Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Elkényeztettem a gyereket...

Elkényeztettem a gyereket vagy ügyetlen vagyok?

Figyelt kérdés
A kisfiam 1 éves. Születése óta minden nyikkra felvettem, rengeteget játszottam vele. Anyukámék közel laknak, ha bármit kellett segíteni jöttek. A másik nagyszülők is imádják. Tehát elég sokat foglalkozik mindenki vele. Mostanában veszem észre, hogy nagyon nehéz mellett elvégezni a házimunkát, mindig azt igényli, hogy vele legyek. A járókába, etetőszékbe ordít. Csak akkor van nyugton, ha szabadon mozoghat és ott van velem. Mit tegyek, hogy ne hagyjam ordítani, de a házimunkával is haladjak. Járt már így más is? Igazából én szívesen foglalkozom vele ennyit, csak hát a lakás sem lehet romokban.
2013. ápr. 5. 18:54
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Na,én is beleszólok,legyen nagyobb vita:) Én nem vettem fel minden nyikkra,nem volt sokat kézben,viszont sokat játszottam vele.Betöltötte a 6 hónapot,elkezdett mászni,szó sem lehetett járókáról,annak előtte is keveset bírt benne maradni.Én meg nem vagyok az a típus,aki hagyja,hagy sírjon típus,így más megoldást kerestem.Ha a konyhában volt dolgom,odaterítettem takarókat,elbarikádoztam,Hol a gyerekhez mentem,hol végeztem a dolgom,felváltva.A lényeg hogy látnia kellett.Utána,amikor már járt,ott sertepertélt körülöttem.Hozzáteszem,nem lett anyafüggő,1 éves kora óta 2-3 napokat tölt mamáéknál.nélkülem...Amikor aludt befejeztem a dolgom,a délutáni alvásnál volt esetleg időm magamra.Most 2 éves.Eljutottunk odáig,hogy délelőtt megcsináljuk,amit kell,addig ott van velem,nem nagyon játszik játékkal,de elvan minden mással:).Fisher price-os fakanál és társai :-D Ebéd után alvás és délután vagyok az övé.Ahogy fejlődik és nagyobbodik,egyre ügyesebben el is lesz,nem hiszem hogy erre annyira katonás nevelés kéne,változni fog ő is biztos...Például a lányom nem aludt el nappal,csak a babakocsiban,télen.nyáron.aztán egyszer csak 18 hónaposan úgy döntött,bent is elalszik.nem neveltem rá,nem hagytam sírni,akkor érett meg rá.Én ezekben a dolgokban sosem próbáltam ráerőszakolni az én akaratomat,egyéb dolgokban próbálok inkább következetes lenni...
2013. ápr. 6. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Íme az a kérdés, amire úgy látszik, lehetetlen hasznos választ adni. :)
2013. ápr. 6. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Azért azt ne felejtsük el, hogy minden gyerek és minden szülő más.

A saját példámat tudom leírni, mármint ami nálunk bevált, de ez nem azt jelenti, hogy ez az egyetlen jó megoldás.

Mindkét gyerekemet hagytam szabadon kúszni-mászni a lakásban, persze a nem nekik való dolgok el voltak zárva, ill. a fürdő-wc mindig zárva volt, de ezeken kívül is volt 70 nm, amiben viszonylag szabadon mozoghattak és mivel a javarésze 1 légterű, így mindig láthattak engem és én is őket.

Ha olyan dolgom volt, akkor járókába mentek, amivel nem volt gond, mert ott olyan játékok voltak, amikkel csak ott tudtak játszani, meg hát előtte-utána kimozoghatták magukat, azt a fél órát meg simán kibírták, amíg felporszívóztam vagy felmostam, ill. amikor olyat főztem, aminél nem akartam, hogy láb alatt legyenek.

Időnként leültem hozzájuk játszani, főleg ha igényelték, de amúgy inkább hagytam őket egyedül felfedezni a dolgokat.

Ja és a házimunkát pedig beosztottam, pl. hétfőn porszívóztam és felmostam, kedden valamelyik helyiséget takarítottam ki alaposabban, szerdán megint porszívózás-felmosás, csütörtökön a fürdő-wc volt a soros, péntek ismét porszívózás-felmosás. 2 napra főztem, csak a gyerekeknek csináltam frisset vagy bébiételt ettek.

Alvásidőben én is pihentem, szépítkeztem vagy esetleg sütit sütöttem.


Így utólag visszasírom ezeket az időket, akármilyen uncsinak is tűnt akkor :) Most már, hogy nagyobbak a gyerekek és én dolgozom, hiányzik az a viszonylagos szabadság. Most is szinte ugyanazt a házimunkamennyiséget csinálom, csak hétvégén, a pihenés és a kikapcsolódás rovására...

2013. ápr. 6. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
az egyetlen hosszútávú, és legnagyobb befektetés a gyermek. ezt jól jegyezd meg. most lehet, hogy nehéz, de meg fog térülni, ha mindig veled lehet, látja mit csinálsz, utánozni fog, beszippantja a tudást és észre se veszi. amit tudsz, csinálj mellette (énekelj, mondókázz közben), ne várd el tőle, hogy egyedül eljátszon magának, mert nem fog. nem ehhez lett szoktatva nagyon helyesen.
2013. ápr. 7. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
0%
nem persze a gyereknek nem kell megtanulnia egyedül játszani,meg leszakadni az anyjáról,nem persze bújjon csak a fenekébe még 10 évesen is...hihetetlen milyen anyukák vannak itt,lehúzzák a másikat csak azért,mert az Ő gyerekük önállótlan és lóg rajtuk folyton
2013. ápr. 7. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
utolsó, zöldségeket beszélsz, ne sarkíts már ennyire. Ideális környezetben nevelkedve nem fog anya fenekében lógni 10 évesen...
2013. ápr. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!