Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti is így kezdtétek a közösség...

Ti is így kezdtétek a közösségbe járást?

Figyelt kérdés

Gyermekem 1 hetet bírt a bölcsiben, és ma este belázasodott :( Igaz, hogy már múlthéten kidőlt mellőle 4 gyerkőc lázzal, de ez így olyan szomorú.

Úgy élvezi, most mértem lázat és mondtam, hogy így nem mehetünk, mert megbetegítjük a többieket, na olyan sírás volt, hogy szívem szakadt meg.

Ez ilyen dúrva lesz? Vagy hamar beleszoknak a bacis környezetbe?


2012. okt. 10. 02:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A lányom az első héten 3 napot ment, aztán lebetegedett. A 4 napban otthon mindig kérdezgette, mikor mehet. Aztán hétfőn engedte a doki, de azóta is folyik az orra, hol jobban, hol kevésbé, meg köhög is egy picit. Ez a 3.hete most a bölcsiben. Igazából nem lázas, nem piros a torka, doki engedi. Csak rossz, hogy nem gyógyul meg 100%ra.
2012. okt. 10. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Amikor bekerülnek egy közösségbe, rengeteg új bacival találkoznak, amit meg kell szoknia a szervezetüknek. Tapasztalatból tudom, hogy sok szülő sajnos nem foglalkozik azzal, hogy beteg a gyereke, vagy el se viszi orvoshoz, vagy elmegy és kér egy igazolást, hogy mehet a gyerek óvodába. És sok orvos ad is anélkül, hogy látná a gyereket. Ilyenkor a gondozónők se tudnak mit csinálni, be kell venniük a láthatóan beteg gyereket. Így folyamatos az újrafertőzés... Meg fogja szokni a szervezete, ellenállóbb lesz, de készülj fel, hogy ha oviba kerültök, kezdődhet elölről... :/
2012. okt. 10. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Húúúúú hát ez nem túl bíztató!

Jelenleg kutya baja a lányomnak, láztalan, jókedvű.

Nekem az ilyet nem bírja a lelkiismeretem(mármint azt, hogy a lányomat mégjobban megbetegítem, vagy más gyerkőcöt megbetegítünk, akinek a szülei abszolút nem tudják megoldani az otthon maradást)úgyhogy felhívtam a bölcsit, hogy ma nem viszem.

Délután rendel a doktornőnk, és szerintem rendelés végére mindenképp leviszem, hogy nézze meg.

Ha produkál tüneteket azért, ha nem akkor pedig azért, és ha úgy ítéli, akkor holnaptól viszem ismét.

Én még most megtehetem, hogy itthon maradok vele, mert csak januártól kezdek majd melózni.

Csak olyan rossz látni, hogy menne, és nem mehet.

Mégrosszabb eldönteni azt, hogy beteg e vagy nem.

Olyan jó lenne ezeket a betegségeket megúszni, de gondoltam, hogy ez lesz.

Sajnos, nem sajnos, visszacsinálni nem tudom már, de burokban neveltem. Kevés bacival találkozott eddig.......gondoltam, hogy most fogjuk ennek meginni a levét :( Jól kiszúrtam a dilis elveim miatt szegénnyel.

2012. okt. 10. 08:53
 4/5 anonim ***** válasza:

Ne haragudj kérdező, hogy itt kérdezlek, de mit csinálnál másképp? Én igyekszem nem burokban nevelni, de én is tartok attól, ha kezdi a bölcsit, akkor nálunk is 1 hét otthon 1 hét bölcsi - ahogy mondani szokták.

Bocsi az offért.

2012. okt. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Mit csinálnék másképp? Szinte mindent, ami a higiéniával kapcsolatos.

Bár így se biztos, hogy működne. Gyerekem kisbarátnője az ovit kezdte most, és már a 2. betegségen van túl. Na őt aztán abszolút nem nevelte burokban az édesanyja. Mindent megfoghatott, megnyalhatott, az alvó állatkája végigcsókolta a környező járdákat.......nekem konkrétan hányingerem volt mikor ezt láttam.

Én a másik véglet vagyok. Minden után kézmosás, kinti játszás után zuhanyzás+tiszta ruha, egyfolytában takarítás+porszívózás a lakásban. Kinti játszásnál földre esett kaja a kukában és nem újra a szájában, mint sok anyukánál látom. És még sorolhatnám. Én beismerem, hogy betegesen tisztaságmániás vagyok, és ez a gyermekemre is átragadt az itthon töltött évek alatt.

Most már tudom, hogy nagyobb szabadság kell, hagyni kell őket gyereknek lenni a "koszos" világban, hisz úgysem lehet őket örökké steril búrás környezetben tartani........lásd az esetünket.

Egyébként beteg. Felment a láza, úgyhogy a héten már nem lesz bölcsi :( Hétfőn vissza igazolásért és legjobb esetben kedden kezd majd :(

2012. okt. 10. 14:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!