Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a véleményetek az alábbi...

Mi a véleményetek az alábbi helyzetről?

Figyelt kérdés

Kisfiamat múlt hét csütörtökön úgy hoztam el bölcsiből,hogy azt mondták ébredés után 39,2 volt a hője.

Hazamentünk és igazából semmi tünet nem jött elő este láza sem volt csak egy kis hőemelkedés(37,8)

Pénteken nem vittem bölcsibe természetesen viszont dokihoz sem vittem el mivel tényleg nem volt semmi baja(nem köhögött,nem folyt az orra,nem trüsszögött,jó volt az étvágya,jó volt a hangulata,játszott,bicikliztünk stb)

Jött a hétvége szintén semmi tünet,a házat szédszedte olyan jól volt!

Hétfőn így gondoltam menjen bölcsibe!nem vették be mondván doki nem látta,nincs igazolásunk,hogy mehet közösségbe!

Oké!

Elvittem dokihoz ahol kb 40 halál beteg gyerek akik köhécseltek,trüsszögtek,taknyuk lógott stb!

megvizsgálta a doki,mondta SEMMI BAJA a gyereknek!Adott igazolást,hogy mehet bölibe!

Ma reggel vittem!Délután úgy mentem érte hogy mondták nagyon nyűgös volt,nem evett,bágyadt volt de láza nem volt!Hazafele már nekem is mondta,hogy fáj a füle!

Elmentünk dokihoz aki megállapította,hogy a tegnapi egészséges gyerekem beteg:fülgyulladás!

Szóltam a gondozónénijének telefonon,hogy akkor a héten nem megyünk!persze rögtön elkezdett papolni,hogy ők ugye megmondták,hogy nem szabadott volna vinnem meg hogy beteg a gyerek!Én meg mondtam,hogy a gyereknek egész hétvégén semmi baja nem volt,ezt a fülgyulladást tuti tegnap szedte össze a rendelőbe a sok beteg gyerek között!


Szóval!

Mi a véleményetek?Szerintetek már múlt hét csütörtökön buttogott a vírus a fiamban vagy esetleg tegnap szedhette össze??

Jó tudom,abban igaza van a gondinéninek,hogy a szabály az szabály:láz után nem vesznek be közösségbe igazolás nélkül gyereket!

nyugodtan írjátok meg azt is ha nem nekem adtok igazat vagy szerintetek nem jól jártam el!

Minden véleményt várok és szívesen veszek!


2013. márc. 12. 20:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szerintem simán lappanghatott benne a betegség.

Lányom múlt hét csütörtökön volt lázas, hányt is, aztán 3 napig semmi tünet! Tök jól elvolt! Hétfőre viszont piszok rosszul lett, és nem járt még betegebb gyerekek között. Úgyhogy gondolom benne is lappangott valami.

2013. márc. 12. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Hát az az igazság, hogy tényleg lappanghatott már benne előzetesen is, legfeljebb, hogy közösségbe ment csak rátett egy lapáttal. Nálunk is volt, hogy pénteken rosszul volt a gyerek, láz, stb, hétvégén semmi baja, hétfőn meg telefonáltak, hogy menjünk érte mert rosszul van. Szóval nem tudom.
2013. márc. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Mint írtad csütörtökön este volt hőemelkedése, tehát legalább egy vírusfertőzés megbetegítette a lurkót. A vírusoknak van egy olyan rossz tulajdonságuk, hogy legyengítik az immunrendszert és szövődmények, felülfertőzések alakulnak ki. Ez jelen esetben egy fülgyulladás. Erre mondják, hogy ráhúzódott a fülére. A szövődményeknek kell pár nap amíg kialakulnak.
2013. márc. 12. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Szerintem is inkább lappangott már benne a betegség, mert kell pár nap, amíg kijönnek az első tünetek. Jól jártál el, mert már eleve fertőző állapotban lehetett és megbetegíthetett volna még pár kis lurkót a bölcsiben. Persze, tudom, hogy ilyenkor oda-vissza megy amúgy is, de jobb így.

Mondjuk, ha valaki megteheti, akkor ilyenkor az a legjobb, ha az ember házhoz hívja a dokit, mert a sok lázas-köhögő gyerek között még pluszban simán össze lehet szedni valamit.

2013. márc. 12. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Szerintem jól gondolod, és a rendelőben szedte össze :(


Különben akkora baromság, hogy egy légtérben kell várakozniuk a fertőző betegeknek és az egészségeseknek, akik csak igazolás vagy beutaló vagy oltás miatt jönnek. Nálunk a rendelőhöz 2 külön váró tartozik, 1 a betegeknek és 1 az egészségeseknek. De ha nem ilyen a rendelő kialakítása, akkor is csak minimum egy kis józan ész kéne, hogy mondjuk a betegrendelés első vagy utolsó 20 percében csak egészségesek jöhetnek.

Persze nyilván nem tudhatjuk biztosra, lehet, hogy már lappangott benne valóban, de a "rendszer" (az egészségesek és a betegek összeterelése) nagyon rossz.


Sajnálom, hogy így jártál, jobbulást a gyereknek!

2013. márc. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Lappangott már benne sztem.

A várakozáshoz:

A mi gyerekorvosunknál lehet időpontot kérni, amit be is tart. Nem kellett még 10 percnél többet várnunk soha. Egyébként ez a doki saját érdeke is, neki lesz még több munkája. Nem mellesleg jogszabály is előírja.

2013. márc. 12. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

A láz is mutatja, hogy már bújkált benne a betegség.

Az meg egy dolog, hogy a gondozónő mit mond. Ne neked mondja, hanem az orvosnak. Te nem vagy orvos.

Én is ugyanígy jártam. Éjjel lázas volt a gyerek. El akartam vinni dokihoz reggel, de közölte, hogy bölcsibe akar menni, kétszer megmértem még reggel a lázát, 36,5 volt. Köv, éjjel megint belázasodott, megint végigcsináltuk és a harmadik nap a bölcsiben lázasodott be. Aznap este még mentünk a dokihoz (megjegyzem, lázcsillapító nélkül elmúlt a láza), kiderült, hogy mindkét füle elég komolyan be van gyulladva.


Szóval jól jártál el, de most már azt is jegyezd meg, hogy nem véletlen, ha az ember lázas. Gyulladás van a szervezetben!!!

2013. márc. 12. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
1 hónapja a fiamnak is fülgyulladása volt - a fülfájás előtt 3 napig "csak" lázas volt...
2013. márc. 12. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A fiamnál is így volt. Lázas volt, de különben én nem láttam rajta semmi különöset. Mivel aztán hétvégén jól volt, vittem hétfőn oviba. Délutánra, mikor mentem érte, belázasodott újra és hörghurut gyulladása lett, pedig előtte nem is köhögött. Egy nap alatt nem jönne ki a betegség, ha össze is szedett a rendelőben valamit. Az orvosi igazolás pedig előírás a bölcsikben, ovikban. A gondozónő helyesen járt el.
2013. márc. 13. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Igazolásért miért nem egészséges rendelésre mentetek?
2013. márc. 13. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!