Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Orrtisztításra milyen módszert...

Orrtisztításra milyen módszert használtok?

Figyelt kérdés
Az orrporszívótól ódzkodom. Van jobb módszer? Esetleg az orrporszívó működéséről írnátok, ha ezt részesítitek előnyben? Mennyibe kerül?
2009. szept. 19. 16:51
 1/9 anonim ***** válasza:

a porszívóra csatlakoztatható 1000-2000, a kézi 5000-10.000. én mindkettőt szeretem használni.


1. befújok az orrába sterimarral, vagy isomarral.


2. pár perc múlva kiszívom az orrszívóval.


3. bekenem az orra alatt ungnasallal.


egész éjszaka tudunk így aludni náthaszezonban is.

2009. szept. 19. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Szóval, ha csak orrspray-vel befújok és várom a hatást, az nem elég?
2009. szept. 19. 17:08
 3/9 anonim ***** válasza:
Sajnos nem, ugyanis nem folyik ki magától a bekötött takony. Mivel ő még nem tudja kifújni, ezért ki kell szívni. Én is mindig féltem az orrporszívótól, de csak az hatásos. És nem fájdalmas, csak ijesztő, és azért sírnak a babák.
2009. szept. 19. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

a fiam 20 hónapos, és mivel annyira utálja az orrszvíót napközben már fujkálja ki az orrát, este az alapos tisztítás azért szükséges a nyugodt alváshoz, de meg lehet velük beszélni, hogy tanuljanak meg minél hamarabb orrot fújni, és nem kell a szívás.


én azzal próbálom enyhíteni, hogy ő maga szívja ki, vagy legalábbis tartja az orrszívót, de még így is kínkeserves a dolog.

2009. szept. 19. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon fontos az orrporszívózás, mert úgy nem fog arcüreggyulladást, fülgyulladást, homloküreggyulladást kapni. Az én lányom kimondondottan szereti, maga porszívózza, persze utána én is kiszívom még és szól is hogy szívjuk ki. Én is ódzkodtam tőle, de mivel a lányomnál semmi gond vele, gondolom nem kellemetlen, és orvos, védőnő mondták, hogy nagyon fontos. Lányom 3 éves lesz, de még csak most egy hete tudja igazán hatékonyan kifújni az orrát.
2009. szept. 19. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Először én is mereven elzárkóztam a porszívós elől,kézivel szerencsétlenkedtem.Aztán annyira taknyos lett a fiam,h muszáj volt vmi ütősebbet is kipróbálni-ég és föld.Nem szeretik a gyerekek mert hangos és fura érzés,de nem fáj.A lányaim sírás nélkül hagyják,kisebb korukban sokszor el is aludtak közben.:))

Mással egyszerűen nem tudod elég alaposan kitisztítani az orrát,és már kész is a fülgyulladás,arcüreg-gyulladás,homloküreg-gyulladás.

2009. szept. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mi pont ebbe a náthás nyavajában vagyunk,még soha nem volt beteg ezelőtt és nem is ismerte az orrszívót.De muszály volt vele megbarátkoztatni vagyis muszály volt nekem kicsit drasztikusabban fellépni mert nem szeretném ha baj lenne és felszúrnák az arcát vagy a fülét...vettem egy elektromossat is de kisem próbáltuk mert attól is üvöltött akkor meg inkább maradtam a hagyományos orrszívóporszívónál....
2009. szept. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Porszívós változatot használom én is. Nekem nem fél tőle a gyerek. Pár perc alatt megvan. Újszülött kora óta szívom neki. Ha fél tőle akkor először ne kösd rá a porszívóra csak vedd be a cső másik végét és szívdd meg a száddal. Igaz olyan erősen nem tudod szívni mint a porszívó de amíg kicsi így is meg lehet oldani és legalább hozzá szokik. Mi az összes plüss állatát ki szoktuk szívni. Nehogy betegek legyenek. Csak játékosan, ne félj nem fáj nekik.
2009. szept. 20. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm, közeledik a náthák ideje, kipróbálom.

Esetleg, ha még olvas valaki, a kéziből minden márka jó?

2009. szept. 21. 12:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!