Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mindenki hagyja, hogy a...

Mindenki hagyja, hogy a gyermeke a falra firkáljon?

Figyelt kérdés

Rengeteg kérdésben, válaszban itt azt olvasom, hogy a gyerek a falra firkál.

Én úgy gondolom, hogy az enyémnek nem fogom hagyni ezt. Nem lesz elöl filctoll, hogy csak úgy mindent összefirkáljon. Amikor főzök tehát nem tudok 100 %-ban rá figyelni, akkor a mágnes tábláján rajzolgathat, ha meg ott vagyok vele akkor persze mehet a filcezés papírra, de nem a falra.

De sógornőméknél is az egyik szoba teljesen körbe van firkálva, de őket nem érdekelte, már mióta fel tudott állni a baba, azóta firkálgatja.


2013. ápr. 16. 12:47
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

9 vagyok olvasgatom itt a KÉRDÉSEKET akart lenni.

Egyébként én 3.5 évesen kidekoráltam az egész előszoba falat (alvás időben kiszöktem) de anyukám ritka béketűrő típus, nem is akadt ki megcsodálta a művemet:D Na én ennyire nem tudok laza lenni:DD

2013. ápr. 16. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

nálunk össze van firkálva a fal... na nem mindenhol, de a nappaliban egy fél méter x fél méteres dísz van :)


beköltöztünk az új lakásba, pakolásztunk a férjemmel ezerrel, hogy előkeressük azokat a dolgokat amik kellenek ahhoz, hogy lefeküdjünk aludni. addig a gyerek a játékait rendezte, ránéztem és épp a falon alkotott. kérdeztem idegesen, hogy mi a fenét művel, erre mondta, hogy ő is festő bácsi (ugye közvetlenül költözés előtt jöttek a festők és mi is ott voltunk a gyerekkel, így látta...)

és még büntetést se adhattam neki, mert tök igaza volt abban, hogy neki miért nem lehet ha idegeneknek meg nem hogy megengedem, még meg is dicsértem őket és pénzt adtam nekik :D

elbeszélgettünk vele, azóta nem firkálja a falat és ellőtte se tette, a játék sarok meg a "műalkotáshoz" került, így ott van az emlékeztető, hogy ezt nem szabad.

de majd nyáron eltüntetjük... :)

2013. ápr. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
65%
Nem engedném meg neki, én sem firkáltam gyerekkoromban a falat.
2013. ápr. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván nem buzdítom, de ha előfordul, nem történik semmi. Szerencsére minket elkerült eddig az extrém önkifejezés, mint ahogy olvastam én is egy-két kérdésben is, hogy mennyire firkálta össze a gyerkőc a falat, de nem hiszem, hogy érdemes lenne rá pár szónál többet vesztegetni, meg filctollakat, zsírkrétát eldugdosni a gyerek elől. Egyébként érdemes lemosható íróeszközt venni, Auchan-nak van nagyon jó saját márkás filctolla, mindenből kijön, nálunk már volt, hogy túlhaladt a rajzlapon a lányunk, és a drapp szőnyegen folytatta zöld filccel. Simán kijött, és veszekedni sem kell.
2013. ápr. 16. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
71%
Azért vagyok lepontozva, mert nem hagynám a gyerekemnek hogy összefirkálja a falat? :D Vagy mert gyerekkoromban én nem firkáltam? Ez borzasztó, bocsánat érte!
2013. ápr. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Soha nem engedtem, hogy a falra firkáljon, a legelső pillanattól kezdve, hogy először volt rajzeszköz a kezében, minden egyes alkalommal elmondtam neki, hogy kizárólag a papírra lehet rajzolni. Persze később ezt pontosítani kellett és elmagyarázni, hogy nem akármelyik papírra... :-)
2013. ápr. 16. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Nem egyátalán nem ,kislányom csak apukája ölében rajzlapon filtollazhat,és máshová nem is rajzol.
2013. ápr. 16. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
az enyémnek ez még soha nem jutott az eszébe :) de a nővéreméknél 1 fal erre a célra volt kijelölve, oda firkálhattak, én is ezt terveztem, de még nem került rá sor, amit nem is bánok :)
2013. ápr. 16. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

#15! Én meg a másik végletért. Mert ha gyerekkel lakom, akkor figyelembe veszem, hogy nem élhetek pontosan ugyanúgy, mintha csak felnőttek lennének.

Kérdező, félreérted. Nem azt mondtam, hogy lepukkant házban kell élni, hanem pont azt, hogy én arra törekszem, minél kevésbé tehesseék lepukkanttá. Amit nem lehet eltörni, nem fog eltörni. Amit nem lehet összefirkálni, nem lesz összefirkálva stb. Most várok gyereket és festek majd lakást. Gondolkodom lemosható festékben a konyhába, mert a másik verzió, hogy 10 éves koráig én etetem. A gyerekem hiába lesz nagyon jólnevelt, valahogy meg kell tanulnia enni és ez óhatatlanul balesetekkel jár. Semmi kedvem 2-3 évig azon szorongani, hogy jaj, csak nehogy spenótos legyen a fal!

Természetesen nem fogom arra biztatni, hogy firkálja össze a falat, de ha ez megtörténik (az én hibámból!!!, mert a firka korszak pont arról szól, hogy gyerek élvezi, hogy nyomot hagy a papíron és mindenhol máshol, tehát én nem figyeltem egy pillanatra, ha össze tudta firkálni), akkor se vágom fel az ereimet. Pár évente amúgy is festeni kell. A következő festésnél már elég nagy lesz ahhoz, hogy megértse, nem szabad. Addig meg kit érdekel? A saját gyerekem "műve" ott van 2-3 évig. Akinek nem tetszik, ne nézzen oda.

Nyilván vendégségben nem tehet ilyet a gyerekem, mivel ott vagyok vele és én felelek az ő tetteiért.

ápr. 5. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!