Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Figyelemzavaros 2 évest...

Figyelemzavaros 2 évest hogyan lehet fejleszteni?

Figyelt kérdés
2009. szept. 18. 12:14
 1/2 anonim ***** válasza:
Két éves figyelemzavaros? Ezt orvos mondta? Én ilyenről még sosem hallottam. Amúgy elvileg bármivel fejleszthető egy ilyen problémával küzdő gyerek. Bármi, amivel le tudod kötni akár egy rövid időre is, segíthet. Rengeteg türelem és idő kell hozzá, de megéri. Játssz vele sokat, egyszerű kirakós játékokat, vagy bármilyen interaktív dolgot.
2009. szept. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Ekkor még nem dönthető el, figyelemzavaros-e a gyermek. (Gondolj csak bele, egy elsős max. 15 percet tud figyelni és ez már szuper!) Akkor van meg a gyanúja, ha a születésnél voltak komplikációk, pl. oxigénhiány. Ilyenkor érdemes fejlesztőszakemberhez is fordulni. Ő a mozgását fejlesztheti pl. úszással, lovaglással (akár ilyen korán is), ügyességi feladatokkal.

A kétévesek egyébként szétszórtabbak, mert aktívak, minden, amit látnak érdekli őket. És azonnal. A figyelmüket nehéz lekötni, jó, ha 5 percre lekötöd egy érdekes játékkal, mókázással. Az enyém ilyen, 20 hónaposan csak 1 perc volt az idő. Most 6-7 perc. Ülj le mellé, tanítsd meg játszani. Próbálj türelmes lenni vele. Ő tőled tanul meg játszani, azt fogja tenni, amit te a játékokkal. Képességfejlesztők: kirakó, építőkocka, gyurma, homokozójátékok, színesceruza, festék vagy rajztábla, egymásbarakós-pakolós játékok - akár emberalakot is tartalmazhatnak, babát, egyszerű memóriakockák, -kártyák, de leülhettek az homokba rajzolgatni is.Ha ez már megy, akkor képeskönyvek, ezekben is van kinyithatós, hajthatós, lapozgatós. Mindet persze nem tudod megvenni a könyvből, de érdemes egy könyvtárba beiratkozni.

Bocs, hogy sokat írtam. Csak szakmainak éreztem a kérdést. Pedagógus.

2009. szept. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!