Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Elkényeztettem a gyereket...

Elkényeztettem a gyereket vagy ügyetlen vagyok?

Figyelt kérdés
A kisfiam 1 éves. Születése óta minden nyikkra felvettem, rengeteget játszottam vele. Anyukámék közel laknak, ha bármit kellett segíteni jöttek. A másik nagyszülők is imádják. Tehát elég sokat foglalkozik mindenki vele. Mostanában veszem észre, hogy nagyon nehéz mellett elvégezni a házimunkát, mindig azt igényli, hogy vele legyek. A járókába, etetőszékbe ordít. Csak akkor van nyugton, ha szabadon mozoghat és ott van velem. Mit tegyek, hogy ne hagyjam ordítani, de a házimunkával is haladjak. Járt már így más is? Igazából én szívesen foglalkozom vele ennyit, csak hát a lakás sem lehet romokban.
2013. ápr. 5. 18:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
42%

Igen elrontottad,nem kellett volna minden nyikkanásra felvenni,az,hogy sokat foglalkozol vele nem ugyanaz,mintha folyton ölben van sosem nézelődik,játszik egyedül.Eddig kellett volna hozzászoktatni,hogy neked más dolgod is van pl legyen a járókában,elüldögéljen kicsit az etetőszékben.

Hagyhatod,hogy ott legyen körülötted vagy lásson,de azért nem mindig jó ha körülötted rohangál pl forróval közlekedsz,szoktasd bele a járókába ,és vidd arra amerre épp vagy,hogy lásson,de tanulja meg azért elfoglalni egyedül is magát.

2013. ápr. 5. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
23%
Hagyd had sírjon, ez csak hiszi! Persze ha látod, h nagyon beturbózza magát, akkor vedd fel! Meg kell szokja, h nem mindig anya popójába van! Egyébként jól csinálod, ne aggódj ezen! Csak 1 kicsit legyél "katonásabb", önzőbb ilyen helyzetben, mert nekem is ennyi idős a lányom és hát látom rajta, h az akaratosság elég erőteljesen bontakozik ki, és amit lát, h megtehet, utána mind1 mi lesz, csinálni fogja, nem buták! Pl. mikor ő fölém kerekedik 1 dologban, konkrétan kinevet a 13hós gyerekem! Nem hittem először a szememnek, mikor tapasztaltam... Na gondolhatod azóta kicsit bekeményítettem én is! :)
2013. ápr. 5. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
33%

2. vagyok!


Abszolút egyet értek az elsővel! Én is hozzászoktattam a lányomat, h a nap 1ik felében én takarítok, házimunkát végzek és csak a napközbeni alvás után van közös foglalkozás! Persze ez nem azt jelenti, h délelőtt hozzá se szólok, de tudja, h akkor anya tevékenykedik...

2013. ápr. 5. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
22%
látom megint erre tévedt néhány szuperanyuci és jó lehúzott de válaszolni megerőltető lett volna..
2013. ápr. 5. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Igen, lehet, hogy el lett kicsit "rontva", de rájöttél, még nem késő. :)

Az én 10 hós lányom ébredés után is fél egy órát elvan a kiságyban a reggel beadott játékaival és a járókában is reggel kb egy órát, míg takarítok, rendet teszek és öltözöm, sminkelek, készülök. :)

Apránként szoktasd rá. Első héten csak reggel 10 percet legyen szerintem a járókában és utána vedd ki magad mellé amikor már olyat csinálsz, aminél jelen lehet. Következp héten már 20 percre maradjon ott és aztán vedd ki és ezt addig csináld, míg nem éred ez a számodra szükséges időt a teendőkre. ÉN azt csinálom, h ha több dolgom van és már unja a járókát, vagy új játékot adok be neki, vagy etetőszékbe teszem, vagy sokan enni adnak Neki amit majszolhat, vagy a biztonsági öves hintájába teszem és énekelünk. Ezeket lehet váltogatni. :) De az is jó lenne ha az egyik szoba ajtajára rácsot tetetsz és így játszhat bent, de lát Téged és Te is Őt. :)


Sok sikert!

2013. ápr. 5. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
78%

NE HÜLYÉSKEDJETEK MÁR VÁLASZOLÓK!

1 ÉVES, MOST VETTE ÉSZRE A KÉRDEZŐ, AKKOR NYUGODT HA VELE, TEHÁT ANYÁVAL VAN.


(jajj bocs a cl. ment maradt)


ez szeparációs szorongás, most jött rá, hogy nem egyek vagytok. 2-3 hét után rendben lesz a kis lelke, ezen minden gyerek átesik. utána viszont ösztönözd, hogy ha csak pár perceket is, de játsszon magába is, hisz azzal is nagyon sokat fejlődik :)

pl. ha főzöl, adjál neki kis tálba karikára vágott uborgát, paprikát, almát, körtét, stb., hozzá egy nagy kanalat, játsszon vele :)

ha majd már nem vesz mindent a szájába akkor lecserélheted száraz babra, rizsre, tésztára!

ha takarítasz adj neki egy hódfarkat, azt is szokták szeretni, enyém marha jól elvolt vele, hozzábújt, megcsikizte, eldobta, utána totyogott...

ha törölgeted a bútorokat adj neki egy popsitörlőt és kérd meg, hogy utánozzon ;)

mosógépbe engedd neki berakni a ruhákat...

2013. ápr. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
62%
Nem rontottál el semmit, nagyon sok gyerek ilyen ebben a korban. Amit tudsz, azt végezd el úgy, hogy közben a lábad alatt van, amit pedig nem (pl. felmosás), azt akkor, amikor alszik.
2013. ápr. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
19%
jaj hagyjad már ezt a szorongás baromságot,mitől szorongana ha anya folyton mellette van? nyilván ti sem mozdultok el még wcre sem a gyerek mellől...
2013. ápr. 5. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
80%

6 vagyok.

hát, tudod heti 6 nap 10 óra meló mellett nehéz lenne "nem elmozdulni a gyerek mellől" ;)

de amúgy én 1 évesen valóban nem hagytam sírni. mondjuk nem is kellett mert mindent mellette csináltam, akkor még otthon dolgoztam, de ha kellettem neki, félbehagytam.

és nem lett mimóza lelkű anyafüggő, imádta a bölcsit és most az ovit is. tudja, hogy ha valami gondja van, számíthat rám. ezt megerősítettem már baba korában, így nem okoz neki gondot az elválás.

2013. ápr. 5. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
0%
jaj mert mindenki azt mondta hogy zárja rá az ajtót hagy ordítson,nem tudom te ezt hol olvastad,komolyan olyan sok szemellenzős anyuka van itt,1. vagyok érdekes az én módszeremmel már 1 évesen egy önálló,kiegyensúlyozott fiam volt aki hagyott teret nekem eljátszott egyedül,vagy "besegített" nekem jött velem,de nem lógott rajtam folyton, a bölcsit már az első perctől ismádta,érdekes....
2013. ápr. 5. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!