Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Bölcsit vagy ovit kezdjünk?

Bölcsit vagy ovit kezdjünk?

Figyelt kérdés
Júniusban lesz 3 éves a kisfiam. Védőnő javaslatára beírattam bölcsibe(mert nem akar beszélni), eddig egy hetet voltunk mert beteg lett. Hétfőn kezdenénk elölről mindent. Elég problémás a szoktatás, mert nagyon anyás, mivel én vagyok vele éjjel-nappal férjem külföldön dolgozik. Ma beírattam oviba is, hogy legyen helye. Ott azt mondták nekem, hogy higgyem el egy 3 éves gyerek már igenis óvoda érett. Na most a problémám az, hogy ha nagy nehezen beszokunk a bölcsibe, félek tőle, hogy ha nem is szeptembertől hanem mondjuk jövő tavasztól megint új közösségbe vigyem. Mit tanácsoltok? Volt már valaki hasonló helyzetben?
2013. ápr. 10. 16:04
 1/8 anonim ***** válasza:
Én még csak leszek ilyen helyzetben jövő tavasszal, de én az ovit választanám/választom. A beszoktatás/beszokás nem pár nap, a gyereknek kell átlag jó két hónap mire ő megszokja teljesen a dolgot (de ez több is lehet), ez neki azért egy elég nagy dolog, trauma is, minek kitenni szegényt kétszer ennek? Az oviban el fog kezdeni beszélni, nekem is van egy rokonom, aki 3 évesen még nem beszélt, egyszerűen így volt neki kényelmes, a család megértette mit akar, minek beszélt volna. Oviba került és hamarosan elkezdett beszélni, mert ott ugye az idegenekkel nem tudta magát másképp megértetni.
2013. ápr. 10. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

fiam idén kezdte az ovit és szeptemberben újra kezdi mert költözünk.

biztos nehéz lesz mert úgy imádja ezt a kis közösséget, de ez van :( legalább így megoldjuk az évveszteséget :/

2013. ápr. 10. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az ovi hasznosabb lesz neki, hidd el. Ne félj tőle.
2013. ápr. 10. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szia! Én csak olyan helyzetben voltam, hogy lányom decemberi és nem vették fel szeptemberben oviba, javasolták, hogy vigyem még 1 évet bölcsibe. Nagyon megbántam, mert visszafejlődött, újra pöszén kezdett beszélni, újra bepisilt. Szóval kérdésed elejére válaszolva én nem javasolom a bölcsit. Szerintem az sem lenne jó, hogy rövid időn belül új közösséget kell megszoknia.
2013. ápr. 10. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Jaj nagyon koszonom Nektek, hogy irtatok. En inkabb az ovi mellett vagyok. De a ferjem nem ert velem egyet. Mondjuk a kisfiam meg nem szobatiszta, es nem is igazan beszel. Hat tenyleg teljesen tanacstalan vagyok. De majd elvalik. :)
2013. ápr. 10. 17:09
 6/8 anonim ***** válasza:

Ovi!

Addig meg bőven szobatiszta lesz, megtanul beszélni es nem lesz ilyen anyas!

Nekem most töltötte a 3-at a lányom. Meg pár hónapja sokkal éretlenebb volt.

3 évesen ovierettek lesznek :)

2013. ápr. 10. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szeptemberre már biztos nem fog kelleni a pelus:)


Egyébként az én fiam novemberi, és szeptemberbe kezdte az ovit. Én nem örülök, nem is örültem. Nem beszélt, mérföldekkel el volt maradva a többitől. Ő a legkisebb a csoportba. Novemberig minden nap bent voltam vele,nagyon nehezen vált el, láttam mekkora különbség van egy nemsokára három éves, és egy három és fél éves gyerek között! Nálunk nem volt óvodaérettségi vizsgálat, vagy bármi más...:(

Természetesen már beszél úgy ahogy, de még mindig egy év lemaradás jócskán van nála. Most azért bulizok a vezetőnél, hogy hagy maradjon még egy évet, úgyis évvesztes, de necces, mert nagyon sokan lesznek jövőre is a kiscsoportba.

Szerintem egyénfüggő az egész. Nem ismerem a gyerkőcöd, így véleménynyílvánításra sem vagyok jogosult, hisz minden gyerek más, csak a személyes tapasztalatom írtam le neked.

Nem tudom nálatok hogy van, de nálunk úgy, hogyha a bölcsit kezdi, akkor már ott is marad egész évre, nem teszik át menet közbe a kiscsoportba a bölcsiseket. A fiamtól az egyik bölcsis két héttel fiatalabb....ennyi különbség van köztük.

Jó lesz az a bölcsi most, legalább megszokja a környezetet, azt hogy nem csak anya van a világon :):):):)

Minden jót neked! Úgyis mint anya érzed legbelül mi lesz a legjobb a fiadnak! :)

2013. ápr. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

...bocsi...félreértettem amit írtál.

Akkor szeptemberben ovi, hiszen 3évet akkor már betölti.

Miért jövő tavasztól menne oviba?

2013. ápr. 10. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!