meg születése ota külön szobában alszik...Na ez az ami durva.Igaz én 4 éve elköltöztem, de még igy is zavar, a másik dolog meg amin kiakadok, hogy nem tudja egyedül kitörölni a se..ét..és ez sajnos nem vicc:(Pedig nem béna, nem fogyatékos, kituno tanulo!!!

Szoval mig pici a baba, ne foglalkozzatok mások hülyeségével, de azért ilyen hibát se kövessetek el.

Kellemes babázást mindenkinek!:)

2009. szept. 27. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!