Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Adtok a kisgyereketeknek...

Adtok a kisgyereketeknek édességet?

Figyelt kérdés
Az én kislányom másfél éves és én szoktam neki csokit,nápolyit,túró rudit adni.Ez nagy baj?
2009. szept. 14. 22:43
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha nem étel helyett kapja és nem sokat,akkor miért lenne baj?Nálunk naponta egyszer kaptak valamilyen édességet.
2009. szept. 14. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem. Eleget kapnak a nagyszülőktől, meg az oviban.
2009. szept. 14. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én úgy gondolom,hogy mértékkel,az úgymond egészségesebbekből,mondjuk mint a győri kekszek(a töltöttre gondolok),vagy bármely de tényleg egészségesebb akár házilag gyártott túró rudi,édesség nem okoz akkora kárt,ha időnként adunk neki,mint amikor teljesen megvonjuk tőle és az oviban egy egy zsúron tonna számra tömi magába.

Én úgy gondolom,ahogy te,másfél éves korától majd mehet neki az édesség,de igyekszem magam felkészíteni arra,hogy főleg én készítsek neki nyalánkságokat,ezért írtam a házi túró rudit,vagy csak egy muffin korpás lisztből vagy nem is tudom...:DFejből még nem mennek a nagyon egézséges cuccok:)

Ha gondoljátok pontozzatok le,én így gondolom,bár még csak 25 hetes vagyok...:)

2009. szept. 14. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Inkább süss neki sütit, abban tudod, mi van. Van egy jó és gyors és finom kefires recept, meggyel, barackkal, csoki is mehet bele, ha kell, leírom majd.
2009. szept. 14. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Igen. 10 hós a fiam. Kap túró rudiból túrót, babakekszet, joghurtot. Ez is az élet része, magamtól sem vonom meg, miért tartsam vízen meg répán..
2009. szept. 14. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
2 éves a fiam, és nagyon szereti a túró rudit. Nem gondolnám károdnak, hiszen ilyeneket én is kaptam, mégsem lettem elhízott, nem rosszak a fogaim, stb. Természetesen a fiam csak akkor kap édességet, ha előtte rendesen ebédelt, ha nem ebédelt, nincs rudi :) Amúgy sem kap naponta, de ha veszek neki, azt csak akkor teszem, ha megérdemli.
2009. szept. 14. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Gyümölcsjoghurtot (bár ezt én nem is nevezem édességnek), krémtúrót, túró rudit, pudingot, süteményt már kb. 1 éves kora óta adok neki. Nyáron egy-egy kis adag fagyit is kóstolt. Ezen kívül mást nem adok még neki. Később csak arra akarom rászoktatni, hogy mértékkel egye az édességet, tehát: főétkezés után és kisebb adagban. De az édesség is élet része, ahogy írtátok.

17 hónapos kisfiú anyukája

2009. szept. 14. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

fiam 1 éves koráig az édesség a piskota vagy háztartási keksz volt, itt-ott reggeli után, vagy ha valahol uton voltunk.

most már eszik néha kekszet, piskotatallérokat szereti, Dormit, de sosem étkezés helyett, esetleg ebéd vagy uzsi után, ha ugy látom, hogy enne még valamit. most már néha kéri is a fiam. a csokit szerencsére nem szereti, én meg nem fogom tomni vele. sutiket szintén nem, max. a szárazabb fajtákat.

nem szeretem viszont, ha elmegyunk valahova, és tomnék ot rogton édességgel, márpedig elég tipikus a rokonságban, mintha kevesebbnek éreznék magukat, ha nem adnának a gyereknek édességet. és milyen furán néznek, hogy a gyerek nem eszik csokit...nem eroltetem, majd ha akarja, ugyis szol, annál késobb lesz édességmániás.

2009. szept. 15. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Bárki bármit mond én úgy vallom,hogy az édesség fontos eleme életünknek.Kell a testünknek és mégjobban a lelkünknek.Ha valamit eltiltasz a gyermektől azt később dugiban habzsolni fogja,hisz a tiltott gyümölcs mindig édesebb.Nem kell neki tonnaszám adni és jól meg kell válogatni mikor mit engedhet meg neki az ember,aztán ha kicsit nagyobb lesz meg is lehet neki magyarázni,hogy miért nem lehet túl sok édességet fogyasztani.Kicsi koruk óta úgy neveltem a gyerekeimet,hogy ne habzsolják az édességet,és,hogy ez a fogalom ne csupán a csokit jelentse nekik.Ma 5 és 7 évesek és ha joghurtot,vagy gyümölcsöt kapnak annak is nagyon örülnek,persze mind e mellett "becsúszik nekik" néha 1-1 apróbb csoki,egy kis cukor vagy néha-néha esetleg 1 csomag csipsz.Ha sütök azt imádják,helyettesít minden édességet.

Bocsi a kisregényért,további szép napot:-)))

2009. szept. 15. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az én fiam 15 hónapos, és kb. 1 éves korától kap édességet. De ha nincs ebéd nincs csoki vagy keksz sem. És már megérti. Ezért szépen is eszik. Most miért vonjam meg tőle, hogy aztán később máshol dögivel habzsolja. Mert nem tudod mindig ellenőrizni, hogy mit eszik, és igenis ahogy előttem írták fontos része az életünknek.
2009. szept. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!