Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Most milyen lábbelijei vannak...

Most milyen lábbelijei vannak a gyerekednek (és mennyi idős)?

Figyelt kérdés

Kíváncsiságból kérdezem, mert beszólt tegnap a férjem, pedig szerintem nem jogos...

4,5 éves a lányom, van neki:

- 1 pár zártabb edzőcipő, oviudvarra is ezt hordja + a mindennapi játszáshoz stb.

- 1 pár habklupma, papucs helyett itthonra + ha megyünk a nagyiékhoz visszük oda is.

- 1 ünneplőcipő (ha még jó rá, nemtom, mert kb két hónapja nem volt a lábán...)

- benti bőrszandál az oviba


a fiam 3 éves, van neki:

- zártabb edzőcipő

- habklumpa

- bölcsis bőrszandál


említettem a férjemnek, hogy kéne egy nyitottabb/jobban szellőző edzőcipő meg majd egy szandál nekik nyárra, kezdjünk el kicsit félretenni rá, erre kiakadt, hogy dehát szandál helyett van klumpájuk ő is olyat hord, más meg úgy se kell nyárra. Szerintem meg nem egy műanyag izében akarom őket egész nyáron járatni, vagy egy zárt átmeneti bőr edzőcipőben ami mivel játszós hát úgy is néz ki lassan mindkettőnek, plusz ha még melegebb lesz akkor befülled bele a lábuk stb.

Tényleg én látom rosszul és feleslegesen akarom költeni a pénzt?!?!?!


2013. ápr. 15. 10:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

1,5 éves lányomnak van egy pár zárt cipő ill egy szandál cipő. Nyáron mi is szandált veszünk. Te gondolod jól, nem a férjed. Nehogy már egy műanyag klumpában rohadjon a lábuk a 40 fokban! Magyarázd el neki, hogy ha befő a lábuk, gombát kaphatnak, azt meg ő sem szeretné, gondolom!

Én is mondtam a férjemnek, hogy venni kell a kicsinek egy szandált, kb ennyibe fog kerülni. Mondta, hogy oké, úgyis én tudom, hogy mi kell a lányunknak.

2013. ápr. 15. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

1,5 éves a lányom. Van egy vastagabb, melegebb cipője, egy vékonyabb cipője és egy szandálja.

Meg egy mamusz-szerű papucs itthonra.

2013. ápr. 15. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
1,5 hét múlva 2 éves a kisfiam :) Neki van 2 inkább játszós edző cipője,az egyik direkt a homokozáshoz,motorozáshoz,van 1 rendes bölcsibe járós cipője,és veszek még neki 1 szandált a nyárra,ja és van egy műanyag kis papucsa,olyan amit te habklumpának nevezel (még sosem hallottam ezt a kifejezést :))
2013. ápr. 15. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Kislányomnak van egy zárt tavaszi cipöje ,aba megy bölcsibe illetve játszoterezni,motorozni,és van a bölcsiben egy benti szandija nyára én is szandit veszek majd neki ,3 éves lesz.
2013. ápr. 15. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

4 és fél éves a kisfiam. 2 hete tettük le a csizmát, vettem neki egy Adidas sportcipőt (ezt nyúzhatja, akkor sem megy szét, nagyon jó minőségű). Ezen kívül itthonra van egy habklumpája, az oviban meg egy bőr szandi.

A 14 hós kislányomnak itthonra van egy mamusz, neki most vettem meg az első cipőjét szintén 2 hete. Ezen kívül még van 2 Nike cipő, ami a kisfiamé volt anno, szandálok, de a szandálok szerintem már nem lesznek jók rá nyáron, úgyhogy veszek majd neki szandált. És a fiamnak is fogok venni szandált, mert a habklumpába belefülled a lába.


Szóval igazad van! :)

2013. ápr. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

3 éves a kislányom bölcsis.

2 pár gumicsizma.

Bölcsis benti szandi + sport cipő az udvarra.És egy bakancs az udvarra...

Itthonra i pár klumpa 1 pár balerina mamusz 1 pár sima papucs...1 pár ünneplős cipő 2 pár sport cipő egy játszóteres egy mászkálós a csizmákat téli bakancsot elraktuk már..a szandik meg a kinti papucsok még nem kerültek elő de sztem nem is jok már rá..((De rengeteg cipője van.most ennyit használunk..

2013. ápr. 15. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 zabmester ***** válasza:

5 éves ovis fiam van.

Van egy sportcipője, ezt hordja az utcán, játszótéren.

Egy magasszárú cipője, ez az ovis kinti játszós, de majd lecserélem valami vékonyabbra, most, hogy már jó az idő.

Egy szandál, ezt hordja az oviban bent.

Egy habklumpa, amiben itthon járkál.

Egy gumicsizma.


De fogok venni a fiamnak még egy szandált mindenképp, majd ha már nyáriasabb idő lesz, hogy az oviban az legyen a kinti cipője, tavaly is így volt. Illetve szerintem kelleni fog egy utcai szandál még külön, mert ez a gyerek állandóan a homokban túr az oviban, az összes kinti cipője egy nap alatt sárga lesz a homoktól, úgyhogy kéne még egy, ami tisztességesen néz ki.


Egyébként nem érzem túlzásnak, hogy szeretnél szandált nyárra, még ha a habklumpa divatos is mostanság, de utcára, játszani szerintem nem annyira jó. Nekem is van, itthon hordom csak, de pl. zokni nélkül utálok belebújni, mert beleizzad a lábam pillanatok alatt. Utcára viszont nem vennék fel nyitott cipőt zoknival.

Meg amúgy is úgy vagyok vele, hogy a habklumpa a gyereknek az otthoni "cipője", kvázi a papucsa, most akkor abban mászkáljon az utcán?

2013. ápr. 15. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

2 éves a lányom.

1 pár szandi a bölcsiben.

1 pár szandi itthon.

1 pár gumicsizma.

1 pár lakkcipő, tényleg csak alkalomra, pl karacsony, születésnap

1 pár habklumpa, usziba, vagy ha kijön a teraszra picit

1 pár zárt, fűzős bőr cipő (ez a játszós igazából)

1 pár nyitottabb csini cipő

1 pár nyitottabb játszós, ha jobb idő lesz .

Nyárra majd lesz még egy kinti szandi meg egy játszós, aminek zárt az orra.

2013. ápr. 15. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam is 3 éves:

-zárt bőrcipő (ez elég használtas) rövidszárú

-vászon tornacipő 2db

-nyárra vettem neki már egy szandált és egy zárt orrú szandált (sokat focizik kell a zárt szellőzős cipő egy fiúnak).

habklumpát tavaly próbáltuk, az csak vízparton jó, és én kényszermegoldásnak tartom mivel csúszkál benne a lába. Játszani nem jó csak olyan fel-le kapom viselet.

2013. ápr. 16. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
lemaradt még nem jár közösségbe szandit a nagyiknál használjuk bentinek.
2013. ápr. 16. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!