Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti hagyjátok sokat/sokáig...

Ti hagyjátok sokat/sokáig aludni a 3 év körüli gyereket, amikor beteg?

Figyelt kérdés
Pl reggel felkeltitek 8-9 körül, vagy hagyjátok addig aludni, amíg magától nem ébred, akár 12-13-14 óráig is?
2013. ápr. 12. 13:04
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
Igen. Ha beteg, akkor alszik amikor jól esik neki.
2013. ápr. 12. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Kései Sirató ***** válasza:
100%
Egy beteg gyereket nem szabad felébreszteni, jobban gyógyul, ha alszik.
2013. ápr. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy költeném fel!Nem kómában van az a gyerek, hogy aggódni kelljen.Az a jó, ha ilyenkor pihen, jobban is gyógyul.
2013. ápr. 12. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
A lányom majdnem 3,5 éves, 5 napja beteg, gennyes mandulával. Sokat lázas. Este 10kor elaludt. Hajnal 3 kor adtam neki Nurofent, mert 38.9 volt a láza, de utána vissza is aludt, max 5 percet volt ébren. Viszont azóta is alszik még. Láza nincs azóta, de nem tudom, hogy hagyjam még aludni, vagy inkább ébresszem mostmár? Nem sok ez az alvás már?
2013. ápr. 12. 13:18
 5/10 anonim ***** válasza:
74%
hát az enyémek még ennyire nem voltak betegek, hogy kinyúljanak egész napra, max. fél nap, de akkor is mesét néztek, le sem lehet őket szögezni. A reggel fél hatos kelés helyett 8-ig hagyom őket aludni, délben alhatnak 3 órát, este korai fekvés, akár 7-kor. De ha ennyire nagyon beteg lenne a gyerek és kívánná is az alvást, akkor hagynám, esetleg közben felhúznám a redőnyt, ha megébred, pisi, víz, rágcsa, aztán alhat. A legfontosabb, hogy meggyógyuljon, ha aludni akar fél napot, tegye.
2013. ápr. 12. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
ja most olvasom, hát finoman ébresztgetheted most már, legfeljebb visszafekszik. De azért éjjel is alhatna, ugye.
2013. ápr. 12. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem sok... Az enyémek is kidőlnek ilyenkor, múltkor én is majdnem 4 napig szinte aludtam, csak fél órákra keltem fel, pedig nekem csak hőemelkedésem volt.
2013. ápr. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Semennyi alvás nem sok ilyenkor, a pici szervezete jobban tudja, menyire van szüksége. Magas lázat csillapíts, ha mocorog, itasd meg, más dolgod nincs.

Jobbulást! :-)

2013. ápr. 12. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ó nem olyankor biztosan nem keltem fel, akkor alszik el, amikor akar és addig ameddig akar. Már többször bebizonyosodott, hogy nagyon jól tudja ilyenkor gyógyítani magát a szervezete azzal, hogy alszik. 5 éves kislány anyukája.
2013. ápr. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
80%
Attól függ, hogy hogyan kapja a gyógyszereket. Mert ha kap antibiotikumot akkor igen felébreszteném annyira, hogy betudjam neki adni és hogy ne száradjon ki itatnám is. Nehogy kiszáradjon a gyereked. Az én lányom is most volt beteg. 40 fokos lázzal de a gyógyszereit beadtam neki annak ellenére is, hogy sokat aludt.
2013. ápr. 12. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!