Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ötletképp írd meg légy szíves,...

Ötletképp írd meg légy szíves, mit adtál ma 2-3 éves gyerkőcödnek enni?

Figyelt kérdés
2009. szept. 26. 22:17
 1/8 anonim ***** válasza:
62%

Azt amit magatoknak is főzöl! Ne kényeztesd el, ne az legyen, amit ő akar, hanem tessék megenni, amit elé raksz!Anya azt csinálta tesómnál,mivel ő volt a legkisebb és későn is született, hogy ő választotta ki mit szeretne, szóval voltak időszakok, mikor csak egy hétig palacsintát volt hajlandó enni, aztán tükörtojást, és így szépen sorba!

Ma már 12 éves, nem hajlandó megkóstolni új ételeket, soha nem jó az, amit főzünk, neki mindig külön kell, mert van az a 15-20 étel, amit megeszik, a többit nem.

Ha vendégségbe megyünk akkor sem eszik meg semmit, mindig magyarázkodni kell, nagyon kellemetlen.Étteremben nem is tudom mi lenne, bele se merek gondolni...

Bármilyen aranyos is, szeretni való, stb. ne az legyen, amit ő akar, mert még kicsi.Csak magadnak ártassz, ha ráhagyod.

22l

2009. szept. 26. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Tökéletesen igazad van.


Arra gondoltam, hogy ők még 5-6-szor is ehetnek egy nap. Én nem. Így mit adtok?

Reggeli, tízórai, ebéd, uzsonna, vacsora.

Ötletem van, én is írok majd, csak kíváncsi vagyok máséra is.

2009. szept. 26. 22:38
 3/8 A kérdező kommentje:

Ma nálunk:

R: bundáskenyér + tejital

T: szilva + víz

E: sült hal (szálkamentes) + zöldséges krumpli + tea gyümölcslével dúsítva

U: tejfölös tojásos karfiol (pici) + tea

U2: almás pite nagyitól

V: "vegyestál" kifli, sajt, szőlő, vaj, 2 falatka nem sós sonka

2009. szept. 26. 22:45
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát én nem értek egyet a "mindent meg kell enni" módszerrel! Három gyerekem van ,mindegyiknek megvan a maga ízvilága!Ráadásul ,biztos van amit te sem eszel meg és nem is akarod ha erőltetik sem! Az én 2évesem reggel iszik ébredéskor egy bögre kakaót,kb fél óra múlva eszik ,mindig mást mert ebben a korban megunják 2-3nap alatt ha ugyanazt adsz enni neki ,aztán pár nap múlva újra jóízűen eszi!Reggeli szokott lenni zs e,le ,kenyér kifli,lekvár,felvágott ilyesmi...persze nem egyszerre!Tízórai,gyümölcs vagy keksz,van h nem is kéri és nem muszáj megennie! Ebéd amit mi eszünk,de van mikor ő nem szereti kap mást! Uzsi gyümölcs,túrórudi stb... vacsi hideg vacsi általában! Ja !és bármikor megkíván egy kis nasit /nem sokat/kap!
2009. szept. 28. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
9.07-EA VAGYOK MEGINT! iGENIS BÁRMILYEN ARANYOS IS AHOGY ÍRTA AZ ELŐTTEM SZÓLÓ HAGYD MEG ANNAK ,MERT RETTEGNI FOG AZ EVÉSEKTŐL HA ERŐLTETED,HIDD EL SEMMI BAJOD NEM LESZ HA HAGYOD HOGY AZT EGYE AMIT SZERET ÉS JÓLESIK NEKI!hA NEM ÉHES ÚGYSEM ESZIK!
2009. szept. 28. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az új választ, az ötleteket is.

Az evéstől való rettegésen már 1-1,5 éves kor körül átestünk. Borzasztó nehéz volt. Ezért értékelem és tudom, miről írsz.

Próbálok mindkettőtök szemléletmódjának megfelelni. És igen, nagyon változatosan adni az ételeket. Ezért tettem fel a kérdést, hogy még ötleteket gyűjtsek.

Köszi szépen!

És még várom a további ötleteket, hátha jó módszereket is sikerül még cserélni egymással.

2009. szept. 28. 13:20
 7/8 anonim ***** válasza:

3 eves 2 honapos

reggeli muzli tejjel

ebed zoldseg leves, teszta, turo, savanyu uborka, csoki, cseresznye befott

uzsonna fott kukorica, szolo, barack

vacsora felvagott, vaj, kenyer, pastetom, sajt, mindenbol egy kicsi es persze meg maradek teszta ebedrol mert azt imadja

2009. szept. 29. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kedves 09.11.!

Tehát akkor a te véleményed szerint, ha az én kislányom semmi főzeléket nem eszik, meg és az nap pont főzelék van, és éhes, adjak neki helyette szendvicset, vagy főzzek neki külön? mert szerintem ez nem jó megoldás....

2009. szept. 30. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!