Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mindenki hagyja, hogy a...

Mindenki hagyja, hogy a gyermeke a falra firkáljon?

Figyelt kérdés

Rengeteg kérdésben, válaszban itt azt olvasom, hogy a gyerek a falra firkál.

Én úgy gondolom, hogy az enyémnek nem fogom hagyni ezt. Nem lesz elöl filctoll, hogy csak úgy mindent összefirkáljon. Amikor főzök tehát nem tudok 100 %-ban rá figyelni, akkor a mágnes tábláján rajzolgathat, ha meg ott vagyok vele akkor persze mehet a filcezés papírra, de nem a falra.

De sógornőméknél is az egyik szoba teljesen körbe van firkálva, de őket nem érdekelte, már mióta fel tudott állni a baba, azóta firkálgatja.


2013. ápr. 16. 12:47
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
hát én sem hagynám de ki tudja mit fog művelni később. de nagyon kreatívak tudnak lenni ki tudja mikkel rajzolnak vagy karcolnak majd. remélem semmivel :)
2013. ápr. 16. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
54%
Nem firkál minden gyerek a falra, sőt a legtöbb nem. Mi sem csináltunk ilyet gyerekkorunkban. Én nem akarok előre nyilatkozni, hogy mit fogok hagyni, mert nagyon leleményesek tudnak lenni. Nekem a 8 hónaposom most szétszakította a rácsvédőjét, pedig jó minőségű, viszonylag új volt.
2013. ápr. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Hol az a rengeteg ilyen válasz amúgy?

Én nem olvastam sok ilyet.

Amúgy van ez így, egy-két szülő hagyja, az ő bajuk.

De nem is hiszem, hogy ezt olyan sokan hagynák!

2013. ápr. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Én sem hagyom majd, de biztos vagyok benne, hogy ha az apja fog hasonlítani, akkor úgyis valamit ki fog találni és kicselez engem :-D
2013. ápr. 16. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Több válaszban is olvastam ilyet mostanában.

Sőt, sógornőm pl. még dicsekedett is,hogy milyen ügyes a gyereke, már milyen régóta tud a falra firkálni...

Már kezdtem azt hinni hogy én vagyok túl szigorú, hogy még ezt sem engedem...

2013. ápr. 16. 12:55
 6/19 anonim ***** válasza:
51%

A kisebbik fiam egyszer firkált a falra 2 és fél évesen. Nem hagytam neki, ő döntött:)

Aztán én voltam a hibás amiért nem volt mire rajzolnia. Tényleg elfogyott lap :) Egyszer fordult elő, megbeszéltük, hogy nem szabad. Tudta is, de hát nem volt mire rajzolnia szegény gyereknek mert a galád anyja nem biztosított neki rajzfelületet... :) Áthúzgáltuk a bútorokat.

2013. ápr. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 zabmester ***** válasza:
Én nem engedtem meg sosem, nem is firkált a falra. Mondjuk van, akit ez nem zavar, azzal sincs semmi bajom, hogy valakinél a gyerekszobában szabad a falra rajzolni. Én viszont nem engedem, meg szerintem a főbérlő sem díjazná, függetlenül attól, hogy kiköltözés előtt úgyis festenünk kell, mert mi is frissen festve kaptuk meg a lakást.
2013. ápr. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Én sem "hagytam", de ettől még firkált a falra pici korában. Aztán egy idő után megértette, hogy nem szabad, de az olyan 2 éves kora után volt, előtte előfordult párszor, hogy firkált. Odafigyeltem, hogy ne legyen rá lehetősége, de nem dőlt össze a világ, hogy párszor mégis megtörtént.
2013. ápr. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Jópár éve olvasgatom itt, de komolyan egyetlen kérdésre sem emlékszem ahol írták volna hogy engedik hogy a gyerek a falra firkáljon, sőt az ellenkezője van hogy sok mindent engednek, na de azért a falra firkálást már ők se.

Én nem engedtem/engedem egyik gyerekemet se falra firkálni.

Kapnak lapot, kapnak hatalmas csomagolópapírt a földre ott azt pacsmagolnak amit akarnak, van rajztáblájuk is ha mindenáron a függőlegesen rajzolgatás a szívük vágya.

Mi is festettünk nemrég (falat) de én akkor előtte se engedtem hogy a falra fessenek mert akkor meg úgy gondolják hogy majd máskor is lehet és nem értik miért akadok ki.

(5.5 a fiam, 3.5 a lányom, előbbi utál rajzolni, utóbbi imád, figyelni is kell mert hatalmas a lendület benne képes kezét lábát asztalt összefirkálni) és van még egy 1 évesem aki egyenlőre csak maszatolgat, nem rajzol még.

2013. ápr. 16. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Nálunk úgy van,hogy az asztal háttámlájára,oldalára firkálhat,úgy alakítottuk ki,ráadásul lemosható,a a falra nem firkálhat párszor kipróbálta,szerencsére a fal is mosható.
2013. ápr. 16. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!