Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor tanult meg gyermeketek...

Mikor tanult meg gyermeketek inni ÖNÁLLÓAN pohárból? Mármint leveszi az asztalról, két kézzel fogja egyedül, kortyonként iszik, kilötyögtetés nélkül, majd visszrakja.

Figyelt kérdés
2009. szept. 18. 14:07
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem mind a 2 gyerekem 2 éves volt amikor eljutottunk oda, hogy már nem öntötték nyakon magukat. :) Kitartás, menni fog!
2009. szept. 18. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
jah az én fiamnak már megy :-) Most 21 hónapos és teljesen egyedül iszik!
2009. szept. 18. 16:07
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekünk 18 hónaposan már tökéletesen megy
2009. szept. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
83%
Akkor miért kérdezed?
2009. szept. 19. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
37%
mi van sztár akartál lenni? nem jött be.van akinek már 18-hósan ment. sőt ha eleget vársz lesz olyan akinek már 12-hósan is ment.
2009. szept. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Lányom 15 hónaposan már önállóan ivott pohárból. Nem dicsekvésből írom, mert Ő csak 18 hónaposan indult el:)
2009. szept. 19. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Attól függ nagy mértékben, hogy mikor kezded rászoktatni a pohár használatára.

Mivel a fiam 10 hónapos kora után hallani sem akart a cumisüvegről, én pohárból kezdtem el itatni. Akkor még nem is nagyon érdekelte, és persze nem is tudott a szájába annyi vizet önteni, hogy ne ázzon el az egész pólója. De a pohárhoz szoktatás megtette a hatását, 15 hónaposan már magától hozta a poharat, kért bele vizet, megitta és visszatette az asztalra, vagy a kis hűtőszekrény tetejére. Vagy ha nem kérte, akkor bevitte valamelyikünknek a szobába, hogy igyuk meg. Ki nem lötyögtette szinte egyáltalán, pedig sokszor fél kézben vitte ide-oda a kis kávéspoharat, amiben a víz volt. Egyszer-kétszer még a lépcsőn is kihozta a kertbe.

Én sem versengésből, vagy dicsekvésből írom, hanem azért: ha viszonylag korán adunk egy csecsemő, kisgyerek kezébe poharat és nincs más alternatíva (pl. cumisüveg, csőrös itatópohár), akkor pár hónap alatt hozzászokik és nagyon ügyesen használja.

2009. szept. 21. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!