Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák akik sokat vagytok...

Anyukák akik sokat vagytok egyedül 1,5-2 éves gyerkőcötökkel hogy telik a napotok?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 21. 21:12
 1/6 anonim ***** válasza:
70%

Kinek mi a sok. :)

Reggel 8-9 körül felkel, megcsinálom a tápszert, addig míg issza, én kávézok. Utána átöltöztetem, pelenkázás. Ha ez kész, akkor vagy zenét hallgatunk, táncol, játszik. Ha nem ez van, akkor kint vagyunk az udvaron. Jön megy, hintáztatom, motorozik. Dél után ebéd, pelenkázás, alvás. Ha szerencsénk van, akkor mire felkel, itthon van a férjem. Ha jó az idő, kint vagyunk az udvaron, bóklászik, játszik. Addig jövünk be, míg átpelenkázom. Ha már sötétedik, vagy nagyon hűl a levegő, akkor bejövünk, fűtést felcsavarjuk, fürdetünk, aztán esti tápszer, majd alvás. Ja, ezek előtt természetesen kap vacsit is.

2013. ápr. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
61%

1. vagyok. Igen, ilyen egy átlagos nap.

De! Mivel ügyeletes 0-24ig, így bármikor behívhatják. Volt olyan, hogy reggel 5-kor ment el, és este 10re ért haza. Sőt, volt olyan, hogy reggel ment, 5-re itthon volt, aztán este8-tól reggel 6-ig dolgozni kellett... Szóval nem teszem össze a kezem, mert rendszeresen túlórázik, soha nincs rendes hétvégénk, mert minden vasárnap karbantartás van... Ugye így milyen más?

2013. ápr. 22. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az én férjem általában reggel 6 kor megy el. Este 7-8 fele ér haza, hogyha hazajön...Egy héten 2 éjszakát nem alszik itthon, mert ügyeletes. Van úgy, hogy a fiam(2 éves) 3-4 napig nem is látja az apját, mert vagy nem alszik itthon, vagy a fiam alszik már, mire haza ér az apja. A hétvégéken is dolgozik legtöbbször. Egy hónapban jó, ha 3-4 nap van, amikor egész nap itthon van(ha szerencsénk van, nem is hívják be) Na ez a sok! A szomszéd anyukák meg is állapították, hogy "egyedülálló" anya vagyok... Szerencsére nagyon jó kis napirendet sikerült kialakítanunk, így mindent meg tudok oldani egyedül(kisfiammal), mindenre jut idő a nagy bevásárlástól kezdve az ablakpucoláson át a pónilovaglásig :)
2013. ápr. 23. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Valakit zavart a válaszom??
2013. ápr. 23. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia! Nálunk Apa reggel fél nyolc körül megy el dolgozni, a babó akkor szokott kelni. Peluscsere, öltözés, aztán megyünk reggelizni, közben megissza a kakaóját. Ezután fél óra mesenézés következik, addig én elmosogatok, rendet rakok, szellőztetek stb., utána 9:30-kor tízóraizunk. 10 óra után nem sokkal indulunk le sétálni meg a játszóra, kb. másfél órát. 11:30 körül ebédelünk, aztán a kicsi elmegy aludni, 2-3 órát. Addig én elmosogatok, megfőzöm másnapra az ebédet, vasalok, takarítok stb., éppen mit kell, meg közben igyekszem kicsit pihenni is, mert 7 hónapos terhes vagyok a kistesóval. Amikor a gyerkőc felkel, utána kicsit játszunk, aztán 15:30-kor uzsi és utána megyünk le a játszóra megint, 18 h-ig. 18:30-kor vacsi, utána fürdés és legkésőbb 20:30-kor már alszik. Változó, hogy a férjem mikor ér haza, mert már a bevásárlás nagy részét is ő végzi, nem tudok cipekedni. Általában vacsira már itthon van.
2013. ápr. 23. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nálunk az apuka 6 órakor általában már elmegy.

A gyerkőc(2 éves) 8-9 óra körül kel,utána reggeli,aztán kint vagyunk az udvaron,ott hintázik játszik.Utána bemegyünk kicsit pihenünk,ilyenkor vagy mesét néz vagy én mesélek neki,aztán 11:30 fele ebéd,utána alszik,majd lemegyünk a parkba/játszira a férjem általában 6-7 óra fele már otthon van.

2013. ápr. 23. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!