Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Levetköztetitek a gyereket az...

Levetköztetitek a gyereket az autóba?

Figyelt kérdés

Nemrégen olvastam itt egy kérdést-válaszokat,miszerint kabátba vagy annélkül ültetik-e be a gyerek az autósülésbe?!

Azóta is gondolkozom ezen. Én kabátba ültetem be. De aki leveti a kabátját, hogyan csinálja? Nyitva kell, hogy legyen az ajtó, miközben vetkőzteti/öltözteti, de akkor nem csapja meg a hideg a gyereket?


2013. ápr. 5. 10:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Attól függ. Ha csak 5-10 percet autózunk, akor csak lehúzom a cipzárt, hisz mindjárt veszem is ki újra, a kocsi be sem melegszik annyi idő alatt. Ha hosszabb útra megyünk akkor nem adok rájuk se kabátot sem overállt az autóban, de betakarom pléddel, ha jól bemelegszik a kocsi akkor ki is takarom, esetleg vékonyabb plédet teszek rá, aztán kiszálláskor öltöztetem fel overállba.
2013. ápr. 5. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Jégtánc ***** válasza:
Ha hosszabb útra mentünk akkor úgy csináltam hogy beültem a babával az autóba,és ha hideg volt akkor értelemszerűen becsuktam az ajtót.Levettem a kabátját sapkát,és a zárt autóban ültettem bele az ülésébe.Ha rövidebb útra mentünk akkor csak a sapkát vettem le és kicipzároztam/kigomboltam a kabátot.
2013. ápr. 5. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Talán egyszer ültettük be kabátba, amikor 3-5 percet utaztunk összesen. Egyébként mindig pulcsiban ültetem be a kocsiba, garázsban áll az autónk, úgyhogy nem kell felöltözni, kabátot meg hozzuk. És ráadni pedig általában az ülésben szoktam még, de volt, hogy kivettem a kocsiból és azonnal ráadtam, amikor persze nem volt hideg.
2013. ápr. 5. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Ha Oviba megyünk, akkor kabátban utazik, hisz az 5 perc.

Ha messzebb megyünk, akkor elindulunk, majd ha meleg a kocsi, akkor igen, gyorsan levetkeztetem a gyereket, és én is levetkezem!

Nem fázik meg 1 perc alatt!

Inkább attól lesz beteg, ha kabátban izzad!

2013. ápr. 5. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Értem.

Mondjuk 1 gyereknél valóban megoldható, hogy zárt ajtónál öltözteted, de ha 2 gyerek ül a hátsóülésen akkor kizárt hogy már én is beférjek, tehát "kintről" kell intézkednem.

Az autónk kinn áll a ház alőtt(nem gyarázsban).

Szóval tényleg érdekelne a technikai része.

2013. ápr. 5. 10:24
 6/16 Golan Trevize ***** válasza:
Sapkát levesszük, a kabáton a zipzárat meg lehúzzuk, amikor már ül az ülésben.
2013. ápr. 5. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Levetköztetem mindig. Pulcsiban van és rárakok egy jó meleg plédet.
2013. ápr. 5. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
3as vagyok, sosem ültem be mellé, csak amikor baba volt még, akkor valóban belülről öltöztettem. De mostmár régóta nyitott ajtónál adtam rá a kabátot, az a pár pillanat nem számít, soha nem fázott még meg. Amúgy sem a hidegtől van a megfázás, hanem, ha elkap egy másik gyerektől vagy felnőttől valamilyen bakteriális fertőzést vagy vírust.
2013. ápr. 5. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Megint 3-as. Kinyitom az ajtót, mellé állok, kioldom az övet, gyorsan ráadom a sapit és a kabátot. Ha nincs hideg, mindezt már kint végzem el. Nagyon keveset parkolunk utcán, inkább fedett helyen, így ebből a nem sok kinti vetkőztetésből, nyitott ajtós öltöztetésnél még egyetlen egyszer sem fázott meg vagy hasonló.

Meg lehetne oldani belülről is, nemsokára itt a kisbabánk és eleinte megint középen ülök majd. A kicsit biztos, hogy bentről fogom öltöztetni, ha kell. Középen ülök és valahogy megoldom. Mondjuk, nagy az autó, elférünk.

2013. ápr. 5. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Jégtánc ***** válasza:
Két gyerekkel nyitott ajtó mellett.Ott állsz a kocsiajtóban,annyira nem lesz hideg.Nem kell teljesen kinyitni az ajtót,annyira elég hogy hozzáférj a gyermekhez.Addig a másik oldal csukva van.Aztán ugyanígy a másik oldalról.
2013. ápr. 5. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!