Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti mikor kezdtétek a bölcsit?

Ti mikor kezdtétek a bölcsit?

Figyelt kérdés
2012. nov. 14. 14:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
17 hónaposan.
2012. nov. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
7%
Az én koromban még nem volt bölcsőde... :(
2012. nov. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
25 hónaposan
2012. nov. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
a fiam három nappal azután,hogy betöltötte a két évet.Három éves koráig volt bölcsis,pénteken még bölcsibe ment,hétfőn oviba,vasárnap lett három,tehát az ovit másnap kezdte,ahogy betöltötte a hármat.
2012. nov. 14. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Novemberben volt két eves, januárban kezdtük.
2012. nov. 14. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Kedves első, és aki korán vitte!


Hogy viselte a gyereketek? Előtte sokat voltatok társaságban, játszóházban, játszótéren? Nem magam miatt aggódok, hanem a lányom miatt, h hogy fogja majd fogadni a változást! Én is 18-19 hónaposan tervezem! Bár fél év múlva lesz csak aktuális, de szeretném őt felkészíteni! :) És már most nézem a bölcsiket... Ill. magán vagy állami bölcsire szavaztok!?

2012. nov. 14. 15:05
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Én sem jártam bölcsibe,csak oviba,de a fiamat,aki most 1,5 éves,lehet hogy beadom nemsokára.
2012. nov. 14. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

20hósan fél napos bölcsibe adtam, első nap beszokott. Azért vittem mert nagyon hiányolta a gyerektársaságot, imádja a bölcsit, sokkal kiegyensúlyozottabb azóta, itthon sokat tengett-lengett, akkor is ha napi 2szer vittem le a kertbe/játszótérre/utcára.

Most a napjaink úgy telnek hogy délelőtt ott van, reggeliznek, 1-2óra kerti vagy benti játék, vannak foglalkozások, megebédelnek és amikor a többiek mennek aludni, én elhozom, itthon alszik 2, 2és fél órát és könnyen eltelik estig az idő velünk játékkal.

A gondozók többször mondták h nagyon élvezi az ottlétet, jó h beadtuk mert ez ennek a gyereknek kell, vannak kisgyerekek akiknek ilyen korban még anyuka kell, ő nem ilyen, ezt én is láttam rajta.

Szóval szerintem ez személyiségfüggő és nem felkészítésfüggő, beszélgetni lehet róla és sokat vinni közösségbe, de h ott mire hogy reagál egy kisgyerek, az a személyiségének a függvénye. A gondozók pedig szólnak ha nem érzi ott jól magát hogy ne sérüljön, inkább ki kell venni és más megoldást találni. Szomszédékhoz egy néni jár felügyelni a kisfiút egész nap, ő egy visszahúzódóbb kisfiú, neki még sok lenne a bölcsi.

A miénk magánbölcsi, simába nem vennék fel, második babával vagyok várandós.

2012. nov. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok.

Mi előtte nem nagyon jártunk pl. játszótérre, vagy ringatóra, ha erre gondolsz.Van egy ismerős kisfiú, vele játszott néha, de úgy igazán gyerektársasága nem volt, csak felnőtt.Jól viselte, 2 hét alatt beszokott.Persze voltak sírások, de nem sok.

Mondhatom, hogy könnyen és zökkenőmentesen szokott be.Nem beteges, az elején sem volt az.

Most múlt 2 és fél, imádja a böcsit, sok a pajtás, és szerintem ami nem elhanyagolható, hogy rengeteget tanult-tanul ott!

Nagyon elégedett vagyok a gondozónőkkel, az egész intézménnyel.

Mi állami bölcsibe járunk, de sokban hasonlít egy magánhoz, pl egy csoportban 9-10 gyermek van 2 gondozónőre.Sokat foglalkoznak velük, szeretik őket.Szuper csapat, ha fizetnének sem vinném át sehova:))

Ne aggódj, minden rendben lesz!Ha sír is, hidd el, az csak neked szól, amint elmégy tényleg abbahagyják, és játszanak!Sok sikert:)

2012. nov. 14. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
28hónaposan kezdtük el a bölcsit, pont a héten. :) Nem terveztük beadni, úgy voltunk vele h majd csak óviba megy, de rájöttünk h igényli a gyerektársaságot. Eddig nagyon bejön neki :) Én is csak fél napra asom be, ebéd után megyek érte, mert még itthon vagyok és nem dolgozok.
2012. nov. 14. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!